[ aldair @ 15.01.2012. 00:41 ] @
kako da pored bookmark i history sacuvam i sve pasvorde na mozili pre reinstalacije, pa da ga vratim na novoinstaliran firefix, bez da treba opet da kucam cele sajtove, i jos gore da se opet logijem ponovo na sve?
[ calexx @ 15.01.2012. 01:16 ] @
Samo sačuvaj profil folder c:\Users\tvojusername\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\tvojprofil.default pa ga posle reinstalacije iskopiraj u folder Profiles a u profiles.ini promeni putanju do njega i imaćeš sve ali sve isto kao što trenutno imaš. I bukmarke i istoriju i lozinke i sve što si imao. Ja na svim instalacijama (a i na Linux Firefoxu) koristim isti profil, povremeno ga obnovim koliko da postoji rezerva ...

Slično je i sa Thunderbirdom, sačuvaš njegov aktivan profil i posle reinstalacije ubaciš, sačuvaće sve mejlove na svim nalozima, sve dodatke, teme, adrese ...

Nema potrebe za posebnim programima, ovako sve funkcioniše.
[ aldair @ 15.01.2012. 01:37 ] @
hvala na odgovoru. kazi mi samo kako promenim putanju u profiles.ini? ako nije tesko, moze li screen shoot starog i promenjenog da vidim?
[ calexx @ 15.01.2012. 08:37 ] @
Bilo koji editor teksta, može i notepad, poslednja linija je Path=Profiles/tvojprofil.default i tu je upisano ime profila koji će da bude kreiran kada instaliraš firefox. Onda lepo iskopiraš stari profil i umesto onoga što piše ubaciš njegovo ime. Da ne komplikujemo, sačuvaj profil folder i iskopiraj trenutni profiles.ini i posle reinstalacije ubaci taj folder pored novonapravljenog i zameni fajl profiles.ini starim.
[ JankoNIS @ 15.01.2012. 11:00 ] @
Imas i add-on koji se zove "export passwords". Skini ga i preko njega sacuvaj lozinke. Kada preinstaliras firefox, vrati ih.
[ code797 @ 09.08.2012. 14:39 ] @
Ja sam do sada koristio Calexx-ovu metodu ali sada koristim MozBackup, najbolji alat za Backup/Restore za Mozillu i radi sledece:

General settings
Bookmarks
History
Saved Passwords
Cookies
Saved form details
Downloaded file list
Extensions
Certificates

Izvinjavam se sto dizem temu ali ovo sam morao da podelim
[ calexx @ 09.08.2012. 15:19 ] @
Jedina razlika je što moj ;) metod radi svuda pa sva podešavanja, ekstenzije, mejlove ... kopiram sa windows firefoxa ili thunderbirda na linux firefox i thunderbird i obrnuto i u bilo kom smeru. Ovaj program je za windows ... a vrlo je moguće da radi sličan posao.
[ code797 @ 10.08.2012. 13:36 ] @
E da radi samo na Windows-u.

Vidi ja posto ne koristim nijedan AntiVirus radim s vremena na vreme Backup Firefox-a na SkyDrive cisto za svaki slucaj i ja sam do sada radio tako sto iz foldera C:\Users\tvojusername\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\tvojprofil.default kopiram samo neke fajlove npr places.sqlite za Bookmarks i History ili prefs.js i localstore.rdf za podesavanja Firefox-a, cookies.sqlite za cookies... ali sa MozBackup-om mi je lakse, samo stikliram sta hocu i dobijem jedan kompresovan .pcv fajl, znaci meni je ovako lakse i ovo za MozBackup sam predlozio cisto da ljudi imaju izbor, pa neka koriste sta im je po volji.
[ kvaju @ 10.08.2012. 22:46 ] @
Probaj FEBE extenziju

https://addons.mozilla.org/en-...59-787e-53b4-acd5-2c10e10ddb38