[ Mr.Joker @ 22.01.2012. 17:16 ] @
Nemam baš neko znanje u programiranju sa Visual Basicom, ali bih želeo da naučim kako se čuvaju podaci u aplikaciji. Tipa:

#1 Radim aplikaciju koja će korisniku omogućiti čuvanje passworda, ali sa željom da ima više profila. Ako već ima više profila korisnik otvori aplikaciju i recimo sačuva nekoliko passworda ali u svom profilu koji zahteva šifru za otvaranje. Ali mi nije jasna procedura kako se to radi.
[ manix @ 24.01.2012. 11:54 ] @
Ako si ikada radio nesto sa bazaom, a verovatno nisi cim ti nije jasno, onda to nije neka umetnost :p
S obzirom na to tesko da ces to sam uspeti... Ali ipak evo pokusaja

baza:
tabela: korisnici -> polja : id_korisnika , korisnik, lozinka ... jos neko polje ako ti treba
tabela: passwordi -> id, id_korisnika, user, pass

kada se neko uloguje onda iz tabele passwordi citas sva polja gde je id_korisnika = id_korisnika koji se logovao
[ sallle @ 26.01.2012. 17:41 ] @
mr.joker:
Podatke cuvaj u nekom fajlu (glupo je praviti klient -server aplikaciju samo zbog cuvanja sifre).
ako hoces da zastitis da se ne vide sifre, u fajlu cuvaj kriptovanu sifru (pogledaj npr md5sum). tako da kad ti neko ukuca sifru, ti je kriptujes i dobijeni kriptovan zapis uporedjujes sa zapisom iz fajla.
fora sa kriptovanim zapisom je da iz njega ne mozes da dobijes orginalnu sifru, vec mozes jedino da pogadjas...
[ manix @ 29.01.2012. 10:06 ] @
koliko sam shvatio, covek hoce da napravi aplikaciju u kojoj ce cuvati podatke za logovanje od sajtova,aplikacija i slicno... na sve to, zeli da ta aplikacija ima mogucnost da je koristi vise korisnika i da svaki korisnik pristupa svojim podatcima uz pomoc sopstvene lozinke i korisnickog imena !?
Ispravite me ako gresim?

ne vidim potrebu za serverom, moze sve to odraditi u mdb access bazi... svakako mislim da je access baza mnogo "srecnije" resenje od pisanja u neki fajl ;)