[ dolke022 @ 14.01.2012. 12:32 ] @
Pozdrav svima.

Imam nekoliko računara na ukupno 4 lokacije, u 3 različita grada u Srbiji.
Svi ovi računari, od kojih neki koriste windows XP a neki windows 7 i to različitih distribucija (home, proffesional, ultimate itd.) su povezani korišćenjem hamachi VPN klijenta u jedinstvenu mrežu. Svi računari osim jednog imaju indikator veze zelen što znači da se konekcija odvija direktno preko hamachi servera te je ista stabilna i pogodna za korišćenje što u svrhe file sharing-a što za potrebe remote desktop konekcije.

Na lokaciji gde mi je veza loša imam indikator plave boje i piše relayed tunnel. Ovo se stalno dešava na ovoj lokaciji znači nije neki privremeni problem.
Ono što ovu lokaciju razlikuje od ostalih jeste upotreba MTS usb stick-a tj mobilnog MTS internet-a. Na svim ostalim koristi se MTS-ov ADSL.

Takođe, pošto posedujem Telenorov USB stick za mobilni internet probao sam da se konektujem preko njega i opa dobijem zelenu vezu.
Znači problem je definitivno kod Telekoma tj negde na putu između njih i hamachi server-a.

Da li neko može da mi pomogne kako da rešim ovaj problem. Prevario sam se na žalost i potpisao ugovor sa MTS-om na godinu dana korišćenja tog stick-a jer sam dobijao dosta više protoka i dodatne SMS poruke u ceni paketa. Kod Telenora je bilo cirka 30% nepovoljnije.

Ako se budem žalio direktno u Telekom gledaće me belo i pitati kakav hamachi, jeste li instalirali drajver i slične stvari za početnike tako da neka rasprava sa njima nema smisla ili pak ima?
Hvala unapred svima na sugestijama, a ako bude potrebe pružiću dodatne informacije o samoj mreži i trenutnoj konfiguraciji.

Dolke
[ mish_ns @ 09.11.2012. 08:49 ] @
Pozdrav...Da li si uspeo rešiti ovaj problem...pošto imam isti.
[ dolke022 @ 09.11.2012. 08:59 ] @
Pozdrav, jesam.

Vratio sam se na Telenorov 3G i sve radi ok.

Inače privatni broj mobilnog mi je kod MTS-a, prešao sam samo zbog objedinjavanja ostalih usluga u Box paket, pa me izađe nešto jeftinije.
Odmah da ti kažem da je Telenorov 3G bilo da je u pitanju USB modem ili konekcija preko mobilnog telefona cirka 2-3 puta bolji. Signal je jači, mnogo ređe puca a i pokrivenost je mnogo veća.

Savetujem Telenor za one kojima nije problem da mesečno izdvoje 200-300 din više ali da se reše glavobolja u većoj meri.