[ evolution @ 27.12.2011. 17:56 ] @

Ostvarite velike uštede na pozive u romingu uz novu roming tarifu - TravelSure!

Od 1. januara 2012. godine, za sve korisnike na postpaid i hibridnim tarifnim paketima dostupna je nova roming tarifa TravelSure. Roming tarifa TravelSure je prevashodno namenjena korisnicima koji su često u romingu i imaju potrebu za dužim razgovorima, jer omogućava znatne uštede već nakon prvog minuta razgovora (vidite tabele u odeljku “Poređenje sa standardnom roming tarifom”).

Takođe, sistem zona je dodatno pojednostavljen u odnosu na standarnu roming tarifu, jer u roming tarifi TravelSure postoje samo dve zone – Evropa (osim Rusije) i ostatak sveta.

Opširnije: http://i.evocentar.net/vjOFrM
[ Slobodan Milivojevic @ 27.12.2011. 19:02 ] @
Zaokruzivanje dolaznih poziva na minut.
[ spasa @ 28.01.2012. 12:17 ] @
Ja sam pre nekoliko dana kupio vrlo povoljan putni paket kod Telenora. U pitanju je 1GB interneta u mrezi Telenor CG.
"Mali" problem je u tome što ne postoji način da se prekontroliše stanje potrošenih megabajta, tako da sami moramo da vodimo evidenciju o potrošnji i zaokružujemo po sistemu 5+100KB (kako navode u Telenoru).

Pretpostvimo da se u tom zaokruživanju pogreši za 10% - to je oko 100MB. Po tarifi Telenora ta greška će koštati "samo" 83.000 din!

Ako već tako pišu o tim "povoljnim" paketima trebalo bi da navedu da uvid u potrošnju nije moguć.


Ovde sam malo više o tome napisao:
http://is.gd/9L50Vj


[Ovu poruku je menjao spasa dana 28.01.2012. u 13:31 GMT+1]
[ zvezdasbg @ 29.01.2012. 13:43 ] @
Uz to treba napomenuti kako je brzina protoka u Telenor CG ocajna pa svaka cast ko moze da potrosi taj 1 Gb
[ spasa @ 29.01.2012. 14:27 ] @
Zapravo u PG je jako dobar protok. ide preko 3Mbps.
[ nervous83 @ 26.02.2012. 21:32 ] @
@spasa

Odgovor je vrlo prost - ne mogu da ti omoguće proveru stanja u realnom vremenu zato što nisi u njihovoj mreži, a ne smeju da se oslone na billing sistem drugog operatera (koji inače meri to što si potrošio) koji može da bude nepouzdan (u smislu izveštavanja u realnom vremenu) i da zakasni i više dana.

Dakle, bolje je tako nego da ti garantuju nešto, ti proveriš stanje, pomisliš - ok, imam još, mogu da se opustim, onda im posle 3 dana stigne info da si skokao još par gigabajta i onda MORAJU da ti naplate jer i oni po svom roaming dogovoru MORAJU to da plate operateru kod koga si bio.
Najpouzdaniji način provere u ovakvoj situaciji je - listing. Uzmi u obzir da može stanje da kasni par dana, odi do shopa i izvadi listing (ili naruči preko call centra, ali tu se plaća oko 80din), pa saberi i imaćeš okvirno stanje, tj potrošnju. Isto možeš da vidiš i kroz račun, tamo ti piše koliko kb si potrošio u roamingu.

Još nešto - kada si u ProMonte mreži, 1mb te košta oko 120 rsd, tako da je 1gb oko 12k rsd, što opet nije malo, ali nije ni 80k rsd :)

[ makaveli13 @ 19.03.2012. 19:46 ] @
1 gb ima 1024 mb zako da je to preko 120k dinara :)