[ mmix @ 29.01.2012. 12:06 ] @
Imam dual-boot masinu i u oba OSa Office 2010 i Outlook koji je nakacen na IMAP.

E sad, znam da mog da pomerim pst fajl na drugu lokaciju (preko trika u Mail Profile) ali i dalje imam dva pst fajla i svaki put kad promenim boot ispocetka skida sve u syncu. Jel moguce share-ovati jedan PST fajl u oba Outlooka pa da samo drugi nastavi gde je prvi stao?

[ JOJO847 @ 29.01.2012. 14:01 ] @
Hm, file se sigurno moze dijeliti, ali kako ce outlook odreagirati ne znam (tj mozda se pojave dupli mailovi?) ali mislim da nebi trebalo biti problema.
Ja bi pokusao sa file - open - outlook data file a poslije ga u account settingsu postavis kao defaultni pst za taj mail account ili opcenito default data file i tako na oba sistema. Onaj drugi, prvi pst koji je outlook kreirao mozes izbrisati. Druga varijanta je da napravis rename/zamjenu postojeceg PST fajla s ovime od imap accounta.

Neznam sto ti to treba ako je u pitanju imap? On tako i tako automatski sinkronizira da je na svima isto, jedino ako stedis vrijeme da sync bude sto kraci ?
[ mmix @ 29.01.2012. 14:38 ] @
Zapravo Outlook konstatuje da to nije fajl koji je on zamilio da jeste i resetuje ceo fajl (obrise SVE u lokalu) i onda ponovo iz pocetka syncuje sadrzaj imap servera u skladu sa sync podesavanjima, onda kad restartujem drugi outlokk uradi to isto i tako u krug Prilicno su sebicni ja pretpostavljamd da postoji neki nedokumentovani identifikator negde (registry?) koji treba da se promeni da bi oba outlooka "volela" isti fajl
[ 3okc @ 29.01.2012. 21:25 ] @
Koliko se sećam, morao bi da postoji i neki DAT fajl - nisam poznavalac ali mi se čini da sam nailazio i na takav. Ima logike da se mejlovi negde indeksiraju radi efikasnije pretrage i različitih prikaza.

Na sve to, još i taj Office 2010 bi mogao imati neki dodatni stepen zaštite/kodiranja PST fajla..