[ sasa065 @ 24.02.2004. 14:14 ] @
ljudi molim vas d ami pomognete jer ne znam ni sam sta da radim.
evo sta se desava (desilo): sistem mi je pao i iskopirao sam sa jedng diska na drugio sve fajlove koji su mi trebali. Poslije je intalacija windowsa pocela da formatira bas taj disk koji mi je trebao i bio bitan...ja sma je prekinuo i prij eprvog procenta.

e sada kada se predje na disk C u (dosu) vidim sve direktorijume komandom dir ali poslije kada treba da izbaci kapacitet napise komandu:
General faliure reading drive C
Abort, Retry, Fail?

dakle kako da dodjem do ovih podataka koji su na tom disku......


pomagajteeeeeeeee
[ dzezer @ 24.02.2004. 16:46 ] @
Spoji hard u neki drugi komp kao secondary pa ces vidjeti hoce li ti tamo ocitati te podatke.
Neznam sta drugo da ti predlozim
[ sasa065 @ 24.02.2004. 17:30 ] @
e jbga to sam pokusavao ali nije uspjelo.....ne znam ni kako uopste vidi te podatke....i sta se desava kada se formatiranje prekine....da li ih je izbrisao ili nije.....
[ dosadan @ 24.02.2004. 17:48 ] @
Probaj da zakacis taj disk na drugi racunar i skini program getdata back for fat32 ako je fat32 particija ili getdata back for ntfs ako je ntfs particija sa ove adrese

http://www.runtime.org/gdb.htm

meni je pomogao da vratim podatke
[ Carnivore @ 24.02.2004. 17:53 ] @
Meni je ovo pomoglo
http://www.ontrack.com/software/
[ sasa065 @ 24.02.2004. 18:13 ] @
evo novih detalja:
kada u my computer-u kliknem n aovaj disk dobijem poruku:

D:\ is not accessible

A divece attached to the system is not functioning.




[ Carnivore @ 24.02.2004. 18:17 ] @
Nema to veze. Windows ga ne prepoznaje zato sto nije formatiran. Skini onaj program sto sam ti rekao i prati instrukcije.
Taj program cita RAW podatke s diska tako da nije bitno da li je doticni formatiran ili ne.

Samo da dodam da se progam o kom pricam zove Easy Recovey Pro.
Imas ga na Fosijevom web site-u (oko 30MB)
[ sasa065 @ 24.02.2004. 18:23 ] @
jooooj cini mi se da se ovo sve placa.....
[ Carnivore @ 24.02.2004. 18:25 ] @
Pogledaj moj prethodni post.
[ -=k3rn3l=- @ 24.02.2004. 18:28 ] @
ne bi trebao da windows ne prepoznaje drugi hdd. idi u bios i podesi za primaty slave auto i onda bi trebao da ti dozvoli da udjes u hdd. To sto si krenuo formatiranje nema veze za citanje podataka sa drugog diska zbog boot sectora koji koristi OS.
[ sasa065 @ 24.02.2004. 18:28 ] @
i gdje ce oni da se nalaze poslije svega.....jeli na tom disku ili ih prebacuje na ovaj drugi sto je ok....
[ sasa065 @ 24.02.2004. 18:30 ] @
Citat:
-=k3rn3l=-:
ne bi trebao da windows ne prepoznaje drugi hdd. idi u bios i podesi za primaty slave auto i onda bi trebao da ti dozvoli da udjes u hdd. To sto si krenuo formatiranje nema veze za citanje podataka sa drugog diska zbog boot sectora koji koristi OS.


u biosu je sve ok podeseno.....komp kada se pali pronadje taj disk ali ga ne mogu koristiti
[ Carnivore @ 24.02.2004. 18:35 ] @
Citat:
sasa065:
i gdje ce oni da se nalaze poslije svega.....jeli na tom disku ili ih prebacuje na ovaj drugi sto je ok....



Program ce podatke da pronadje na tom polu-formatiranom disku, a ti onda odlucujes gdje ces da ih prebacis
[ nt2 @ 18.09.2004. 22:39 ] @
Pozdrav!
I meni se desio taj problem, greškom sam pokrenuo formatiranje particije koju nisam planirao. Zaustavio sam proces nakon 2-3 sekunde, ali sada nemogu da pristupim disku. Dobijam poruku "disk not formatet", i na propertis mi poazuje da je to sada RAW sistem umjesto Fat 32 kako je bilo ranije. C particija je u redu, pa me zanima dali smijem instalirati "get data back" na istu, budući da sam zeznuo D particiju, ili i ja moram cijeli Hard disc u baciti u drugi računar kao slave disc. Inače iz DOS-a imam pristup oštećenoj particiji ali kada kopiram podatke budu oštećeni!
Hvala svima,