[ Riznica @ 28.12.2011. 23:59 ] @
Zdravo,
ja se izvinjavam ako sam temu postavio na pogrešno mesto, ili nisam našao sličnu.

S obzirom na to da želim da kupim nov telefon, i to neki smartfon, a nisam u mogućnosti da kupim trenutno neki skuplji model, mislio sam da bi mi odogovaralo da kupim od MTS-a neki model. Ispostavilo se mi najviše odogovara HTC Wildfire S. I dok sam gledao cene na sajtu mobilnisvet, mislio sam da mi se tako nešto isplati jer tamo piše da je cena tog modela 298 evra. No, gledajući na drugom sajtu video sam da se ovaj telefon može naći i za 170 evra, a ne izgleda mi kao da na tom sajtu prodaju polovne telefone (mobilnishop), pa sam zbunjen, koja je prava cena ovog telefona i da li se uopšte isplati vezivati se za operatera ako se ovaj telefon može naći za 170 evra ili koji evro više?


Pored toga MTS te obavzuje da plaćaš 3G. Nisam siguran zašto; zašto bih imao obavezu da se pretplatim na 3G. Nije mi jasna razlika između GPRS-a koji sam do sada koristio i 3G, niti kakve to usluge MTS i pod kojim uslovima...

Ne razumem najbolje šta je GSM, a šta 3G, UMTS... Na sadašnjem telfonu sam isključio opciju 3G jer se prebacivao sa GSM na 3G i obrnuto i pravio mi probleme.

Hvala.
[ cyBerManIA @ 29.12.2011. 03:39 ] @
Pozdrav,

gledao sam i ja pre neki dan neki smartphone i kao u stara vremena (pre 5,6+god) bacim pogled na mobilnisvet da vidim okvirne cene, kao i naravno najnizu.
Pogledam fon koji mi upao u oko, kad ono 550e
Pogledam zatim sledeci koji mi takodje upao u oko, on oko 350e. Rekoh sebi ok, skupi su trazim jeftinije.
Sutradan setam se gradom i u prolazu svratim u prodavnicu, cisto da vidim kako lezi u ruci. Prodavac mi za prvi model kaze 320e, dok za drugi 240e. Prvo sam mislio da je pogresio, no ispade da nije
E sad, pretpostavljam da su na mobilnisvet ostale samo radnje sa jakim cenama iz nekog razloga. Garanciju koju mi je nudio prodavac je 2 godine u "njihovom servisu", tako da i garancija povlaci cenu fona, ali sigurno ne za duplo.

Najbolje i ti skokni do par prodavnica (manjih i vecih) i videces cenu fona.

Citat:
Pored toga MTS te obavzuje da plaćaš 3G. Nisam siguran zašto; zašto bih imao obavezu da se pretplatim na 3G. Nije mi jasna razlika između GPRS-a koji sam do sada koristio i 3G, niti kakve to usluge MTS i pod kojim uslovima...

Ne razumem najbolje šta je GSM, a šta 3G, UMTS... Na sadašnjem telfonu sam isključio opciju 3G jer se prebacivao sa GSM na 3G i obrnuto i pravio mi probleme.

Na ova pitanja odgovore imas ovde na forumu.

poz
[ pajaja @ 29.12.2011. 19:52 ] @
Uzeti telefon kod operatera se isplati samo ako koristis takav/slican paket i prvenstveno ti on odgovara. Cena tog telefona jeste oko 200e. Imaj u vidu da neke prodavnice pored standardne garancije od 2 godine nude i skracenu garanciju (od 1 god) kod koje je telefon nesto jeftiniji (do 30%) i cesto je ta druga cena prikazana kao cena telefona.
[ Riznica @ 31.12.2011. 00:10 ] @
Nisam odmah primetio razliku u garanciji, mada je i tada nešto jeftiniji u ovoj jednoj radnji. Ovi bi trebalo po povoljnijoj ceni da daju 2 godine garancije, valjda.

Odlučio sam da ga kupim kod operatera, pa šta bude. Niko ne nudi HTC Desire...

Tamo kada sam tražio telefon rečeno mi je da ako hoću da ga uzmem na rate moram da čekam da neko to odobri. Nisam siguran da li je to redovna procedura ili je nekog mrzelo da radi pred praznik ili šta već, jer mi ne deluje logično. To je juče bilo, sutra je 31. decembar, tako da ću tek u utorak najverovatnije saznati šta je bilo...