[ Hans_D @ 24.12.2011. 19:13 ] @
Koji su uslovi za dobijanje ruskog drzavljanstva tj boravisne dozvole?

Moze li zenidba?




[Ovu poruku je menjao Hans_D dana 24.12.2011. u 20:59 GMT+1]
[ Vojkan75 @ 26.12.2011. 13:06 ] @
Moze zenidba ali svejedno od trenutka kad se ozenis pa do trenutka kad dobijes drzavljanstvo proci ce jako dugo vremena i to pod uslovom da svo to vrijeme provedes u Rusiji. Takav je zakon. Prije drzavljastva moras proci kroz status privremenog boravka pa kroz status stalnog boravka i sve to traje nekoliko godina. Ja sam tek na pocetku tog dugog procesa.
[ luaay @ 24.01.2012. 13:09 ] @
I mene zanima ova tema.Mislim da je cak i zenidbom tesko.Kad sam bio zadnji put u Rusiji upoznao sam neke koji su ozenjeni ruskinjama godinama i ne samo da nemaju drz.vec su neki i deportovani zbog"nepostovanja"zakona koje je Vojkan spomenuo
[ Vojkan75 @ 21.02.2012. 06:31 ] @
Mislim da vecina nasih ljudi koji su ozenjeni Ruskinjama i zive u Rusiji ne samo da nema nego i da ne zeli imati rusko drzavjanstvo. I ja sam sam takav jer se uzimanjem ruskog drzavljanstva moras odreci svog drzavljanstva, u mom slucaju bosanskog a i sa Srbijom je isto slucaj. Izmedju Rusije i Bosne kao i izmedju Rusije i Srbije nepostoji dogovor o dvojnom drzavljanstvu. U sustini nama koji zivimo u Rusiji i nije nuzno njhovo drzavljanstvo. Dovoljno je imati stalni boravak ili kako ga oni zovu - vid na ziteljstvo i time imas skoro sva prava kao i da imas drzavljanstvo.
[ Vladimir_sdk @ 10.02.2017. 23:29 ] @
Da bi neko dobio srpsko drzavljanstvo nije potrebno da se odrekne ruskog. Jedno je sto pisu na sajtu MUP-a a drugo u praksi. U principu ne verujem da bi se Rusi odrekli ruskog drzavljanstva zarad srpskog. Najbolja varijanta je imati oba u isto vreme, sto i imaju mnogi.

[Ovu poruku je menjao Vladimir_sdk dana 12.02.2017. u 17:21 GMT+1]