[ nikola87 @ 03.01.2012. 01:49 ] @
Za oko 20 dana mi istice dvogodisnja ugovorna obaveza, ali buduci da ne zele da predloze neku lepu ponudu, sa velikim zaljenjem sam doneo odluku da napustim mobilnog operatera, POBEDNIKA TESTA KVALITETA MREZA U SRBIJI ZA 2011 GODINU

Konkretno, ugovor mi istice 25.1. a obracunski period je od 10. do 10. pa me zanima kada je najbolje da se podnese zahtev, a da se ne placaju neke njihove ugovorne kazne, penali ili kako god ih nazvali.

Prvobitno sam hteo da predjem na njihov prepaid, ali sam u njihovoj poslovnici dobio informaciju da mora da prodje 1 ceo obracunski period nakon podnosenja zahteva, da bi oni odobrili raskid ugovora i prelazak na njihov prepaid (naravno, sve u cilju da bi ucarili jednu pretplatu), a da zahtev ne moze biti podnet pre isteka minimalne ugovorne obaveze.

Nije me mrzelo i svratio sam do druge poslovnice, gde sam dobio za nijansu drugaciji odgovor. Tu su mi rekli da je najbolje da podnesem zahtev za raskid ugovora pre 10.1. i da onda prodje taj obracunski period i da ce od 10.2. broj automatski biti prebacen na prepaid.

Zbog njihovog pilcarenja, konacna odluka je da cu prebaciti broj u MT:S prepaid, jer ne mogu da razmisljam hoce li mi VIP slucajno iskljuciti broj ako ne uplatim dopunu svakih nedelju dana (malo karikiram, ali skoro da je tako..)

Nadam se da sam bio razumljiv i interesuje me da li neko ima iskustva sa prenosom VIP postpaid broja u neku drugu mrezu, kako bih izbegao njihove bezobrazne "fore" i kako bih zavrsio sa njima sto je moguce ranije

[ IT_DooX @ 03.01.2012. 20:49 ] @
Mali offtopic,a mozda i nije...Otkad dozvoljavaju prebacivanje broja sa postpaid na prepaid? Ja kada sam se interesovao za tako nesto pre dve godine kod mt:s nije moglo,imam postpaid broj kod njih,uzeo VIP postpaid i hteo da prebacim mt:s postpaid na prepaid ali rekose da ne moze...Jesi se dobro raspitao jel to moze? Jer ti u sustini tako nesto i radis,prebacujes postpaid na prepaid.
[ Slobodan Milivojevic @ 03.01.2012. 21:04 ] @
Od kako je MNP startovao - moguce je preci na prepaid.
[ zzviktor @ 03.01.2012. 21:27 ] @
Kakva je procedura za prenos na pre paid?
[ Slobodan Milivojevic @ 03.01.2012. 21:28 ] @
Kod kog operatera?
[ zzviktor @ 03.01.2012. 21:32 ] @
Pricamo o VIPMOBILE operateru! Kod VIP-a!
[ Slobodan Milivojevic @ 03.01.2012. 21:52 ] @
Detalje za Vip ne znam, ali se svodi na to da podneses zahtev za prelaz na prepaid ... za mt:s vec bolje znam kako radi.
[ zzviktor @ 03.01.2012. 22:07 ] @
Za MTS znam, Telenor funkcionise po principu pritiska, a VIP jos nisam
probao, ali cu uskoro!

off topic:
Telenor nema formular za mnp na site, dok VIP I MTS imaju on line zahteve!
[ nikola87 @ 03.01.2012. 23:28 ] @
Rade prenos i prebacivanja sa postpaid na prepaid bez problema svi operateri, ali je ovde specificna situacija, jer ugovor istice uskoro, a ne zelim da im dajem novac duze nego sto je to potrebno, pa sam hteo da cujem iskustva drugih, ako ih ima..
[ zzviktor @ 03.01.2012. 23:47 ] @
Hajde posto imam istu situaciju kao i nikola87! U koliko neko nema ranija
iskustva prenecemo mi nasa!
[ nikola87 @ 03.01.2012. 23:55 ] @
Svakako cu preneti sta sam na kraju uradio..
[ zzviktor @ 04.01.2012. 21:13 ] @
U koliko Vam ugovor istice 25 januara, a ;presek je 10 Februara.

Raskid ugovora morate zatraziti do 06 Jsanuara, kako bi isti bio raskinut u
Februaru! U koliko to ucinite pak 11.januara, predmetni ugovor ce se
raskinuti 10. Marta.

Kod vipa se raskid najavljuje kao poseta visokih drzavnika mesecima u
napred.* Kako bi pripremili Crveni tepison za odlazak:D*
[ zvezdasbg @ 05.01.2012. 09:28 ] @
Nikola87
Bogami neces ti raskinuti ugovor pre marta ili aprila, pazi sta ti kazem....
[ nikola87 @ 05.01.2012. 15:20 ] @
@zvezdasbg

ovo sa aprilom je bilo surovo
..nadam se da cu ipak uspeti da izadjem na kraj sa austrijskim prevarantima..

jedna od solucija je, bar sam dobio takva uveravanja u njihovom call centru, da do 9. podnesem zahtev za raskid ugovora,
a nakon punog obracunskog period broj prelazi na prepaid, pa cu ga tada prebaciti..

..ili ako se ta varijanta izjalovi, posto znamo vec da call centar i poslovnice obicno nisu "sinhronizovane",
sacekacu da istekne ugovor 25. januara, pa cu 26. podneti zahtev za prebacivanje na najnizi paket (jer bi mi pretplata u suprotnom bila 3000),
a odmah nakon toga i zahtev za raskid ugovora..

tako da cu do marta valjda uspeti da napustitim ove lopuze



..edit..uocena slovna greska..

[Ovu poruku je menjao nikola87 dana 07.01.2012. u 01:48 GMT+1]
[ freeworld @ 06.01.2012. 02:39 ] @
Ako hoces da raskines ugovor moraces jos 3 meseca da cekas nakon sto podneses zahtev,a ako prebacis na postpaid ili pripaid u drugu mrezu trebalo bi odmah da te prebace.Ja mislim da je to jedini nacin da zeznes onih njihovih 3 meseca.
[ nikola87 @ 07.01.2012. 00:40 ] @
Doneo sam odluku.. da ne bih komplikovao sa prenosom broja dok je jos uvek pod ugovorom, danas sam bio (tj. vec juce)
u poslovnici i trazio im da predjem na prepaid nakon isteka ugovora.

Rekli su mi da moram podneti zahtev za raskid ugovora, a da ce isti biti raskinut nakon sto protekne sledeci pun
obracunski period, dakle 10. jan - 10. feb. Broj ce nakon toga automatski biti prebacen na prepaid i uslov
da bi broj ostao na prepaid tarifi i da ne bude ugasen je da se u roku od 30 dana uplati dopuna.

Kad broj predje na prepaid, onda cu se vec zanimati sa prebacivanjem..
[ JovanKKP @ 07.01.2012. 01:58 ] @
Ne razumem zasto komplikujes?
Tog dana kad ti istekne ugovorna obaveza, otidji u Vip, plati racun i odma u Mt:s i podnesi zahtev za prelazak. Cela procedura ce ti biti gotova u roku od 2-4 dana (zavisi od Vipa) , nema potrebe da se cimas da prelazis na njihov prepaid(cekas mesec dana) pa onda opet na Mt:s. Samo u Mt:s-u napomenes da oces prepaid i to je to.
[ nikola87 @ 07.01.2012. 10:38 ] @
Mislim da nisi pratio temu od pocetka.

Vip nece da ti raskine ugovor pre nego sto istekne ceo naredni obracunski period nakon podnosenja zahteva za raskid ugovora,
iako nemas ugovornu obavezu, a kada podneses zahtev za prenos broja u drugu mrezu, to se tretira isto kao i zahtev za raskid.

I ja bih voleo da je jednostavno, ali iz principa ne zelim da im placam jos jednu dodatnu pretplatu koja mi nije potrebna.
[ Slobodan Milivojevic @ 07.01.2012. 11:44 ] @
A i sama procedura za prenos može da se malo otegne i zbog samog mts-a. Meni je cela procedura prelaska sa Telenora na mt:s postpaid trajala duže od nedelju dana.
[ JovanKKP @ 08.01.2012. 04:06 ] @
Pratio sam temu i jasno mi je sve.
Ja sam istog dana(kao sto vidis iz mojih postova u Telenor podforumu) unapred isplatio ugovor koji bi inace istekao za vise od pola godine i nakon 5 minuta otisao u poslovnicu Mt:s-a i podneo zahtev za prenos broja.
Sve je bilo gotovo za 4 dana (ponedeljak podneo, petak ujuru vec poceo koristiti Mt:s karticu) i nije me zanimalo kako Telenor ili Mt:s racunaju obracunske periode i slicno, tako je po zakonu. Jedino ako te Vip nesto posebno ne bude smarao i zezao (a ne bi smeo), a operater kod kojeg oces da predjes (u ovom slucaju Mt:s) nema veze sa odugovlacenjem jer od njih odma dobijas karticu koja bude aktivna onog trenutka kad ti staru stari operater iskljuci.
Moj slucaj je postpaid na postpaid, mada sumnjam da bi trebalo biti neke razlike kad je prepaid u pitanju. A moj savet ti je da kontaktiras Ratel ako ti bude i malo drugacije nego sto pise u zakonu.
[ tasicss @ 03.05.2012. 12:02 ] @
Ja hcu da predjem sa Telenor prepaida na MTS prepaid, pa me interesuje sta se desava sa kreditom koji imam na telenoru, dali se i on prenosi ili moram da ga potorsim pre prenosa broja u MTS? Ovaj broj koristiim od 2000god i dozlogrdilo mi je da placam Telenoru, nemaju nikakve povoljnije promocije, ne daju nista gratis, na meniju *111# daju mi neke minute za 300din koji traju 7 dana i to u Telenor mrezi (kada svi uglavnom koriste MTS) 300din x 5 nedelja = 1500din samo za telenor a gde su pozivi van mreze? Imam drugu karticu u MTS-u promocija 50din=200min u mrezi i sto bih se natezao sa telenorom? Samo mi je broj bitan jer ga jako dugo koristim a za Telenor necu vise da cujem, muka mi je od njih, lopine.
[ Slobodan Milivojevic @ 03.05.2012. 12:19 ] @
Kredit ti se naravno gubi. Mada je tema potpuno pogresna.
[ tasicss @ 03.05.2012. 13:16 ] @
Znam da je pogresna ali mi je trebala samo ta informacija pa da ne otvaram novu temu za jednu informaciju! Hvala na odgovoru!
[ cikin @ 26.06.2013. 12:18 ] @
da ne otvaram novu temu... Kako da saznam PUK1 ako sam korisnik VIP-a
[ espresso @ 28.06.2013. 17:22 ] @
Ako si izgubio deo gde ti je stala sim kartica onda možeš da saznaš pozivom operateru na 1234
[ dz0ntra @ 19.07.2013. 12:52 ] @
Danas sam odlepio pa sam resio da podelim iskustva sa vama nakon sto sam video post.

Korisnik sam VIP-a i potpisao sam neki kratkotrajni ugovor na 3 meseca pre mozda 2-3 godine.
Nakon sto mi je isekao ugovor nastavio sam da im placam i da koristim usluge postpaid-a.

Kad se pojavila prva zgodna promocija hteo sam da potpisem novi ugovor medjutim dobio sam obrazlozenje da je to samo za nove korisnike i da ja kao stari korisnik nemam pravo na tu promociju.

Hteo sam da napustim VIP, ali je bilo potrebno da pisem molbu i da cekam odgovor 3 meseca kako bih dobio odgovor.
Odustao sam i potpisao standardan ugovor bez promocije i uzeo telefon uz paket.

Taj ugovor mi je istekao posle 2 godine. Na primer ugovor mi istice 24. juna i ja pocetkom juna "blagovremeno" pozovem call centar da pitam koja je procedura. Dobio sam odgovor da moram da podnesem zahtev za raskid ugovora ali moram da platim pun obracunski period nakon podnosenja zahteva.

Ok, malo sam se tu nervirao i raspravljao ali sam odustao od pobune i pomirio se s'tim.
Sad kad sam ispostovao taj period i kad sam postao "slobodan" prepaid korisnik VIP mreze podneo sam zahtev u MTS-u za prelazak na njihovu mrezu.

Elem , VIP mi je odbio zahtev zato sto sam korisnik tek par dana i moram da budem 3 meseca na mrezi kako bih mogao da prenesem broj !!! Ladno su mi resetovali broj u svom sistemu kako bi mogli da se pozovu na kakav pravilnik usluga po kome mogu da nastave da me drndaju!
ALO BRE !!!

Znaci nema kraja njihovom bezobrazluku a ni lopovskom sistemu drzave u kojoj zivimo!
Kakva je ovo drzava kad im je dozvoljeno da tako posluju !!!

Zar ja sad moram da trosim svoje vreme, zivce i novce da bih MOZDA uspeo da dobijem ono sto mi pripada ?
Za sad mi je solucija da uplatim kredit , posaljem poruku svima koje imam u imeniku i da izvadim nov broj u MTS-u.
U izboru izmedju dva zla nadam se da sam izabrao manje :D

Kao sto nas narod zna da kaze: "Dve glave su pametnije od jedne."
Eto, zanima me sta vi mislite i da li iko ima kakav savet potkrepljen sopstvenim iskustvom i koja bi bila najbolja strategija za borbu protiv mafije.

[Ovu poruku je menjao dz0ntra dana 19.07.2013. u 14:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dz0ntra dana 19.07.2013. u 14:15 GMT+1]
[ KrkaCiC @ 19.07.2013. 12:59 ] @
Bas iz slicnih razloga nikad nisam zeleo da budem deo "VIP" ekipe,pa makar mi dali s4 uz ugovor 3 meseca za 1 dinar

Imas sigurno opste uslove VIP-a pa pogledaj sta tamo pise. Sigurno to pise negde sitnim slovima. Znaci citanje pre potpisivanja

U svakom slucaju pokusaj da dodjes do nekog "malo jaceg" kod njih pa mozda uspes da uradis nesto,ali sumnjam da ce te pustiti lako,bez da ti izvuku maksimalno
[ Dovla84 @ 19.07.2013. 13:19 ] @
@dz0ntra : Nemoj da se nerviras. Ajmo posle na pivo
[ dz0ntra @ 19.07.2013. 13:38 ] @
Ma sve znam samo je stos u tome da sam trebao da odem u mts da podnesem zahtev za prenos broja pre isteka ugovora,
Mada mi nije jasno kako je to moguce posto je jedan od uslova prelaska taj da izmiris sve obaveze prema vipu. Tj ne znam kako je moguce uopste platiti racun pre isteka obracunskog perioda ! :D

A to da nisam procitao stoji. Mada po mojoj logici, oni su duzni da mi predoce opcije i pravila.
Ako ih vec placam za pruzanje usluge, ona ne treba ja da trosim svoje vreme da se bavim njihovim poslom.
Ali logika je jedno a realnost kapitalizma nesto sasvim drugo. Mislim da bih lakse promenio provider-a u Kini nego u Srbiji.
[ tasicss @ 19.07.2013. 14:28 ] @
Druze, lepo odes u mt:s i uzmes isti broj samo sa promenjenim prefiksom mreze npr 065 umesto 061. U tom slucaju moras da potpises ugovor na cini mi se godinu dana bez da uzimas telefon, posle toga posto si vlasnik broja prebacis u pre-paid i gotova stvar. Ja problem nesavesnih operatera resavam dual-sim telefonom e sada posto mi je glavni broj u Telenor mrezi a oni znaju da recimo promocija od 200min kosta 210 din sami povecaju na 1000min al da placam 360din e sad posto mi je sve to skupo lepo dodam mt:s karticu i imam 1500min za 150din a telenor ga ispusi nadalje i tako u krug. E sad posto Vip ima neku promociju ceo mesec minute za sve mreze i sve to 500din kad istekne promocija na mts:u promenim karticu ubacim Vip i gotova stvar. Samo mi zao sto ne prave telefone sa 3 kartice, to bih bila prava stvar, mada vidim da dosta ljudi pljuje po Vip-u preporucio bih ima malo Telenor da vide sta je je***ina
[ freeworld @ 19.07.2013. 19:07 ] @
Citat:
tasicss: Druze, lepo odes u mt:s i uzmes isti broj samo sa promenjenim prefiksom mreze npr 065 umesto 061. U tom slucaju moras da potpises ugovor na cini mi se godinu dana bez da uzimas telefon, posle toga posto si vlasnik broja prebacis u pre-paid i gotova stvar. Ja problem nesavesnih operatera resavam dual-sim telefonom e sada posto mi je glavni broj u Telenor mrezi a oni znaju da recimo promocija od 200min kosta 210 din sami povecaju na 1000min al da placam 360din e sad posto mi je sve to skupo lepo dodam mt:s karticu i imam 1500min za 150din a telenor ga ispusi nadalje i tako u krug. E sad posto Vip ima neku promociju ceo mesec minute za sve mreze i sve to 500din kad istekne promocija na mts:u promenim karticu ubacim Vip i gotova stvar. Samo mi zao sto ne prave telefone sa 3 kartice, to bih bila prava stvar, mada vidim da dosta ljudi pljuje po Vip-u preporucio bih ima malo Telenor da vide sta je je***ina

Telefoni sa 3 kartice postoje vec dugo,npr. http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2949/Anycool/S320
[ MP3MP3 @ 19.07.2013. 19:13 ] @
A kome bi se trebalo javiti u ovom slučaju, nekom društvu za zaštitu potrošača ili slično ? Ima li neko neki broj, link i slično...

Vip ne sme da zadržava nekoga na ovaj način. To što kad nekom prepabace na prepaid beleži se kao novi korisnik je njihov problem.

Što se tiče ugovora tu ne piše ništa o MNP jer koliko shvatam čovek je potpisao ugovor pre dve godine a tada nije ni postojala prenosivost broja.
[ tasicss @ 19.07.2013. 20:00 ] @
Citat:
freeworld:Telefoni sa 3 kartice postoje vec dugo,npr. http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2949/Anycool/S320

Mislio sam na telefon ne na kinesko go*no :D
[ dz0ntra @ 22.07.2013. 08:27 ] @
Ne znam kakvo telo postoji u ovoj drzavi, koje bi moglo ima autoritet nad ovim nasim sibicarskim firmama.

Ja sam ponovo otisao u poslovnicu gde su me savetovali kako da upotpunim proces prenosa broja,
i pravili se mutavi kao da su juce dosli u vip i nije im jasno sto mi je odbijen zahtev,
svo vreme su se pravili da su mi prijatelji (Valjda su "Imate prijatelje" ozbiljno shvatili ali licimerno sprovode...)
Mislim ne mogu da krivim radnike i da ih poistovecujem sa firmom ali oni opet sprovode politiku iste nad korisnicima.

Na kraju se zavrsilo tako sto sam pisao molbu i obrazlozio svoj slucaj. Imaju 7 dana da mi odgovore.
Videcu kako ce da reaguju i kakav ce njihov odgovor da bude.
Iskreno planiram da pokenem anti reklamnu kampanju svim legitimnim i raspolozivim sredstvima.

Sledi update...
[ srdjan_m @ 23.07.2013. 07:55 ] @
Ja sam imao slicnu zezanciju sa njima pri prenosu broja. Ugovor od 2 godine mi je istekao u drugoj polovini meseca. Kako racun placam za period 1-30.u mesecu,cim je isti kreiran, uplatio sam ga i time isplatio sve obaveze prema VIP-u. Podneo sam zahtev kod drugog operatera ali me je VIP odbio jer ugovor nije jos istekao !!! Kad sam se raspitao, ispalo je da sam poslednji ugovor obnovio mesec dana pre isteka prethodnog ugovora tako da bez obzira sto je ovaj poslednji fizicki trajao 24 meseca, moram i taj 1 mesec jos da cekam... Po toj logici, s obzirom da dozvoljavaju nastavak ugovora 2-3 meseca pre isteka trenutnog, nakon 3-4 vezana ugovora ne bi me pustili ni posle 2 dodatne godine sabirajuci sve "skracene" prethodne ugovore.
U svakom slucaju, pomirio sam se sa time, uplatio jos jedan mesec i konacno ih se oslobodio. ALI...kako sam kod drugog operatera presao 11.dana u mesecu, ovi u VIP su ladno poslali racun za ceo mesec (cak racunajuci i Blackberry pretplatu iako ona nije vezana za ugovor ni obracunski period-moze da se ukljucuje/iskljucuje po zelji). Tek nakon ulozene zalbe telefonom, smanjili su sumu na realnu vrednost, samo za tih prvih 10-11 dana u mesecu.