[ thuroskm @ 22.01.2012. 01:35 ] @
Pozdrav ljudi, imam problem sa overclocking-om ovog procesora, nikako da nadjem u cemu je problem.
Da predjemo na stvar , cim ga malo overclockujem PC nece da se upali i javlja mi Overclocking Failure i moram da vratim sve na default da bi ponovo mogo da ga upalim.
Imam dobro hladjenje i dobro kuciste (volim casemodding , postavicu i par slicica od kucista)

CPU temp mi je od 19-25c , znaci to nije problem , e sad pitam se da nije maticna losa ASUS M2N-XE i da li podrzava overclockovanje , ili bios , posto sam negde video da moze i bios da pravi problem oko OC-a.

Evo slike iz everesta






A evo i kucista usput :D



[ gilopile @ 22.01.2012. 02:41 ] @
Ne diraj nista, jer ta ploca jedva i moze da tera taj Phenom, a kamo li da podizes napon procesoru za neki overklok, jer je naponska za proc jako slaba.
To je sjajan CPU i bez ikakvog overkloka ce se odlicno nositi sa svim danasnjim aplkicacijama.

P.S. Lepo kuciste, nema sta!:)

Pozdrav!
[ thuroskm @ 22.01.2012. 15:08 ] @
E hvala ti puno znaci ipak je maticna :D Ne planiram da kupim u skorije vreme maticnu , ali recimo kad bi hteo da kupim koju bi mi preporucio, da bude sa ddr3 ram-om :D
Hvala unapred :)
[ gilopile @ 22.01.2012. 16:41 ] @
Evo, recimo, ako mislis nesto bas dobro da uzmes, onda bih ti preporucio Asus M5A97, jako dobra ploca. A ako ne bi da dajes skoro 10k din, onda provereno dobra plocica MSI 870-C45. Ipak taj Phenom zasluzuje da bude zaboden na nesto malo bolje od te koju trenutno imas. Sa druge strane, ako neces da ga silis i ta moze lepo da te posluzi, taman dok ne izadje Phenom III x10, pa cemo ionako morati da menjamo komplet platformu:)

Pozdrav!
[ thuroskm @ 22.01.2012. 19:11 ] @
E super hvala puno :D ja bi cisto da ga clocknem malo, na nekih 2.5-2.6 ne mora vise :D

I ovu memoriju bi dodao :D

http://www.itsvet.com/proizvod...b1k2-8gx/comp_comp_ram/71/1681


Zeza me ovaj link , ne mogu lepo da ga postavim , kopiraj samo ako ti nije tesko :D

[Ovu poruku je menjao thuroskm dana 22.01.2012. u 20:35 GMT+1]
[ gilopile @ 24.01.2012. 05:17 ] @
Memorija je odlicna, radice to bez problema.