[ reiser @ 14.01.2012. 20:38 ] @
Pozdrav,

trenutno sam u mts biznet mrezi, a planiram da predjem na 069 broj uskoro, pa me muce muke prelaska na novi broj :)

Obavesticu ljude preko poruke o prelasku na novi broj, ali bih hteo da podesim govornu postu ili preusmeravanje poziva sa trenutnog broja na novi broj, za svaki slucaj.

Koji je najbolji nacin da ovo odradim, bez da placam neke sulude troskove ? Recimo, da upalim govornu postu koja ce ljude da obavesti o novom broju - zanima me kako i koliki bi bili troskovi toga, tj da li postoje neke skrivene kvake koje ne pisu na njihovom sajtu ?

Napominjem da ne mogu da prenesem broj, jer sam pod ugovornom obavezom kod mtsa, a to je malo zajebanije da se raskine, jer time povecavam cene impulsa/poruka kod svih ostalih ljudi u mrezi, pa sam odlucio da mi kartica skuplja prasinu i da placam samo mesecnu pretplatu od 50tak din.

[Ovu poruku je menjao reiser dana 14.01.2012. u 21:50 GMT+1]
[ owim @ 15.01.2012. 06:27 ] @
Citat:
reiserbavesticu ljude preko poruke o prelasku na novi broj, ali bih hteo da podesim govornu postu ili preusmeravanje poziva sa trenutnog broja na novi broj, za svaki slucaj.

Uradi dve stvari:
1) Za one koji te zovu: aktiviraj preusmeravanje na svoju MTS govornu poštu (besplatno) za slučaj kad nisi dostupan i snimi poruku obaveštenja da si trajno promenio broj i koji broj je u pitanju. Ovo te ništa ne košta.

2) Za one koji ti šalju SMS: aktiviraj uslugu SMS Asistent, 59din/mesečno, i u okviru nje podesi auto-reply SMS ("promenio sam broj; novi broj ej 069...") kao auto-reply za svaki primljeni SMS. Dodatno, možeš da podesiš da sve SMS-ove koje dobijaš na MTS broj dobijaš i kao email. Sve navedeno ulazi u troškove pretplate i nema dodatnih troškova (za svaki poslati auto-reply SMS). Posle 2-3 meseca ne zaboravi da deaktiviraš SMS Asistenta.

Sad vidim da više nema CC na email, čega je ranije bilo, jer sam koristio.

Više info ovde.
[ reiser @ 15.01.2012. 13:55 ] @
Hvala :)
[ trader6 @ 16.01.2012. 09:28 ] @
Ako vec koristite biznet 50 neka u firmi uzmu jos 1 broj na koji ces ti placati pretplatu a tvoj prenesi u telenor
[ zzviktor @ 16.01.2012. 09:37 ] @
off topic!

Za brojeve prenete iz telenor i vip mreze govorna posta ne funkcionise na
mts!
[ Slobodan Milivojevic @ 16.01.2012. 11:08 ] @
A uzrok je to sto se preusmeravanje vrsi na +38164(5,6)71xxxxxxx, a kad bi preusmerili na +3816371xxxxxxx - i sami vidite problem.
[ owim @ 16.01.2012. 11:34 ] @
^ Vidiš, mislio sam da će to da bude isti "problem" kao i servisni centar za SMS ili MMS, ali očigledno nije.

Inače, da li su 069 korisnici dobili govornu poštu? Kad se numeracija 069 pojavila, nisu je imali.

Usput, da li je Telenor unapredio govornu poštu, ili je i dalje ona prastara, gde ne može da se ostavi duža poruka od 30 sekundi? Za MTS znam da i dalje imaju govornu poštu sa kraja 90-ih. Radi ok, može 20-ak poruka da sačuva i duže od 10 dana. Ista firma, SAGA, pravila je tu staru govornu poštu za MTS i Mobtel.
[ zzviktor @ 16.01.2012. 14:04 ] @
Govorna posta nije menjana na Telenoru, ima i problem da se posle 10 sec
cuje bbeep koji sece snimanje poruke. Korisnici 069 numeracije je nisu
dobili, ono sto jeste dobro je da se preslusavanje iste ne tarifira kao kod
druga dva operatera.
Ima li resenja za mts prenete brojeve?
[ Slobodan Milivojevic @ 16.01.2012. 18:04 ] @
Zar se poziv na 064711 tarifira?
[ zzviktor @ 16.01.2012. 18:10 ] @
Ne ali se tarifira preslusavanje govorne poruke, a kod Telenora se to ne
tarifira.

No imalo je bagova da je preusmerenje na gov postu Telekom tarifirao kao
obicno preusmerenje.
[ owim @ 17.01.2012. 13:15 ] @
Citat:
zzviktor: Govorna posta nije menjana na Telenoru, ima i problem da se posle 10 sec cuje bbeep koji sece snimanje poruke.

Tako je! Čuje se beep, ali valjda i dalje može da se snima do 30 sek. U svakom slučaju praktično neupotrebljivo i zbunjujuće.
Citat:
zzviktor: Ne ali se tarifira preslusavanje govorne poruke, a kod Telenora se to ne
tarifira.

Nije tako, preslušavanje MTS govornone pošte i Telenor govorne pošte sa mobilnog aparata pretplatnika je u potpunosti besplatno. Za Vip ne znam.
Citat:
No imalo je bagova da je preusmerenje na gov postu Telekom tarifirao kao obicno preusmerenje.

Verujem da jeste, ja sam imao bug da mi je preismeravanje na govornu poštu za pozivaoca izgledalo ovako: "vaš poziv će biti presmeren, molimo sačekajte; your call is being diverted, please wait", i onda moja poruka "zdravo, dobili ste...". Naravno, svako je odmah prekidao vezu čim bi čuo automat. Međutim, nije bilo dodatne naplate preusmerenja, desilo mi se na jednom pripejd broju i jednom postpejd, posle par meseci od reklamacije problem je rešen (nestala je poruka govornog automata).