[ Bojann @ 22.01.2012. 18:14 ] @
Nov sam u Javi...

Potrebno mi je par saveta...

Potrebno je uraditi jednu desktop(SWING) database aplikaciju sa jednom bazom (mySql) i sa recimo 10-ak maski i mozda isto toliko izvestaja. Hteo sam da to pocnem da radim u Netbeans-u. Da li gresim sa odabirom alata?

Svaka preporuka bi mi dobro došla...
Hvala
[ Dejan Lozanovic @ 23.01.2012. 12:03 ] @
Meni je recimo za swing gui, ovaj eclipse plugin odlican http://code.google.com/javadevtools/wbpro/index.html. Omogucuje ti da kod menjas i iz editora a i iz grafickog dizajnera. I jos bi ti tu u kombinaciji preporucio Jgoodies forms layout. Lici kao na gridbag, samo je mnogo jednostavniji i kraci je kod.

A kada je reporting u pitanju, savetujem ti da uzmes jasper reports biblioteku. Imas i graficki editor za pravljenje reporta iReport(http://jasperforge.org/projects/ireport)
[ :o) @ 23.01.2012. 12:08 ] @
Znas kako se kaze - ne kuje alat nego majstor
Moja preporuka ti je da koristis alat koji zelis ali da akcenat stavis na Javu a ne na koriscenje alata(to ide kasnije). Netbeans je dobar izbor, ne bi bilo odzgora ako mozes da pogledas i Eclipse.
[ biske86 @ 23.01.2012. 13:31 ] @
Citat:
:o): Znas kako se kaze - ne kuje alat nego majstor :D
Moja preporuka ti je da koristis alat koji zelis ali da akcenat stavis na Javu a ne na koriscenje alata(to ide kasnije). Netbeans je dobar izbor, ne bi bilo odzgora ako mozes da pogledas i Eclipse.

Slažem se sa gore navedenim, da ne treba odmah koristiti alate koji olakšavaju pisanje koda. Dobar primer su pomenuti rasporedi tj. layouts. Ako se rade neke jednostavnije aplikacije, jednostavno se mogu nabacati dugmići i polja i to će ratiti. Ali ponekad je potrebno uraditi komplikovanije stvari i kombinovati više menadžera rasporeda tako da se moraju pisati kodovi.

Naravno, ovo pričamo ako se radi o projektu koji je u edukativne svrhe, da se nešto nauči, ali ako se radi o komercijalnom projektu, onda je brzina na prvom mestu, pa je potrebno raditi na sa nekim alatom koji ubrzava ceo proces.

U principu najbolje je znati i jedno i drugo.
[ Bojann @ 24.01.2012. 13:21 ] @
ok, hvala u svakom slucaju.

Imamjos jedno dodatno pitanje:

Ista aplikacija treba da se veze da mySQL bazu. Video sam kroz neke video tutorijale( http://www.youtube.com/watch?v=D5TkdXSRzsM&feature=related ) da Netbean 6.9 ima varijatu da kreira java database desktop aplikaciju koja se odmah veze za bazu i kreira izgled i funkcionalnost. Medjutim kreiranjem java projekta nemam tu opciju u verziji 7.1. Morao bih rucno da pravim preko jtable.

Sta je predlog?
[ dule_ns @ 25.01.2012. 08:39 ] @
Predlog si dobio u prethodnom odgovoru, tj da podržim šta su kolege napisale:

Citat:
:o): Znas kako se kaze - ne kuje alat nego majstor :D
Moja preporuka ti je da koristis alat koji zelis ali da akcenat stavis na Javu a ne na koriscenje alata(to ide kasnije). Netbeans je dobar izbor, ne bi bilo odzgora ako mozes da pogledas i Eclipse.


Tako da probaj da odradiš ručno, pa tek ako posle mnogo vremena ne uspeš ti pusti alat da ti izgeneriše pa onda pogledaj taj kod.
[ Bojann @ 26.01.2012. 12:51 ] @
Da, ali vreme je problem...

Morao bih da ubrzam stvari