[ Orome @ 23.01.2012. 15:13 ] @
podigao sam win xp virtuelnu masinu u vmware-u. posle podizanja a pre prve instalacije bilo kakvog programa sam napravio backup foldera virt. masine. ja sam mislio da cu moci taj isti backup upaliti vise puta na jedom fizickom racunaru medjutim to nije slucaj jer programi prepoznaju da su instalirani na prvoj instanci iako na ovoj kopiji nisu. moje pitanje je da li jedan backup virt masine predstavlja jedan racunar ili je to jednom podignut 1 racunar koji ne moze imati vise instanci, tj podizanja sa tim podesavanjima. jer meni ne treba 1racunar nego vise njih koji imaju svoja podesavanja. ili to ide po OS koji podizemo?

ako nisam dovoljno jasan molim link na temu ili kratko objasnjenje kako tacno virt masine rade. sta meni moze doneti backup virt masine.
[ Ned123 @ 23.01.2012. 15:31 ] @
Nadam se da si backup foldera pravio pri ugašenoj mašini?

Tako napravljen backup je u stvari cijela mašina u jednom momentu vremena. Kada sa takvim folderom "prebrišeš" radni folder mašina se vraća u stanje u kakvom je bila u vrijeme pravljenja backup-a.
[ mulaz @ 23.01.2012. 15:41 ] @
svaki disk ima svoj unique ID

ako hoces vise kopija, imas mogucnost "clone" negde, pa napravis klon-kopiju masine.

[ Orome @ 23.01.2012. 15:46 ] @
ugasena je bila kad sam backup napravio naravno. a probacu da kloniram da vidim sta cu dobiti.
[ Dexic @ 23.01.2012. 16:52 ] @
Mozes podici dve i kada kopiras ceo folder (pitace te da li je kopirana ili pomerena masina - kazi kopirana i generisace joj novi GUID).

Doci ce do problema doduse ako koristis mrezu jer ce oba racunara imati isto ime :) Promeni to i imas dve masine.
Clone je bolji jer manje zauzima mesta od kopiranja naravno.
[ Orome @ 23.01.2012. 16:59 ] @
ma da, imaju istu MAC adresu i na mrezi su u stvari ista masina.
[ Orome @ 23.01.2012. 17:02 ] @
takodje, ne vidim opciju kloniranja u VMWare programu.
[ mulaz @ 25.01.2012. 12:09 ] @
http://www.vmware.com/support/ws5/doc/ws_clone_new_wizard.html
[ monkeyjob @ 07.02.2012. 22:51 ] @
Ne radi se to bas tako. Kad instaliras xp i podesis, onda uradis sysprep i setujes tako da ugasis masinu. Pa kad napravis novu, i iskopiras ukljucis taj novi xp i on krene u podesavanje novog windowsa, tj nastavlja sysprep.