[ PaStvarno @ 12.01.2012. 14:50 ] @
Imam sledeći problem

VIP-u vraćen telefon na garanciju 21.12.2011. Zamenski telefon mora da se puni svaki dan, a i ako se ne priča ne izdrži ceo dan. Mada su po zakonu dužni (oni tvrde da nisu) da me obaveste u roku od 15 dana o načinu rešavanja problema, kako je to regulisano zakonom o zašiti potrošača. Prave me ovcom i kažu kako je to dužnost servisa i PONUDILI SU MI DA MI DAJU BROJ SERVISA DA SE JA RASPITAM. E TU SAM PRSAO, otišao do firme i doneo sam im odštampan ovaj deo zakona,

Citat:
3. Garancija
Davalac garancije i garantni list
Član 56.
Garancija je svaka izjava kojom njen davalac daje obećanje u vezi sa robom, i pravno je obavezujuća pod uslovima datim u izjavi, kao i oglašavanju u vezi sa tom robom.
Garantni list je isprava u pisanom ili elektronskom obliku, odnosno na drugom trajnom nosaču zapisa, koja sadrži sve podatke iz garancije, navedene na jasan i čitljiv način, lako razumljivim jezikom, a naročito podatke o:
1) pravima potrošača iz čl. 54. ovog zakona, uz obaveštenje da se ugovornom garancijom ne utiče na ta prava;
2) nazivu i adresi davaoca garancije, sadržini ugovorne garancije i uslovima za ostvarivanje prava iz ugovorne garancije, a naročito o njenom trajanju i prostornom važenju;
3) neprenosivosti, u slučaju da su prava iz garancije neprenosiva, čime se ne utiče na pretpostavku iz člana 48. tačka 10) ovog zakona.
Davalac garancije je dužan da na zahtev potrošača izda garantni list .
Na punovažnost garancije ne utiče povreda obaveze davaoca garancije iz st. 2. i 3. ovog člana, i potrošač može da zahteva da se garancija ispuni u skladu sa datom izjavom.
Garancija ne isključuje niti utiče na prava potrošača u vezi sa saobraznošću robe ugovoru.
Zloupotreba izraza garancija
Član 57.
Pri zaključenju ugovora o prodaji robe i oglašavanju povodom prodaje, trgovac je dužan da se uzdrži od upotrebe izraza „garancija” i izraza s tim značenjem, ako po osnovu ugovora o prodaji potrošač ne stiče više prava nego što ima u skladu sa ovim zakonom.
4. Reklamacija
Član 58.
Potrošač može da izjavi reklamaciju trgovcu, radi ostvarivanja svojih prava iz člana 54, odnosno člana 56. ovog zakona.
Trgovac je dužan da bez odlaganja, a najkasnije u roku od 15 dana od prijema reklamacije, odgovori potrošaču, sa izjašnjenjem o podnetom zahtevu i predlogom njegovog rešavanja.
.

ali šefica tvrdi da oni ne snose nikakvu odgovornost, jer ONI SU VELIKA FIRMA I VALJDA BI ZNALI ZA TO. Rekla je da će se javiti do kraja dana i reći šta može da se uradi. Ako se ne javi ima odlične šanse na druženje u sastavu ona, ja i tržišna inspekcija. Ljudi znajte svoja prava, plaćam im sve uredno. A za svoje pare očekujem da mi omoguće zakonski minimum.

[ Slobodan Milivojevic @ 12.01.2012. 14:57 ] @
Zakonski rok za odgovor na reklamaciju (popravku ili davanje novog uredjaja) je kolko sam ja upucen 45 dana od dana prijema reklamacije.
[ PaStvarno @ 12.01.2012. 15:05 ] @
Ne. To je rok za reklamaciju, a za odgovor kaže član 58 :

Član 58.

Potrošač može da izjavi reklamaciju trgovcu, radi ostvarivanja svojih prava iz člana 54, odnosno člana 56. ovog zakona.
Trgovac je dužan da bez odlaganja, a najkasnije u roku od 15 dana od prijema reklamacije, odgovori potrošaču, sa izjašnjenjem o podnetom zahtevu i predlogom njegovog rešavanja.

Ako grešim, a ima pravnika, voleo bih da mi kaže da nešto pogrešno razumem.
[ vjamovic @ 12.01.2012. 15:15 ] @

U pravu si odmah pozovi trzisnu inspekciju da proveri veliku firmu
pa javi rezultat
[ bakara @ 12.01.2012. 15:20 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Zakonski rok za odgovor na reklamaciju (popravku ili davanje novog uredjaja) je kolko sam ja upucen 45 dana od dana prijema reklamacije.

U pravu je odgovor na reklamaciju je 15 dana, glupo je da mu nisu nista javili sta ce biti uradjeno.

Nego iz ovoga se ne vidi ko je davalac garancije, ne verujem da je to VIP...?
[ PaStvarno @ 12.01.2012. 15:27 ] @
Citat:
bakara: U pravu je odgovor na reklamaciju je 15 dana, glupo je da mu nisu nista javili sta ce biti uradjeno.

Nego iz ovoga se ne vidi ko je davalac garancije, ne verujem da je to VIP...?


Moji ugovori su sa VIP-om.
VIP je preuzeo telefon.
Kakve veze ima ko sa VIP-om ima ugovor za servisiranje. Ja to posmatram kao da sam u računarskoj radnji uzeo deo, šta mene briga ko je uvoznik i preko koje veleprodaje je maloprodaja kupila delove. To je njihova interna stvar. Moj odnos je isključivo sa VIP-om. Servis je njihov problem.

Barem meni to tako izgleda. A za inspekciju ima vremena. Da im dam malo da se opasulje. Jesam se iznervirao, ali ne treba odmah đonom (barem ja verujem u to), sačekaću da vidim da li će se šefica javiti večeras.
[ bakara @ 12.01.2012. 17:17 ] @
Citat:
PaStvarno: Moji ugovori su sa VIP-om.
VIP je preuzeo telefon.
Kakve veze ima ko sa VIP-om ima ugovor za servisiranje.

Ne mora da znaci da je vip i davalac garancije.

Citat:
Ja to posmatram kao da sam u računarskoj radnji uzeo deo, šta mene briga ko je uvoznik i preko koje veleprodaje je maloprodaja kupila delove. To je njihova interna stvar. Moj odnos je isključivo sa VIP-om. Servis je njihov problem.

i sta se desi, ako propadne ta radnja, garanciju ne moze da daje radnja, vec uvoznik, ili proizvodjac.
garantno pravo mozes da ostvaris i preko prodavca ali ne mora on da bude i davalac garancije.
[ PaStvarno @ 12.01.2012. 17:54 ] @
Zvala šefica...

Nije se čula sa servisom, ali se barem javila...
Videćemo šta nosi sutrašnji dan...
[ miki069 @ 12.01.2012. 20:19 ] @
VIP ne prodaje telefone, već ih samo iznajmljuje.
Tek po isteku ugovorne obaveze od 2 godine korisnik može za 1 dinar kupiti telefon.
Telefon je VIP-ov.
Čitajte Ugovor pre nego što ga poptišete.

Nisi trebao da pristaneš da ti daju krš od zamenskog telefona.
Možeš jedino da tražiš bolji zamenski telefon.

Sa onim prvim telefonom ti nemaš ništa.
Možda ga budeš čekao i 6 meseci.
[ PaStvarno @ 12.01.2012. 20:25 ] @
što jes' - jes'.
vidiš taj detalj mi izmakao.
a onaj na početku dinar koji sam dao je pretpostavljam za iznajmljivanje telefona, a ne kao ranije za kupovinu?

to je drugo gledište na sve ovo.
i vrlo verovatno ispravno...

e, ....
[ zemun88 @ 12.01.2012. 23:56 ] @
Po zakonu je prodavac dužan da odgovara na reklamaciju kupca. Da li je to uveo VIP kao pravilo ili nije to je njihova interna stvar. To što se prave ludi i usmeravaju te na servis to je čisto kršenje Zakona. Po zakonu su oni dužni da preuzmu telefon, a tvoja je dobra volja i tvoj izbor da li ćeš da kontaktiraš njih ili direktno servis. Zakon jasno kaže da je trgovac odgovoran za nesaobraznost robe.
Ako ti u roku od 15 dana ne odgovore onda imaš pravo na raskid ugovora i kraj priče. A ako ne budu hteli da raskinu ugovor ti lepo idi u inspekciju. To što rade je čisto kršenje zakona
[ miki069 @ 13.01.2012. 01:32 ] @
Sve je to u redu, ali ovde VIP nije prodavac telefona, niti je korisnik kupac telefona.
VIP je korisniku iznajmio telefon.
To sve lepo piše u Ugovoru.
Na sajtu VIP-a nigde ne piše "cena" telefona, već "aktivacija usluge" košta XYZ dinara.
Zato je VIP u obavezi da daju zamenski telefon.
Jedino na šta korisnik ima pravo je da insistira da zamenski telefon bude isti ili bolji od pokvarenog.


[ Aleksandar Đokić @ 13.01.2012. 02:56 ] @
pa lepo sve, i sta kad se pokvari telefon? korisnik vise nije u mogucnosti/ne treba koristiti vipov servis?

ludilo...
[ calexx @ 13.01.2012. 07:42 ] @
Kada kupite televizor ili šporet i pokvare se u roku od dan-dva, onda idete u prodavnicu i reklamirate pa uglavnom tražite zamenu. Ako se to desi posle nekoliko meseci, uzimate garantni list, pogledate ko daje garanciju i idete u servis da oni to rešavaju. Čemu onda služi garantni list i spisak servisa koji to rešavaju u garantnom roku? Ako se ovaj telefon pokvario u prvih nekoliko dana, onda je Vip nadležan pa bi trebalo da zameni telefon ali ako je radio neko vreme ... dobro i da su prihvatili da rešavaju problem.
[ dejande @ 13.01.2012. 08:44 ] @
novi zakon je nesto sa tim rokovima vrlo neprecizan ( zakon koji je stupio na snagu 1.1.2011 god) kaze se da ce proizvod biti popravljen u razumnom roku
evo zakon pa potrazite sve sto vas zanima
http://www.retailserbia.com/20...a-zakon-zastita-potrosaca.html

da u pravu ste za rok od 15 dana da vas obaveste i predloze resenje.


Član 58.
Potrošač može da izjavi reklamaciju trgovcu, radi ostvarivanja svojih prava iz člana 54, odnosno člana 56. ovog zakona.
Trgovac je dužan da bez odlaganja, a najkasnije u roku od 15 dana od prijema reklamacije, odgovori potrošaču, sa izjašnjenjem o podnetom zahtevu i predlogom njegovog rešavanja.

ono sto ja znam iz prakse je da kupac nema nikakve veze sa servisom , kupac se iskljucivo obraca prodavcu za sve sto je uvezi servisiranja aparata u garantnom roku.
[ cavlaka @ 13.01.2012. 09:26 ] @
prosle godine u novembru sam uzeo c5 uz neku vec tarifu..... posto smo mi spadamo u zemlje u koje salju najgori skart od tehnike, na mom aparatu se posle manje od mesec dana ogulio "navi" taster. aj da je proslo malo vise pa i da iskuliram ali mesec dana je stvarno malo. i odem ja u vip poslovnicu, dobr dan, trallalalala objasnim ja sta je problem, lik me pogleda i kaze moze nije problem
ali Vam oni nece priznati to, to i nije neki kvar, a za to vreme dacemo Vam ovaj krs zamenski telefon..... i ja kazem hvala dovidjenja, procitam na garantom listu adresu servisa, odem kod njih, objasnim sta je problem, pritom lepo popricam sa devojkom koja radi na prijemu i oni meni za jedan dan zamene (stave novi) navigacijski taster, tj. celu tastaturu. posle 6-7 meseci sam isao i da menjam zvucnik i opet je sve proslo bez problema za dan dva. poenta je preskocite vip slobodno i pravac u servis. naravno ako zivite blizu istog :)))
[ PaStvarno @ 13.01.2012. 11:01 ] @
Zamislimo sledeći scenario.

Dužni da obaveste u roku od 15 dana, a ne jave mi, a zatim sledeća stvar je
... u roku od 15 dana moram da preuzmem aparat od kad mi jave šta će da bude sa njim. Ili u prevodu.

Mi smo vam javili, ali se vi niste pojavili u roku od 15 dana. nemate pravo na aparat jer.... (sami smislite izgovor)...

Da ne bude shvaćeno pogrešno. Ne očekujem da se to desi. Ali, znamo svi gde živimo.
Ja da dokazujem kasnije da mi se uopšte nisu javili, tek to je suludo.
[ cavlaka @ 13.01.2012. 14:08 ] @
Citat:
PaStvarno: Zamislimo sledeći scenario.

Dužni da obaveste u roku od 15 dana, a ne jave mi, a zatim sledeća stvar je
... u roku od 15 dana moram da preuzmem aparat od kad mi jave šta će da bude sa njim. Ili u prevodu.

Mi smo vam javili, ali se vi niste pojavili u roku od 15 dana. nemate pravo na aparat jer.... (sami smislite izgovor)...

Da ne bude shvaćeno pogrešno. Ne očekujem da se to desi. Ali, znamo svi gde živimo.
Ja da dokazujem kasnije da mi se uopšte nisu javili, tek to je suludo.


shvati da, ti nisi predao aparat na servis nego ONI (vip), samim tim, rokovi koji su u garanciji ne doticu tebe nego njih, da si ti odneo aparat u servis vazilo bi sve iz garanicje za tebe, ovako, ko zna kad su ga uopste oni odneli i kada ce biti gotov servis posto su bili praznici........ a da ce neko da te zezne i kaze puj pike tacke vise nemas telefon nece sigurno. ti mozes samo da ih smaras i trazis svoj telefon nazad svaki dan...
[ divx_by_jasmin @ 13.01.2012. 18:49 ] @
mi posteni potrosaci smo zaista uvek u pravu

pokvarimo telefon , odnesemo ga da nam poprave dzabe, dobijemo drugi na koriscenje , pa povrh svega jos i da ih tuzimo!

ljudskoj gluposti nikad kraja .. jos nam ovaj novi zakon pomaze da budemo jos gori ..

oduvek vazi zlatno pravilo , kolko para tolko muzike . Ja moj telefon konstantno koristim 3 godine i nikad nikakav hardwerski a ni softwerski problem nisam imao. Ne gasi se, a svakodnevno se bar po 3-4 sata aktivno koristi .. ali kosto je 350E i u tu cenu su uracunati kvalitetni kako unutrasnji tako i spoljasnji delovi. dok se za telefon od 40-50E ubacuju losiji(jefitniji) delovi i naravno da je podlozniji kvarovima . jos kad tu dodamo nestrucno rukovanje, onda servisi imaju pune ruke posla , pa im izleda ne ostaje vremena da javljaju svakom pojedincu da mu je maska zamenjena i da moze da dodje po telefon, a mozda i da napisemo peticiju da nam ovlasceni servis posle popravke donese telefon na kucnu adresu, jer smo mi to platiti i mi smo potrosaci.. i uvek smo u pravu .
[ newtesla @ 13.01.2012. 20:15 ] @
@divx-jasmin: nije toliki problem što si radnik kabeceneta, koji je u tesnoj saradnji sa vip-om; problem je što si trollčina za medalju!

ontopic: nažalost, postavljač teme - nisi vlasnik telefona, nego samo iznajmljuješ: ali traži isti ili bolji u zamenu, mislim da bi to moglo tako.

Ono, rentakar, iznajmiš punta, pokvari se, a oni kao zamenu ti daju juga??? ...neće da može!
[ zemun88 @ 13.01.2012. 23:45 ] @
Citat:
divx_by_jasmin: mi posteni potrosaci smo zaista uvek u pravu

pokvarimo telefon , odnesemo ga da nam poprave dzabe, dobijemo drugi na koriscenje , pa povrh svega jos i da ih tuzimo!

ljudskoj gluposti nikad kraja .. jos nam ovaj novi zakon pomaze da budemo jos gori ..

oduvek vazi zlatno pravilo , kolko para tolko muzike . Ja moj telefon konstantno koristim 3 godine i nikad nikakav hardwerski a ni softwerski problem nisam imao. Ne gasi se, a svakodnevno se bar po 3-4 sata aktivno koristi .. ali kosto je 350E i u tu cenu su uracunati kvalitetni kako unutrasnji tako i spoljasnji delovi. dok se za telefon od 40-50E ubacuju losiji(jefitniji) delovi i naravno da je podlozniji kvarovima . jos kad tu dodamo nestrucno rukovanje, onda servisi imaju pune ruke posla , pa im izleda ne ostaje vremena da javljaju svakom pojedincu da mu je maska zamenjena i da moze da dodje po telefon, a mozda i da napisemo peticiju da nam ovlasceni servis posle popravke donese telefon na kucnu adresu, jer smo mi to platiti i mi smo potrosaci.. i uvek smo u pravu .


Članovi ES foruma evo primera bahatasto i da ne kažem zaostalosti našeg naroda i zbog takvih ljudi ova država propada i ne primenjuje zakone. Da li je telefon od 50 ili 350 evra to je nebitno. I nemaš pravo da ismevaš druge korisnike što imaju telefon od 50 evra i da na osnovu toka zaključuješ da neko nepravilno rukuje telefonom. A vi iz KBC net-a ste mudrice koje imaju telefone od 400 evra i svi ste Bogom dani i znate kako se rukuje telefonom. Smejurija.

Trgovac je dužan da obezbedi saobraznost proizvoda. Ako ti taj pojam nije jasan možda ti kolege u KBC net-u objasne šta to znači. VIP prodaje uslugu i proizvod uz uslugu i po novom Zakonu je dužan da tu uslugu obezbedi u punom obliku, a da odgovori na reklamaciju u roku od 15 dana uz poštovanje Zakona. Ako telefon ne može da se popravi onda na scenu stupa tržišna inspekcija i druge nadležne inspekcije i ugovor se raskida.

Možda tebi i tvojim kolegama u KBC net-u ne odgovara primena ovog zakona, predpostavljam zbog loše mreže, usluge, lošeg korisničkog centra, nestručnog osoblja, da predpostavimo da je tako; ali nemaš pravo da "troluješ" kako to zovu mnogi korisnici na ovom forumu.

Podržavam korisnika pastvarno i čekam tvoj odgovor da vidim kako je problem rešen
[ dzigilibonglica @ 14.01.2012. 04:49 ] @
Citat:
newtesla: ... nažalost, postavljač teme - nisi vlasnik telefona, nego samo iznajmljuješ: ali traži isti ili bolji u zamenu, mislim da bi to moglo tako.

Ono, rentakar, iznajmiš punta, pokvari se, a oni kao zamenu ti daju juga??? ...neće da može!


Upravo tako...
Obrni,okreni...svejedno si oštećen i samo guraj,
oni od tebe žive, a to su TVOJE pare, i sa punim pravom zahtevaš da dobiješ ono za šta plaćaš...
[ PaStvarno @ 14.01.2012. 07:45 ] @
Citat:
divx_by_jasmin: mi posteni potrosaci smo zaista uvek u pravu

pokvarimo telefon , odnesemo ga da nam poprave dzabe, dobijemo drugi na koriscenje , pa povrh svega jos i da ih tuzimo!

ljudskoj gluposti nikad kraja .. jos nam ovaj novi zakon pomaze da budemo jos gori ..

oduvek vazi zlatno pravilo , kolko para tolko muzike . Ja moj telefon konstantno koristim 3 godine i nikad nikakav hardwerski a ni softwerski problem nisam imao. Ne gasi se, a svakodnevno se bar po 3-4 sata aktivno koristi .. ali kosto je 350E i u tu cenu su uracunati kvalitetni kako unutrasnji tako i spoljasnji delovi. dok se za telefon od 40-50E ubacuju losiji(jefitniji) delovi i naravno da je podlozniji kvarovima . jos kad tu dodamo nestrucno rukovanje, onda servisi imaju pune ruke posla , pa im izleda ne ostaje vremena da javljaju svakom pojedincu da mu je maska zamenjena i da moze da dodje po telefon, a mozda i da napisemo peticiju da nam ovlasceni servis posle popravke donese telefon na kucnu adresu, jer smo mi to platiti i mi smo potrosaci.. i uvek smo u pravu .


Dakle ovako, ako ne znaš šta se desilo sa telefonom ne treba ni da lupaš o tome.

Što se tiče kvara na telefonu.
LG cookie - touch screen je otkazao, ali ne baš otkazao nego se dešava sledeće. Ne detektuje dobro mesto na kom sam pritisnuo ekran. Sve kao da je pomereno 2 cm u levo. U prevodu trebao bih da pritisnem ekran 1,5 cm van mobilnog telefona da bih pritisnuo brojeve 3, 6, 9.
Mnogo komandi i podešavanja je nemoguće pritisnuti u takvom stanju telefona. Telefon nije ispadao, ni bilo šta slično. Potraži na internetu i naći ćeš da je to tipičan kvar za taj LG cookie. Ponovno kalibrisanje samo privremeno rešava problem, ako uopšte pomogne (prema podacima koje sam našao na internetu).
Što se tiče svih ostalih telefona koje sam imao (barem 10 komada) nikada mi se do sada ni jedan nije pokvario.

Što se tiče zamenskog telefona. Dobio sam bolji telefon Nokia ExpressMusic ima mnogo funkcija koje prethodni nema (koje mi ni ne trebaju - ali ajde sad), ALI i ima jednu manu zvana BATERIJA. Telefon je toliko iznjakan (iako deluje kao nov) da baterija ne izdrži 24 sata bez punjenja čak i ako se ne telefonira. To mi je u stvari najveći problem.

Tako da ... šta si sve lepo nalupao u poruci nisi ni svestan i tako je jako lepo živeti.
Optužiš bilo koga za bilo šta, jer Bože moj (ah, da .. ovo je verovatno da ti se neko ikada obratio po imenu) potrošačkoj gluposti nikad kraja i treba ih maltretirati, ako nema razloga za to treba ga izmisliti.

Inače, šefica je rekla da će se javiti u petak, ali eto, nije se javila uopšte.
Kako sada stvari stoje, verovatno ćemo saznati šta o svemu tome misli tržišna inspekcija.

[Ovu poruku je menjao PaStvarno dana 14.01.2012. u 08:56 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao PaStvarno dana 14.01.2012. u 08:57 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 14.01.2012. 08:20 ] @
Citat:
zemun88: ... A vi iz KBC net-a ste mudrice koje imaju telefone od 400 evra

[offtopic]
Odakle tebi informacija da je covek iz kbc net-a osim sto dolazi sa te mreze? Po tome sam ja iz IKOM-a?
I kakve veze uopste ima kbc net sa ovim slucajem?
[/offtopic]
[ divx_by_jasmin @ 14.01.2012. 16:12 ] @
stvarno ni ja ne znam odakle ljudi izvlace te dezinformacije , ali izgleda da jedva cekaju neku priliku da ispljuju nekog, a nije bitno u kojoj temi.

dakle nemam nikakve veze da KBCnetom osim sto sam njihov korisnik , takodje nemam nikakve veze ni sa VIP-om.


nije toliki problem garancija VIP i ostalo , problem je izgleda nas narod koji trazi svaki moguci razlog da bi tuzio nekog, u svakoj trecoj temi ovde neko nekog hoce da tuzi, svi se osecaju prevarenim , a davaoci usluga su lopovi koji se bogate na nas racun.

i jeste tako, sva tri operatera se bogate na nas racun , ali mi uzivamo u njihovoj usluzi koja nam olaksava zivot , tako da posto ima tema ovde bar po dve kako bi neko tuzio i mts i telenor i vip , onda neka ih zatvore i da ne rade vise , i onda cemo da komuniciramo vikom sa brda ...

meni samo to ne ide u glavu kako ljudi traze najmanju glupost u zakonu da bi tuzili nekog. a da ne pricam o tome da jedan pojedinac dobije spor sa VIP kompanijom , to je uzaludno trosenje vremena , novca i zivaca samo ali dobro . lepo je pokusati ..



a sto se telefona tice , to meni lici na softweski problem , kvar se moze pokusati resiti apdejtovanjem softwera, ali podrzavam i da ne znaju svi to da rade , zbog toga i postoji ovlasceni servis. A sad sto su ti dali telefon sa losom baterijom... .

taj je telefon koristio neko pre tebe , a kako ga je on punio i koristio to je pitanje .. a zamisli da svakom drugom koji dodje u servis otvore nov telefon iz kutije i daju jer bi vecina to i htela da se nebi osetila ugrozenim , VIP ili prodavnica bi propali za godinu dana ..

tako da pusti zakon , i gledaj svoje intrese da imas svoj telefon nazad, a imaj i razumevanja za ljude koji rade tamo , jer njima svakodnevno dolaze sa nekim izmisljenim kvarovima , a oni po zakonu moraju sve da ispostuju.Oni su tu na gubitku, ali imaju profit , jer da ga nemaju nebi ni radili.
[ PaStvarno @ 14.01.2012. 17:19 ] @
Citat:
divx_by_jasmin
nije toliki problem garancija VIP i ostalo , problem je izgleda nas narod koji trazi svaki moguci razlog da bi tuzio nekog, u svakoj trecoj temi ovde neko nekog hoce da tuzi, svi se osecaju prevarenim , a davaoci usluga su lopovi koji se bogate na nas racun.


Uopšte me ne zanima šta radi naš narod i ko koga hoće da tuži. Ako nisi primetio u porukama prethodno, ja sam "spuštao loptu" i nadam se i dalje da će sve proći bez nepotrebnih cimanja. Moje iskustvo je da ljudi uglavnom ni ne znaju za ovaj član zakona, a često firme kod nas pokušavaju da prave ljude "ovcama". Ovo je takođe jedan pokušaj davanja do znanja ljudima (potrošačima) koja su njihova prava.

Citat:
divx_by_jasmin:
meni samo to ne ide u glavu kako ljudi traze najmanju glupost u zakonu da bi tuzili nekog. a da ne pricam o tome da jedan pojedinac dobije spor sa VIP kompanijom , to je uzaludno trosenje vremena , novca i zivaca samo ali dobro . lepo je pokusati ..


Ne želim da jurim na vetrenjače, ali ... ne znam kako tebi izgleda NAJMANJA GLUPOST U ZAKONU, ali meni izgleda da je to U ZAKONU. U zakonu ima dosta gluposti, ali dok su u zakonu trebalo bi da se poštuju ili da se menja zakon. Po tvom stanovištu bilo ko može reći za bilo šta u zakonu - ja to mislim da je glupost i to neću da poštujem. Tumačenje zakona je diskutabilna stvar. I ovo što kucam je neki oblik "testiranja realnosti". Da mi neko skrene pažnju na detalje koje možda propuštam... npr detalj na koji mi je miki069 skrenuo pažnju, a to je da telefon je njihovo vlasništo..

Takođe, u svakom slučaju, mogu da kontaktiram i tržišnu inspekciju, oni bi trebali da znaju da li je VIP u obavezi (kao što su svi ostali) da poštuje dotični ZAKONSKI rok od 15 dana.

Citat:
divx_by_jasmin:
a sto se telefona tice , to meni lici na softweski problem , kvar se moze pokusati resiti apdejtovanjem softwera


Da li je softwerski ili hardwerski problem me uopšte ne interesuje - telefon je u garanciji. To neka rešava onaj ko je plaćen za to. Oni (VIP) su se na to obavezali u ugovoru. Taj deo priče me ne interesuje.
Šta bi bilo da ja nadobudno uradim update software-a? I recimo uništim telefon do kraja. S moje tačke gledišta ja sam dužan da platim opravku iako ni prethodno nije radio kako treba.

Citat:
divx_by_jasmin:
tako da pusti zakon , i gledaj svoje intrese da imas svoj telefon nazad, a imaj i razumevanja za ljude koji rade tamo , jer njima svakodnevno dolaze sa nekim izmisljenim kvarovima , a oni po zakonu moraju sve da ispostuju.Oni su tu na gubitku, ali imaju profit , jer da ga nemaju nebi ni radili.


Zakone, prema tebi izgleda, donose zato da bi se, eto, dokoni i advokati malo zanimali. Nepoznavanje zakona (koliko mi je poznato) ne oslobađa odgovornosti. To što neko donosi telefone na opravku sa izmišljenim problemima.... kakve to veze ima sa mojim problemom??? (npr ako je neko drugi lopov, i ti si iz iste te države u kojoj živi dosta lopova, pa je sasvim normalno i prirodno da te tretiraju kao lopova. Generalizacija je odlična stvar - naravno kada ti zatreba za neke tvoje potrebe. Ali generalizacija ne rešava pojedinačan problem, iako ponekad može ukazati na njega.) Pričamo o telefonu koji je zaista pokvaren i koji je odnešen na servis.

[Ovu poruku je menjao PaStvarno dana 14.01.2012. u 18:34 GMT+1]
[ Joker @ 14.01.2012. 17:39 ] @
Ne znam da li treba tebe da obaveštavaju, VIP je jedini to rešio na dosta lep način, naravno u njegovu korist, da korisniku iznajmi telefon za vreme trajanja ugovorne obaveze. Ako telefon nije tvoj nemoraju tebe da obaveštavaju u roku od 15 dana o načinu rešavanja reklamacije, nego vlasnika telefona što je u ovom slučaju VIP. Ako si uzeo rentakar auto koji je pod garancijom, u slučaju kvara niko tebe ne obaveštava o načinu rešavanja nego rentakar agenciju.
[ divx_by_jasmin @ 14.01.2012. 20:11 ] @
ne zanima te ko sta radi, ali ti si jedan od tih koji se odma poziva na tuzakanje i inspekcije, a kao i vecina ovde na kraju uvide da nisu u pravu.

Ali vazno je dici uzbunu za prevaru, za nepostovanje zakonskih rokova i ostalo , a one koji se ne slazu sa tim ovde odmah nazivati trolovima teme ..

da ne citiram sve , ukratko cu reci samo da to sto nisi pokusao da sam sredis telefon je tvoje gubljenje vremena , para, a vidim i zivaca, sa servisom , a da unistis telefon do kraja nebi uspeo ni da ubacis pogresan software , jer vecina telefona . tako verujem i ovaj LG prvo sto ima prevenciju od toga , tako ima i master reset za vracanje na stanje kao iz fabrike za sta je zaduzena ROM memorija ..

Citat:
To što neko donosi telefone na opravku sa izmišljenim problemima.... kakve to veze ima sa mojim problemom???


nema nikakve veze , ali shvati da ni oni nisu roboti , i da servisiranje telefona nije jednostavno, i da imaju pune ruke posla, ali naravno to tebe ne zanima, nema kod nas vise tolerancije vec odma Sud i Inspekcija..
[ pisac @ 14.01.2012. 21:38 ] @
Citat:
divx_by_jasmin: nema nikakve veze , ali shvati da ni oni nisu roboti , i da servisiranje telefona nije jednostavno, i da imaju pune ruke posla, ali naravno to tebe ne zanima, nema kod nas vise tolerancije vec odma Sud i Inspekcija..


Naravno da će savršeno da ga ne zanima. Taj VIP i mnogi drugi se vrlo rado pozivaju na zakone kada idu u njihovu korist. Prema tome... ako je po zakonu, gazi lopove dok ne izdahnu.
[ espresso @ 14.01.2012. 21:46 ] @
Ja ne znam kako prolazi ta prevarna radnja. Zamisli u svakoj prodavnici tehnike ti iznajmljuju televizor, peglu, veš mašinu i tek posle dve godine, kad istekne garancija, uređaji postaju stvarno tvoji. Van pameti.
[ calexx @ 14.01.2012. 21:59 ] @
Lizing? Ja bih prihvatio da mi prodavnica (ili još bolje SBB) iznajmi televizor za dinar mesečno (a da plaćam recimo pretplatu) i da posle dve godine teve postane moj. ;)
[ zemun88 @ 14.01.2012. 23:53 ] @
Citat:
calexx: Lizing? Ja bih prihvatio da mi prodavnica (ili još bolje SBB) iznajmi televizor za dinar mesečno (a da plaćam recimo pretplatu) i da posle dve godine teve postane moj. ;)


I još bolje, da im vratiš posle tog perioda i uzmeš nov TV kod drugog operatera. hahahahha
[ PaStvarno @ 15.01.2012. 08:37 ] @
Citat:
divx_by_jasmin
da ne citiram sve , ukratko cu reci samo da to sto nisi pokusao da sam sredis telefon je tvoje gubljenje vremena , para, a vidim i zivaca, sa servisom , a da unistis telefon do kraja nebi uspeo ni da ubacis pogresan software , jer vecina telefona . tako verujem i ovaj LG prvo sto ima prevenciju od toga , tako ima i master reset za vracanje na stanje kao iz fabrike za sta je zaduzena ROM memorija ..


Ja tebi da kažem da prilikom flashovanja BIOS-a matičnih ploča se desi da ne prođe sve kako treba (iako se ubacuje baš za taj model ploče - i software prepozna da to jeste taj model ploče i da je novija verzija), i time ubiješ ROM BIOSa. Problem može da se sredi, ali traži dodatnog posla ili dodatne finansije s moje strane. Do sada se to desilo 3 puta od recimo 500 flashovanja.

A takođe to se isto dešava i sa telefonima. Ukucaj u goolge bricked phone (u prevodu telefon pretvoren u ciglu). Pretpostavljam da taj software koji sređuješ ide u telefonov ROM, nakon neuspešnog učitavanja onda nema - master reset, jedino ponovno flashovanje.
Bricked phone je bilo koji telefon koji postane neupotrebljiv nakon neuspešnog učitavanja firmware (upgrade ili downgrade).

@calexx
Ne brini ništa, zanemaruješ jedan detalj, plaćam ja taj telefon. Mogao sam da biram prilikom produženja ugovora - da li ću da uzmem telefon ili da plaćam samo pola obaveznog dela računa - odlučio sam se na varijantu sa telefonom upravo zbog mogućnosti da se pokvari telefon...
Mislim da na kraju ugovora takođe telefon nije moj već da je VIPov i da ide na reciklažu (navodno).

@zemun88
i ako odem kod drugog - otplatio sam taj telefon to se vidi iz @calexx

[ zemun88 @ 16.01.2012. 22:34 ] @
Novi Zakon o zaštiti potrošača je bolji od prethodnog, ali i dalje pun članova koji nisu jasno definisani i koji pruža mogućnost za razne prevare i mahinacije. Tako imamo i lizing kompanije za iznajmljivanje telefona. Jedna od njih je i VIP. Ali ako je za utehu autoru posta, gospoda su nabavila 30 hibridnih automobila i štite njegovu okolinu. Tako da ne treba mnogo da se uzrujava pošto će udisati čist vazduh. Blago nama

Kad već VIP iznajmljuje telefone onda može na primer da iznajmi telefon za evro po danu. Daju mi Samsung Galaxy S II za 365 evra godišnje. Koristim ga 11 meseci i u 12 mesecu im vratim.

Prosto je neverovatno kakve sve smisalice i nebuloze smišljaju naši operateri da bi zaobišli zakon. To je prosto neverovatno. Iznajmljivanje telefona. Pa gde to ima. Samo kod nas u Srbiji
[ espresso @ 17.01.2012. 11:21 ] @
Ja nikako ne bih rekao da je novi zakon bolji. Njime smo dobili da uredjaj u servisu sada stoji "neodredjeno" dugo sto sam licno iskusio. Njime su skinute obaveze trzisnoj inspekciji i prenete na nepostojeca udruzenja koja mlate praznu slamu na dnevniku rezimske televizije. U starom zakonu je eksplicitno pisalo da se roba moze vratiti tamo gde si je kupio a sada toga nema. Ima jos stvari koje su izbacene; zakon kao da je pisao uvozni lobi (a ne kazem da nije).

[ zemun88 @ 18.01.2012. 14:03 ] @
Po novom Zakonu je "kao" data dozvola udruzenjima za zastitu potrosaca, ali to nije tako. Po novom zakonu udruzenja mogu samo da savetuju potrosace ali moraju da prosledjuju prijave nadleznoj trzisnoj inspekciji.

Uvoznicki lobi je koliko toliko lobirao i iskesirao kod nadleznih vladajućih partija i nadležnog ministra koji je bio na funkciji kad je taj zakon donet
[ shandu83 @ 07.02.2012. 20:53 ] @
I kako se završila ova priča?

Imam sličan problem. Telefon nije uzet za 1 dinar. Da li je i on "iznajmljen"?

Uložio sam reklamaciju pre 16 dana. Niko mi ništa nije javio.
Da li da se žalim inspekciji ili VIP-u?
[ miki069 @ 07.02.2012. 23:36 ] @
Piše sve lepo u Ugovoru koji ste sklopili sa VIP-om.
Nebitan je iznos koji ste platili. Telefon je VIP-ov dok traje ugovorna obaveza.
Po isteku ugovorne obaveze korisnik ga može otkupiti za 1 dinar.
Time su legalizovali zaključavanje telefona.

Telenor i MTS prodaju telefone.
U Telenoru se može kupiti telefon po full ceni, bez ugovorne obaveze.
Međutim, i takav je zaključan. To je nelegalno, ali može im se.
[ shandu83 @ 08.02.2012. 12:47 ] @
Ovaj moj telefon uopšte nije bio zaključan.
Niko ne pominje to iznajmljivanje osim ovde.

Inače, tržišna inspekcija je nadležna i nju treba kontaktirati.
Ja nisam, jer neću da komplikujem stvari.
Otišao sam u VIP i njima preneo šta piše u zakonu. I posle toga su mi javili šta se dešava sa telefonom i da će popraviti kad mogu.

E sad, ja neću popravku već zamenu u skladu sa članom 56. :

"Potrošač, na prvom mestu, može da bira između zahteva da se
nesaobraznost otkloni opravkom ili zamenom."

Kako će to proći, videćemo.
[ miki069 @ 09.02.2012. 15:26 ] @
Niko ne spominje iznajmljivanje osim samog VIP-a.

Evo ga Ugovor sa VIP-ovog sajta:
http://www.vipmobile.rs/upload...ickom_i_korisnickom_odnosu.pdf

Pročitaj Članove 7.1, 7.2 pa na dalje.
Sve piše kristalno jasno.

Tako, da ako ti poprave telefon, to je super.
Nov je naučna fantastika.

Nije u pitanju član 56. već član 54. Zakona o zaštiti potrošača.
U članu 55 piše do kada potrošač može da bira (6 meseci).
Ovde ne postoji odnos kupac - prodavac.
Na ovu situcaiju se odnose članovi vezani za pružanje usluga.

99,99% telefona sa VIP-a su zaključani.
Dobiti otključan je slučajnost, to jest greška u sistemu VIP-a.


[Ovu poruku je menjao miki069 dana 09.02.2012. u 16:46 GMT+1]
[ shandu83 @ 09.02.2012. 17:45 ] @
Mislim da je zakon iznad ovog ugovora.
A i "iznajmljivanje" nema nikakav značaj osim što ugovorene cifre moraju da se isplate a sa telefonom može da se radi šta hoće.
Ovo kao da su prepisali od telekoma za iznajmljivanje adsl rutera.

Moj telefon je korišćen deset dana i od prvog dana je bio faličan i smatram da imam pravo na nov uređaj.

Čak i u njihovim pravilama piše:

" Tokom garantnog roka, Pretplatnik može imati pravo na zamenu računara odnosno mobilnog uređaja novim računarom odnosno mobilnim uređajem, isključivo ukoliko je zamena opreme zasnovana na razlozima utvrđenim garancijom proizvođača/uvoznika, odnosno pozitivnim propisima Republike Srbije"
[ PaStvarno @ 11.02.2012. 15:50 ] @
Dešavalo se sledeće do raspleta.

Dan-dva nakon otvaranja teme sam prosledio APOS-u (Agenciji za zaštitu potrošača) podatke o dešavanjima.
Ništa se nije desilo.
Par dana kasnije sam zvao podršku.... oni su me uputili da svratim do poslovnice gde sam predao telefon da proverim da li je stigao telefon.
Naravno da mi nije palo na pamet tako nešto, poučen prethodnim iskustvom.

Zatim sledi dugačak period tišine.

I pred sam istek roka od 45 dana zovu iz VIPa da je telefon popravljen (21.12.2011-03.02.2012 9 dana(decembar)+31dan(januar)+3(februar)=43 dana ukupno - u ponedeljak 06.02.2011 bi bilo 46 dana pa im bila frka). Otišao po telefon istog dana i zaista je popravljen. Prema papirima koje sam dobio uz telefon 27.01.2011 je datum prijema u servis, i 27.01.2011 je i popravljen.

Javili su mi 03.02.2012 da mogu u roku od 15 dana da dođem po telefon.
Preuzeo popravljen telefon.

Jako razočaran odnosom u poslovnici prema korisnicima.

Pozdrav
[ shandu83 @ 19.03.2012. 04:40 ] @
Dobio sam na kraju nov telefon. Bilo je potrebno dosta strpljenja i živaca ali izgurah.

Problem mi je što je ovaj nov zaključan na njihovu mrežu a ja nisam njihov korisnik. Tako da ga prodajem.
[ Ell Diablo @ 19.03.2012. 15:19 ] @
Svaka cast na istrajnosti :)
[ miki069 @ 20.03.2012. 19:23 ] @
Izleda da VIP polako, ali sigurno, širi svoje stado:
http://www.nisamovca.com/PostDet.aspx?postID=526

[ miki069 @ 08.07.2012. 19:39 ] @
Stado se širi sve više i više:
http://www.nisamovca.com/PostDet.aspx?postID=638
[ fanfon @ 09.07.2012. 20:12 ] @
Trebalo bi da promene ime sajta u "jesam ovca" s obzirom kakva iskustva imaju
[ miki069 @ 10.07.2012. 20:15 ] @
Evo i prevarenih ima:
http://www.prevara.info/index....k=view&id=817&Itemid=7

i to dosta prevarenih:
http://www.prevara.info/index....k=view&id=812&Itemid=7

Organizator je jedan od najvećih prevaranata:
http://www.vipsmskviz.rs/terms-and-conditions.php

[Ovu poruku je menjao miki069 dana 10.07.2012. u 21:33 GMT+1]
[ calexx @ 10.07.2012. 20:40 ] @
U obaveštenju o nagradnoj igri piše da svaka poruka košta 59 dinara, ako neko reši da napiše 200 poruka i da tek tako zaradi 200000 dinara ... onda nije ovca nego veverica. Neka sledeći put prvo uplati na svoju karticu bar 18000 pa će da ima i za 300 poruka ... ali na nagradu nemoj da računa tek tako, otprilike kao i za bilo koju drugu nagradnu igru gde neko dobije a svi ostali gube.
[ miki069 @ 16.07.2012. 23:06 ] @
Još prevarenih:
http://www.danas.rs/danasrs/ek...agradama.4.html?news_id=242702

Kad su za 5-godišnjicu ovako zavili u crno korisnike, šta će da rade za 10-godišnjicu?
Ako budu imali korisnika.
[ calexx @ 16.07.2012. 23:35 ] @
Da li stvarno neko misli da će da dobije 200000 tako što će da otkuca nekoliko poruka i sigurno dobija? Šta bi bilo da nisu prekinuli ove što su se javljali, da su ih pustili da i dalje kucaju i da im računi odu u 20, 30, 50k? Ako sam dobro razumeo, ovde ne dobija svako ko odgovori nego ... čini mi se dva dobitnika dnevno. Da li bi se onda javili da kukaju što im vip nije na vreme onemogućio da šalju poruke i naprave toliki račun??
Mada iskreno, ko je spreman da kuca stotine poruka koje koštaju po 59 dinara i očekuje 200000 nagradu ... teško da nije ovca. A o hlebu i motici se odavno sve zna.
[ miki069 @ 17.07.2012. 00:50 ] @
Evo i sa foruma Mobilnog Sveta:
http://www.mobilnisvet.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=25392

I operateri u VIP-u tvrde da je bilo puno ovaca.
Ovakve kviz prevare ne organizuje ni ekipa Milana Tarota.
[ Dexic @ 17.07.2012. 04:46 ] @
KO za VIP ne cita fine print i veruje ista, taj je presisao i status ovce odavno.
Licno sam da se takvi osisaju do koze, ako vec evolucija nece da ih se otarasi, morace revolucija :D
[ telepbs @ 17.07.2012. 10:36 ] @
Evo ja ne čitam fine print ni za jednu stvar pa tako ni za vip. Potpisao sam dva ugovora pp325 i oba su istekla, za te dve godine ugovora samo sam jednom mojom nepažnjom prešao megabajte, sve ostalo je uvek bilo u redu (samo da napomenem da nikakve kvizove, nagradne igre, loto, horoskope ne upražnjavam preko telefona pa je to možda razlog, jer sam koristio samo ono što plaćam svaki mesec, ništa više ništa manje). Jeste i meni su stizale te poruke za kviz na oba broja, i znate šta sam uradio, obrisao ih i ćao, niko tebe ne može da spasi od sopstvene gluposti i neznanja. To je isto kao oni telefonski kvizovi gde su babe i seljanija potrošili desetine hiljada dinara, niko ne može da provali očiglednu reč i navlače te da zoveš da eto baš ti dobiješ 1000000000 dinara, ali to ne znači da je neko kriv što si ti glup pa ćeš stvarno da zoveš. Čitajući iskustva sa ovih sajtova ti ljudi jesu ovce, i njih bi ošišao ko god.
[ zvezdasbg @ 18.07.2012. 14:39 ] @
Mene svaki put fasciniraju ljudi koji imaju hrabrosti da sa VIP-om ulaze u kolo. Taj profil ljudi je...nemam reci.
[ ime.prezime @ 18.07.2012. 17:09 ] @
mazohisti :)
[ telepbs @ 18.07.2012. 22:09 ] @
Citat:
zvezdasbg:
Mene svaki put fasciniraju ljudi koji imaju hrabrosti da sa VIP-om ulaze u kolo. Taj profil ljudi je...nemam reci.


Ne razumem? Jel sam ja glup ili sta, ne znam sta treba da predstavlja tvoja konstatacija, ti si odlucio da je vip los i sada propovedas i ubedjujes i one koji nisu imali problema kako oni u stvari nemaju pojma. Npr, ja od MTS ne bi ni dzabe nista uzeo, telenor na 3 kilometra od centra NS-a ne mozes ko covek da pricas itd.

Znaci ja ne kontam sta je problem u tome sto su ljudi napucali tolike racune? Moze neko lepo objasnjenje? Meni je danas ovo stiglo, jel treba da napucam jedno 50-60 poruka i da vicem da su me prevarili?

[ ime.prezime @ 19.07.2012. 00:27 ] @
ok sve to , ali nacin na koji vip reklamira ovu tupavu nagradnu igru je odvratan ...

obrati paznju , vrlo vazna poruka , iznenadjenje , odgovori odmah , ...

gori su od mladinske knjige sa onim brdom sarenih beskorisnih papirica :)
[ popusicko @ 19.07.2012. 08:36 ] @
Normalna osoba sa malo vecim mozgom nego sto ima prosecna kokoska
odmah izbrise takvu divnu ponudu iz telefona i istog trena je zaboravi
a normalno nastavi da koristi svoj paket do isteka.
[ telepbs @ 19.07.2012. 09:12 ] @
Citat:
ime.prezime:
ok sve to , ali nacin na koji vip reklamira ovu tupavu nagradnu igru je odvratan ...

obrati paznju , vrlo vazna poruka , iznenadjenje , odgovori odmah , ...

gori su od mladinske knjige sa onim brdom sarenih beskorisnih papirica :)


Pa to je marketing, kao ono do 99% bolje skida fleke (obrati pažnju na DO 99%, može da uopšte i ne skida fleke), belji zubi od paste (kako da ne), patike koje pružaju osećaj kao da hodaš po plaži i mršaviš (sketchers platio 50 miliona za ovu laž) itd. Jednostavno piše cena učešća, piše da dobijaš mogućnost da osvojiš, sve lepo piše. E sada na jednom od onih linkova piše da je lik koji je igrao nagradnu igru svesno učestvovao i trošio pare da bi kao rešio neke finansijske probleme, i sada mu je đavo kriv, i mean WTF?
[ miki069 @ 19.07.2012. 09:40 ] @
Problem je što je prevarantrsku nagradnu igru organizovao VIP.
MTS i Telenor ništa slično nikada nisu uradili.
Dakle VIP svoje korisnike smatra za budale.
[ ivan.mojsilovic @ 19.07.2012. 09:42 ] @
Citat:
zvezdasbg:
Mene svaki put fasciniraju ljudi koji imaju hrabrosti da sa VIP-om ulaze u kolo. Taj profil ljudi je...nemam reci.

Bitno da se ti osecas jako pametnim i vrlim!

Mi u firmi imamo VIP vec godinama i nemam nijednu jednu zamerku. Kupio sam uredjaj koji se pokvario posle dve nedelje. Pitao ljubazno da li mogu da dobijem novi jer je ovaj falican od pocetka. Dobio sam novi. Racun uvek u ocekivanim granicama, signala uvek ima, internet radi odlicno itd.

Ne razumem kako ljudi iz topa tako odvale glupsot kao ovaj tip gore i to sam ubedjen u svoju pamet.
[ telepbs @ 19.07.2012. 10:32 ] @
Citat:
miki069:
Problem je što je prevarantrsku nagradnu igru organizovao VIP.
MTS i Telenor ništa slično nikada nisu uradili.
Dakle VIP svoje korisnike smatra za budale.

Sačekaj ja opet ne razumem, ko je prevaren i na koji način, možeš to samo da mi objasniš. Kako se ta prevara ogleda, jel su lagali za cenu poruke, nekako te naterali da pošalješ poruku, ne razumem u ovom konkretnom slučaju gde se desila prevara?
[ ime.prezime @ 19.07.2012. 10:47 ] @
postoji nesto sto se zove prevarno oglasavanje i dovodjenje potrosaca u zabludu , a vip je vrlo blizu toga ...
[ ivan.mojsilovic @ 19.07.2012. 10:57 ] @
Citat:
ime.prezime:
postoji nesto sto se zove prevarno oglasavanje i dovodjenje potrosaca u zabludu , a vip je vrlo blizu toga ...

Mozemo mi sopstvenu glupost da pravdamo do mile volje. Mislim da VIP nije imao predstavu da cu ljudi tolike ovce pa im je cak i zao sto su to uradili jer ljudi uopste nisu shvatili sistem :D
[ ime.prezime @ 19.07.2012. 11:12 ] @
kako da ne , mnogo im je zao :))) hajte molim vas , pricamo o firmi koja kod nas radi vec 5 godina , ovo im je n-ti put da korisnike prave budalama ...

http://www.nisamovca.com/firmapost.aspx?firmaID=158

https://www.facebook.com/vipsrbija (pogledati komentare i odnos vipa prema njima)
[ bmarke @ 19.07.2012. 12:54 ] @
Ako juriš tako po sajtovima, i za ostale operatere možeš da nađeš dosta primedbi...

Telenor:
http://www.nisamovca.com/pretr...x?SubTypeID=122&FirmaID=33

MTS:
http://www.nisamovca.com/pretr...x?SubTypeID=122&FirmaID=48


Kao što je već rečeno u porukama su osnovni uslovi navedeni, a ko se više zainteresuje za kviz može da ode na internet i da pročita pravila: "http://vipsmskviz.rs/terms-and-conditions.php ".
A neko ko misli da za 10 ili 20 poslatih poruka može da osvoji 200K dinara ili da dobije auto kao glavnu nagradu, bolje da se uštine i vrati u realnost. :)



[ ime.prezime @ 19.07.2012. 13:00 ] @
ono sto ja znam je da vip mora brzo da popravi svoje rezultate:

http://www.baguje.com/2012/07/...-operatera-u-srbiji-11006.html

ako bismo pravili anketu , prilicno sam siguran da bi vip bio prvi po broju zamerki ...
[ since1986BC @ 19.07.2012. 13:23 ] @
Ovo je isto što i: "Pažljivo ližite", "Licitirajte najmanju ponudu" i ostale igre na (ne)sreću.
Riba se najbolje lovi kad je gladna, jer tada girze šta god da staviš na udicu. A ovo je idealno vreme za pecanje.
[ avala100 @ 19.07.2012. 13:51 ] @
Citat:
miki069:
Problem je što je prevarantrsku nagradnu igru organizovao VIP.
MTS i Telenor ništa slično nikada nisu uradili.
Dakle VIP svoje korisnike smatra za budale.


Ja se izvinjavam, ali ubi me Telenor sa nekom novom prevarom SUPERKUPAC.
Treba samo nesto da odgovorim i odmah sam na konju uz minimalnu mesecnu pretplatu od ne-znam-koliko-dinara.

Doduse, VIP je uporniji sa ovim kvizom.
[ miki069 @ 19.07.2012. 16:38 ] @
Citat:
telepbs:
Sačekaj ja opet ne razumem, ko je prevaren i na koji način, možeš to samo da mi objasniš. Kako se ta prevara ogleda, jel su lagali za cenu poruke, nekako te naterali da pošalješ poruku, ne razumem u ovom konkretnom slučaju gde se desila prevara?


Igračima (ovcama) nije rečeno da će na par hiljada dinara računa biti isključeni iako su post-paid.
Ovca i da je uplatila zahtevani iznos, nije mogla odmah da nastavi igru, dok uplata ne prođe kroz sistem.
Poruke koje su ovčice dobijale su bile neistinite: igra se još 2 sata, a posle se igra još 5 sati.
Poruke su palile ovčice da igraju do kraja i davale su neistinite informacije da ako još malo izdrže dobiće nagradu.

Ne koristim VIP, a kamoli da igram njihove kvizove.
Ako je VIP-u "žao" ovčica, neka im vrate kredit.
[ telepbs @ 19.07.2012. 16:42 ] @
To za prekid se slažem da nije OK. Ali ti si mi objasnio i potvrdio da su ti ljudi prosto kako naslov teme kaže OVCE. Znaš kako se nešto reklamira na tv-u da je sniženo 50% a ti odeš to da kupiš a tamo te sačeka iznenađenje da moraš da kupiš nešto za xxx dinara da bi ostvario taj popust, e to ti je slučaj ovde. Lepo kaže tema ti ljudi su OVCE.
[ zvezdasbg @ 20.07.2012. 07:21 ] @
Kao sto je vec napisao miki069:
"Problem je što je prevarantrsku nagradnu igru organizovao VIP.
MTS i Telenor ništa slično nikada nisu uradili.
Dakle VIP svoje korisnike smatra za budale."
@telepbs i ivan.mojsilovic - Ja samo zakljucujem na osnovu stotine korisnika koji se zale na ovog nazovi provajdera. Pogledajte malo ostale teme u ovom folderu. I sam sam nekad koristio to njesra od mreze. I da, naslov teme je apsolutno adekvatan. A ko je tu ispao glup, sami procenite.
[ ivan.mojsilovic @ 20.07.2012. 08:07 ] @
Citat:
zvezdasbg:
Kao sto je vec napisao miki069:
"Problem je što je prevarantrsku nagradnu igru organizovao VIP.
MTS i Telenor ništa slično nikada nisu uradili.
Dakle VIP svoje korisnike smatra za budale."
@telepbs i ivan.mojsilovic - Ja samo zakljucujem na osnovu stotine korisnika koji se zale na ovog nazovi provajdera. Pogledajte malo ostale teme u ovom folderu. I sam sam nekad koristio to njesra od mreze. I da, naslov teme je apsolutno adekvatan. A ko je tu ispao glup, sami procenite.

Ne znam sta bih ti rekao. Mene nesto vole, mozda sam im lep i pametan :D
[ Ell Diablo @ 20.07.2012. 08:18 ] @
Il' si samo ovca, koja se cak i ne buni, jer i ne vidi stvari kako zaista izgledaju... ;)
[ telepbs @ 20.07.2012. 12:34 ] @
Citat:
ivan.mojsilovic:
Citat:
zvezdasbg:
Kao sto je vec napisao miki069:
"Problem je što je prevarantrsku nagradnu igru organizovao VIP.
MTS i Telenor ništa slično nikada nisu uradili.
Dakle VIP svoje korisnike smatra za budale."
@telepbs i ivan.mojsilovic - Ja samo zakljucujem na osnovu stotine korisnika koji se zale na ovog nazovi provajdera. Pogledajte malo ostale teme u ovom folderu. I sam sam nekad koristio to njesra od mreze. I da, naslov teme je apsolutno adekvatan. A ko je tu ispao glup, sami procenite.

Ne znam sta bih ti rekao. Mene nesto vole, mozda sam im lep i pametan :D

A ja ti postavim linkove gde se gomila ljudi žali na MTS i Telenor, pa šta onda.
[ zvezdasbg @ 21.07.2012. 11:03 ] @
Niko nije rekao da su m:ts i Telenor zlatni. Daleko su oni od dobrih provajdera, ali brate mili sigurno ne smišljaju ovakve lopovske kvizove da od korisnika uzmu što više para. Naravno ne branim ja naivčine koji nasedaju na ovakve fore, mene prvog ne bi mogli nikad da navuku, ali sama činjenica što nešto smisliš na konto "ma ovo su ovce od korisnika aj ih oderemo" meni je dovoljno uvredljiva.
[ ime.prezime @ 21.07.2012. 12:28 ] @
bas tako ...
[ pisac @ 21.07.2012. 17:25 ] @
Može neko da bude naivan, glup, ovca, i šta god... ali to ni na koji način ne opravdava onog koji takve magarči i pelješi.

Ali se u ovoj raspravi sukobljavaju mišljenja o tome samo zbog sopstvenih kvarnih karakternih osobina, odnosno neki jednostavno ne mogu da vide da to nije u redu zato što se i sami tako ponašaju u životu.

Tu onda i ne može biti rasprave. U uređenom i humanom društvu takve jednostavno isključiš iz društva dok ne nauče da se ponašaju u skladu sa moralnim načelima. U neuređenom i nehumanom društvu, takvi postaju "sposobni menadžeri".