[ rull @ 26.01.2012. 11:23 ] @
Ukratko... Treba da podisim dva harda od 500gb da rade u RAID 1 (mirror). E sad nasao sam u onoj knjizici od ploce kako se to sve radi... Samo me interesuje, pri instalaciji XP treba da se stisne F6 za instalaciju tih drajvera za raid i svi ti drajveri treba da budu na disketi, jel moze sve to na USB flash umesto na disketu? Nadam se da ste me razumeli... Unapred hvala.
[ Binary Mind @ 26.01.2012. 14:41 ] @
Koja ploca, koji kontroler?
[ rull @ 27.01.2012. 11:45 ] @
Ploca je: Gigabyte P61-USB3-B3.
kontroler je: Marvell 88se9172. ako je to to. :D

Izvinjavam se sto nisam ranije odg..
[ Binary Mind @ 27.01.2012. 12:21 ] @
1. Najlakse je da integrises sve drajvere sto ti trebaju na windows XP instalacioni DVD uz pomocu programa koji se zove nlite.

2. Ako ploca u BIOS-u ima opcju da USB moze da imitira FDD drajveri se mogu instalirati i sa USB flash memorije ili USB citaca kartica.

3. Nadji neki stari floppy disk drajv pa radi kako se inace radilo u vreme windows X -a.
[ rull @ 27.01.2012. 12:34 ] @
Mislis da uz pomoc tog programa da narezem nov instalacioni disk, samo sa integrisanim drajverima sto mi trebaju?

-sad cu pogledati ima li ta opcija u biosu..
-imam stari flopy, ali poloca ne podrzava, nemam gde da ga utaknem. :D

Jel postoji mogucnost da prvo instaliram xp(orginal je u pitanju) pa tek onda da instaliram raid drajvere i podesim sve sto treba?
hvala
[ Binary Mind @ 27.01.2012. 16:22 ] @
Kao sto rekoh najlakse je da integrises RAID drajvere u novi instalacioni disk XP-a preko nlite-a. Evo tutoriala za nlite (procitaj ceo tutorial): LINKY.
[ rull @ 28.01.2012. 09:31 ] @
Uspeo... :D

Samo jos jedno pitanje... jel mogu preko ovog programa Nlite da ubacim i neke programe u instalaciju? Kad instaliram sistem da se instaliraju i programi...tipa: winrar, winzip, total commander, adobe... i sl. ??
[ Binary Mind @ 28.01.2012. 13:13 ] @
Ne moze to pomocu nlite, ali moze pomocu sysprep.