[ Dutza @ 26.12.2011. 16:43 ] @
Dobio sam poziv za razgovor za posao kao WEB agent - posrednik u Raiffeisen banci. Preko telefona su mi rekli da bi moj posao bio da po pozivu idem i zaključujem kredite sa korisnicima. Pošto često vidim taj oglas na netu, a i mene su pozvali dobrih tri meseca po isteku oglasa, sumnjam da je posao koji nije isplativ (na primer, da prodaš neka osiguranja tetkama, strinama, široj i bližoj familiji da bi dobio neku bednu proviziju). Voleo bih da mi neko ko je bio na tom razgovoru iz prve ruke objasni o čemu se radi. Nisam trenutno u Beogradu i ne isplati mi se da se vraćam u Beograd samo zbog tog razgovora.

Unapred hvala!
[ Pilka @ 09.01.2012. 13:15 ] @
Ne znam da li si bio na razgovoru, ako nisi ukratko cu ti objasniti.
Fora je da si u nekom maloprodajnom objektu (tipa Forma Ideale ili tako nesto) i ljudima nudis da kupe odredjeni proizvod na kredit preko Raiffeisen banke.
Odmah ti oni ponude ugovor na tri meseca s tim sto ti plata zavisi od toga koliko kredita "prodas". Moras minimum 8 mesecno da bi uopste dobio neku zaradu. Ja sam bila na obuci za to u Bg tri dana ali sam odustala jer mi je iskrslo nesto drugo za sigurnu mesecnu platu.
Jedan decko je ostao da radi ali sam ga skoro srela i rekao je da nema nikakve zarade pa je napustio.
Ovako je bilo u aprilu kad sam ja bila ali pretpostavljam da se nije mnogo promenilo.

Pa ti sam proceni...