[ alealealeo @ 14.01.2012. 10:58 ] @
Imam 2 hard diska po 300 i nesto giga. Oba su isla zajedno kad sam kupio kompjuter. Kad sam instalirao sistem napravio sam da mi jedan ceo hard bude sistemski (C), a drugi D. Nesto mi nije radilo kako treba, odnesem u servis i ovaj mi prespojio neke magistrale, isekao neke zice i rekao mi da to ne diram. Posle nekog vremenskog perioda nije hteo da mi se pali kompjuter kad mi je prkljucen hard (D:). I tako sam radio samo sa jednim hardom do juce kad sam bzvz prespojio neke magistrale i ucitao mi je oba harda. Ali kad sam ugasio kompjuter, sve je opet bilo po starom. Ovaj hard C: mi je prikljucen na maticnoj gde pise sata1, a tamo gde pise sata 2 ne mogu da prikljucim zbog toga sto mi to mesto prekriva ona plastika sa kulerom od graficke, pa mi je taj disk sto pravi probleme prikljucen tamo gde pise sata3.
I kad pokrenem kompjuter dodje do samog pocetka i tu stane. Evo slike



Ne znam sta da radim, a voleo bih da sredim stvari bez nosenja u servis. Pa dobri ljudi... pomozite :)
[ calexx @ 14.01.2012. 11:27 ] @
Prespojio neke magistrale i isekao neke žice? Možeš li ovo malo detaljnije da opišeš?
[ alealealeo @ 14.01.2012. 12:30 ] @
To je bilo pre jedno 2 godine, pa se ne secam bas kako je izgledalo pre nego je prespojio. Mozda sam se pogresni izrazio, jer mozda nije sekao vec je skinuo neke magistrale, odnosno zice na kojima je sa obe strane plastika i rekao da mi nisu potrebne. Jedino mogu da opisem kako to sada izgleda. Evo i slike (i izvinite sto se ne izrazavam bas strucno)

[ alealealeo @ 14.01.2012. 13:59 ] @
LJUDI USPEO SAM VALJDA!!! :) Samo mi sad recite da li je to ispravno. Nasao sam na nekom stranom forumu da u BIOS-u disejblujem S.M.A.R.T. To sam i uradio i sad mi pokrece sve kako treba. Samo posto nisam svestan sta sam uradio pitao bih vas jel to ok? Jel necu da imam drugih problema zbog toga i td. Hvala!
[ Binary Mind @ 14.01.2012. 23:16 ] @
Moze samo da i crkne hard koji si dodao jer je jer kod njega nesto ne valja.
[ bozabaksuz @ 14.01.2012. 23:21 ] @
Ono sto ti je serviser verovatno sekao jeste napajanje od harda (na novim napajanjima se uglavnom 1~2 uredjaja napaja klasicnim ata molexom, a kod nekih ima 0, tj sva su sata) i namestio 4-pinske ata molexe za napajanje DVD-a i graficke karte. Tebe tu treba da interesuje samo da li je dobro izolovao kablove. Nazalost to su nova napajanja i trgovci i serviseri pribegavaju principu seci usi krpi dupe. Da si otpocetka imao sata DVD uredjaj verovatno ti ne bi sekao napojne kablove....