[ matijalukic @ 24.12.2011. 17:00 ] @
Kako da aktiviram wireless na laptopu Toshiba Sattelite C660-1XM i sistem je Windows 7?
[ Seyokiller @ 28.12.2011. 23:02 ] @
Prema specifikaciji koju sam nasao na internetu za tvoj model laptop-a,
izgleda da nema nikako Wireless kartu !

Izvor:

http://www.emmi.rs/laptop-ra%C...xm-156.11.html?productId=18405
[ Miroslav Cvejić @ 28.12.2011. 23:07 ] @
Zato se specifikacije čitaju na sajtu proizovđača a ne na sajtu prodavca.
[ npnetwork @ 08.01.2012. 22:51 ] @
Ali prodavac po zakonu ne sme da ti kaze lazne podatke.
Idi i vrati im slobodno i pozovi se na zakon o pravima potrosaca i reci ja sam kupio lapop taj jer ste naveli da ima wifi a on ga u stvari nemaaaa.
[ matijalukic @ 09.01.2012. 11:01 ] @
Poslao sam im reklamaciju i kažu da svaki laptop ima WiFi i da nisam instalirao drajver. Drajver sam trayio na toshibinom sajtu i nema ga.
[ hogar strašni @ 09.01.2012. 11:06 ] @
Malo je čudno da lap top nema wireless kada je to postao satavni deo telefona?
No, nikada ne reci ne!
Moj Asus ima i mehanički prekidač kao i mogućnost isključenja na wireless console. Ali akom su ti učesnici rekli da su proverili na zvaničnom sajtu da nema onda....dođe mu kao da si kupio polovnjak star bar 7-8 godina?
[ calexx @ 09.01.2012. 11:38 ] @
Verovatno ipak ima, kod ostalih prodavaca je to navedeno. Kako ti izgleda device manager tj ima li nekog žutog uzvičnika ili problema? Čudno da Windows 7 nije imao drajvere.
[ npnetwork @ 09.01.2012. 11:41 ] @
Ako na sajtu proizvodjaca stoji da nema onda nema!
Odnesi im laptop i reci ajde mi vi upalite wifi i ako upale onda ima a ako ne onda im trazi pare nazad a ako ti ne vrate onda se slobodno obrati inspekciji.
[ calexx @ 09.01.2012. 14:47 ] @
Nisam uspeo da na sajtu proizvođača nađem baš Toshiba Satellite C660-1XM, onaj bez 1XM ima wireless a na sajtovima raznih naših prodavaca piše da i ovaj pomenuti ima wireless. Ako si našao da nema, daj link pa da završimo temu. ;)
[ matijalukic @ 09.01.2012. 15:18 ] @
http://www.comtradeshop.com/la...shiba_satellite_c660-1xm-13108

Po ovome moj laptop ima WiFi. Išao sam na device manager driver "Atheros AR9002-1NG Wireless Network Adapter" je potpuno uredu bez uzvičnika čak sam probao da ga update-ujem i piše da nema noviji update. Samo pored sata nacrtana ikonica wirelessa i crveni iksić, i piše no network connections, a znam da ima konekcija jer bi trebao sa mog rutera da bežično hvata konekciju, i probao sam sa telefona da nađem konekciju na taj moj ruter i našao ga je a nije ga našao sa laptopa.
[ Zvezdan @ 09.01.2012. 18:08 ] @
Možda ti je wireless samo isključen.
Uklj / isklj wireless funkcije je sa FN+F8
(FN taster najčešće plavi levo od razmaknice, F8 funkcijski taster na brojevima).
Ako je to, treba da se izgubi crveni krstić na ikonici.
[ daywalkerzr @ 09.01.2012. 19:12 ] @
klikni na start-control panel-network and sharing center-change adapter settings, desni klik na wireless network connection i klikni na enable,ako pise disable ,klikni na connect/disconnect
[ matijalukic @ 09.01.2012. 19:50 ] @
Citat:
daywalkerzr: klikni na start-control panel-network and sharing center-change adapter settings, desni klik na wireless network connection i klikni na enable,ako pise disable ,klikni na connect/disconnect

Kliknem ja na connect/disconnect(naravno piše enabled) i samo izađe prozorčić u donjem desnom uglu ne piše da nema konekcija iako ja pouzdano znam da ih jer moj modem šalje signal za wireless.


Citat:
Zvezdan: Možda ti je wireless samo isključen.
Uklj / isklj wireless funkcije je sa FN+F8
(FN taster najčešće plavi levo od razmaknice, F8 funkcijski taster na brojevima).
Ako je to, treba da se izgubi crveni krstić na ikonici.


Naravno da sam probao, za tu komandu u kratkom pregledu piše "Promena aktivnog bežičnog uređaja".
[ vukadinovic.i @ 09.01.2012. 20:59 ] @
Isti problem je počeo da se javlja kod mog druga, još uvek ne zna zašto (njemu je d-link ruter, ne znam koji je laptop, radilo je normalno do pre određenog vremena).
Problem koji se javlja on rešava restartovanjem rutera...
[ hogar strašni @ 10.01.2012. 06:44 ] @
Probaj klasiku, desni klik na wifi ikonicu i onda opciju popravi. Neka windows sam analizira i kaže mogući uzrok.
Skoro sam imao neki Lenovo kome je wifi bio isključen, isto je imao x preko ikonice. Našao sam na zvaničnom sajtu kojom komandom se uključuje ali ništa. Uradio sam kao što sam ti naveo i windows je ponovo uključio opciju!
[ matijalukic @ 10.01.2012. 14:02 ] @
Rešio sam promblem. Bio je u tome što Windows wireless service nije radio, i otišao sam na services i uključio, u svakom slučaju hvala.
[ grofmed @ 11.07.2016. 22:16 ] @
moze li pomoc,stariji je laptop COMPAQ ,imao je wlan ali nesto nije hteo da se poveze,dobili ga za klinca,reinstalirao windows xp i sad nece nikako wlan, pise network cable unplugin
[ Mile-Lile @ 12.07.2016. 10:03 ] @
skini drajvere sa sajta proizvođača po serijkom broju za OS xp...
dešava se nekad da je ruter na kanalu 13, a wifi kartica na latopu podešena za US (1-11) pa ne vidi mrežu...
[ grofmed @ 26.07.2016. 22:33 ] @
izvini tek sada video odgovor, moze li malo detaljnije,gde je taj serijski broj?
[ e.x.i.t @ 26.07.2016. 22:38 ] @
Na donjoj strani lap topa na onoj nalepnici.
Ako ti se nalepnica izlizala, onda instaliraj AIDU ili sličan program koji isčitava hardver pa onda sa oznakom hardvera na sajt proizvođača i skidaj drajver.
Takođe, što kaže Mile Lile, uđi u setovanje rutera i vidi koji je kanal?
Imaš i opciju da smart telefon prikačiš putem USB-a kao modem i onda pomoću nekog od brojnih programa za ažuriranje drajvera ažuriraš sve drajvere za tvoj lap top.