[ Hegemon @ 23.02.2004. 23:19 ] @
Sve je pocelo pre dve nedelje kada sam zakacio virus.Koristio sam Mcafee izbrisao sve viruse, cim sam zatvorio program kompjuter se restartovao.I od tada svaki put radim mozda 5-6 minuta nakon cega bi se kompjuter opet restartovao.Formatirao sam disk Instalirao windows,cim sam poceo da instaliram drajvere komp je blokirao nakon cega sam sam ga restartovao i evo sta je pisalo:

-Windows xms driver version 3.95
-extended memory specification (xms) version 3.0
Copyright 1988-1995 microsoft corp.

-error himem.sys has detected unreliable xms memory at address 01800002
-xms driver not instaled
-invalid VxD dynamic link call to device 3 in Sektor B

Formatirao sam disk nekoliko puta nakon toga i instalirao windows medjutim uvek bi se pojavljivalo ovo isto.Neznam koga vise da pitam pa se nadam da sam dosao na oravo mesto. Inace Komp je Laptop Pentium I 133

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 25.02.2004. u 22:38 GMT]
[ MilošV @ 24.02.2004. 07:21 ] @
Probaj u da BIOS setup-u (ako uopste mozes da udjes u njega, ne znam da li to moze na tvom laptop-u) nadjes opciju "Disable L2 cache" ili nesto slicno tome...
To bi trebalo da pomogne, ili je barem meni pomoglo kad mi se desila slicna stvar na jednom komp. u firmi. Sjecam se da ima dosta o tome na web-u. Pogledaj na http://support.microsoft.com
Inace, himem.sys je utility koji provjerava stanje RAM-a, tako da ti problem vjerovatno nije u HDD-u...

Javi sto si uradio i (obavezno) stay cool :)
[ Hegemon @ 25.02.2004. 20:35 ] @
Nigde mi u biosu ne daje tu opciju,mogu jedino da menjam rasopred diskova za start,flopy,hard disk.....
[ MilošV @ 26.02.2004. 06:54 ] @
Pogledaj ovo:
link
[ Hegemon @ 29.02.2004. 20:08 ] @
Problem resen.Hvala