[ mother.mne @ 24.01.2012. 18:24 ] @
Interesuje me da li je moguće u fajl dobijen modelovanjem Maya 3D prekonvertovati u format koji podrzava Google SketchUp... tj. tačnije konkretno me zanima, da li je moguće fajl iz Maya na neki način postaviti u Google Earth... na ovoj slici piše da podržava samo KMZ fajl za upload...


[Ovu poruku je menjao mother.mne dana 25.01.2012. u 00:26 GMT+1]
[ labicko1 @ 25.01.2012. 22:12 ] @
Nisam nesto radio puno sa sketchup, ali ti mogu reci da je moguce. Sketchup prihvata 3ds fajlove, i jos neke formate, nisam tacno siguran. Ovo sta si ti zakacio tu je kada vec prebacujes model na google earth. Pre toga moras da ga prebacis u google sketchup i sacuvas ga ko KMZ file.

Iz mog licnog iskustva, koje je veoma malo oko ovoga, kada sam prebacio jednu prilicno prostu zgradu iz 3ds u sketchup dobio sam malo neuredan model, nije prepoznao UW mape. Posto je imao mnogo trouglica sa raznim UW kordinatama, lepljenje textura je bila smrt, na kraju sam uradio model u sketchup od nule. Radilo se u prilicno prostom modelu.

To je moje iskustvo, ali kao sto rekoh to sam probao samo jednom u zivotu, ima ovde ljudi sa vise iskustva pa ce ti oni dati bolje savete.
[ mother.mne @ 26.01.2012. 00:15 ] @
Ja se nadam da će se ti ljudi javiti i prenijeti nam svoja iskustva... tebi hvala sto si svoje podijelio sa nama...
u mom slucaju u pitanju je veoma slozen model jednog hotela, pa bih radije da napravim neku valjanu konverziju iz maya ako je moguce, nego ga raditi u google sketchupu u kom nemam iskustva.
[ SreckoMicic @ 03.02.2012. 10:03 ] @
Eksportuj ga kao obj ili Collada format i onda uvezi u Sktechup. Pa odatle u Google Earth.
Nisam siguran da postoji nacin da se direktno prebaci u KMZ format iz Maye.