[ Bonafides @ 02.02.2012. 10:49 ] @
Pozdrav!

Zna li iko gde i kako se u Srbiji moze kupiti baterija za ovaj telefon. Trazio sam po Nisu, nigde je nisam nasao, a zvao sam i VIP-ov centar, ni oni ne znaju gde se moze kupiti. Mislim, ovaj telefon ima dosta ljudi, mora da postoji neko u Srbiji ko prodaje baterije za ovaj telefon.

Inace, u Nisu, u jednoj prodavnici su mi utrapili neku bateriju za Nokiu (mislim da je pisalo nesto kao BL 4), radila je, ali nikako nije htela da se formira. Otisao sam nakon toga u jedan servis i receno mi je da to nije baterija za moj telefon (iako su me prodavci, mene neukog, unedjivali da je to to), da bih tu bateriju na jedavite jade vratio i uzeo svoj novac.

Nadam se da neko ima ideju gde mogu naci odgovarajucu bateriju kod odgovarajucih prodavaca.

HVALA UNAPRED!
[ Bonafides @ 11.02.2012. 11:53 ] @
Da li je moguce da niko ne zna gde mogu naci bateriju za ovaj telefon?
[ since1986BC @ 11.02.2012. 13:06 ] @
Ne znam gde ima baterija, ali da li si pokusao sa pretragom na webu i da pozoves par prodavnica(van Nisha)?

p.s. Baterije se ne formiraju. Bilo nekad - vise ne.
[ Bonafides @ 13.02.2012. 20:39 ] @
Citat:
since1986BC: Ne znam gde ima baterija, ali da li si pokusao sa pretragom na webu i da pozoves par prodavnica(van Nisha)?

p.s. Baterije se ne formiraju. Bilo nekad - vise ne.


Pre svega, zahvaljujem ti se na zelji da mi izadjes u susret. Probao sam nesto preko neta, ali bezuuspesno. A ne verujem da to ima u okolinim gradovima, jer kad nema u Nisu, tesko da ce imati negde (na par mesta sam proverio). Verujem da ima neka firma za ove baterije, nemoguce da bas nema nigde u Srbiji...

Pozdrav i jos jednom- Hvala
[ miki069 @ 13.02.2012. 21:39 ] @
VIP mobajl?
Oni su ih uvozili i dužni su 5 godina da pružaju servisnu podršku za taj model i da imaju obezbeđene rezervne delove.

U veleprodaji ima da se nabave baterije za OT-300, 310 (311) , 320, 511, 531, 535 (735), 556, 715, 756 i 835 (825)
U zagradi su kompatibilni modeli.
Neverovatno, ali za OT-800 nema, što znači da 99.99% nema nigde u Srbiji.

VIP mobajl zakonski mora da ih ima.
Ako nema pozovi im jedno 3 inspekcije, pa neka njima objasne, kako su nešta juče uvozili, a danas nemaju podršku za to isto.
[ since1986BC @ 14.02.2012. 19:08 ] @
Mora da ima negde. Nije jedini covek koji poseduje ovaj telefon u Srbiji.
Treba preci na trazenje baterije bez naglasavanja marke/modela telefona, vec traziti po amperazi/voltazi i obliku kucista u koje su spakovane celije(polozaj kontakata).
[ Bonafides @ 14.02.2012. 20:22 ] @
Citat:
miki069: VIP mobajl?
Oni su ih uvozili i dužni su 5 godina da pružaju servisnu podršku za taj model i da imaju obezbeđene rezervne delove.

U veleprodaji ima da se nabave baterije za OT-300, 310 (311) , 320, 511, 531, 535 (735), 556, 715, 756 i 835 (825)
U zagradi su kompatibilni modeli.
Neverovatno, ali za OT-800 nema, što znači da 99.99% nema nigde u Srbiji.

VIP mobajl zakonski mora da ih ima.
Ako nema pozovi im jedno 3 inspekcije, pa neka njima objasne, kako su nešta juče uvozili, a danas nemaju podršku za to isto.


Hvala ti na iscrpnim informacijama. Jako sam ti zahvalan. Ne znam da li menja stvar ovo: ja sam ovaj telefon kupio po maloprodajnoj ceni i sam ga dekodirao (tacnije preko jednog foruma), te se nadam da to nece bitno promeniti stvar. Inace, ja sam pre par meseci kontaktirao VIP i receno mi je da to nije u njihovoj nadleznosti i da pogledam po prodavnicama. Uzecu ove tvoje informacije u obzir i kontaktiracu ih ponovo. Hvala ti punoooooooooooooooooo


Citat:
since1986BC: Mora da ima negde. Nije jedini covek koji poseduje ovaj telefon u Srbiji.
Treba preci na trazenje baterije bez naglasavanja marke/modela telefona, vec traziti po amperazi/voltazi i obliku kucista u koje su spakovane celije(polozaj kontakata).


Slazem se, ali vidis, nigde ih nema. Inace, procitaj moj prvi post u kome opisujem kako mi je prodata (uvaljena) nekompatibilna baterija, pa sam je jedva vratio i uzeo natrag pare. Ako bih se upustio u taj poduhvat, morao bih sa sobom voditi nekog strucnjaka po prodavnicama, jer nisam tehicki potkovan za takve "akrobacije". Kako god, Hvala i tebi...
[ zzviktor @ 14.02.2012. 20:48 ] @
Uvoznik je duzan da za navedeni model 5 godina obezbedjuje servisnu podrsku
i rezerne delove, ne menja stvar to sto si ti kupio i dekodirao telefon
posto baterija ne spada u garanciju. Ti bateriju mozes i moras kupiti u
slobodnoj prodaji, a vip moze i mora da ti proda bateriju u koliko je
poseduje tj u koliko je on uvoznik i u koliko pruza post prodajnu i servisnu
podrsku!
[ miki069 @ 14.02.2012. 22:09 ] @
Originalna baterija ima oznaku: cab30p0000c1 i kapaciteta je 850mAh
Identična je za modele: OT-800, OT-808 OT-802 i OT801

Nikako neka slična. Slična može da uništi (spali) telefon.
Postoji i kopija, ali je samo 650mAh i slabije traje.

Ima je evo ovde i cena joj nije mnogo visoka: http://www.amazon.com/ALCATEL-...ERY-OT-800-TRIBE/dp/B00551JQC2

Traži je po servisima, nikako po prodavnicama telefona.
Servisi imaju pristupe cenovnicima veleprodavaca rezervnih delova.
Ako je servis trenutno nema, možda može da je naruči.

Ako je oznaka: cab30p0000c1, to je original i kupi je slobodno.
[ Bonafides @ 15.02.2012. 20:38 ] @
Citat:
zzviktor: Uvoznik je duzan da za navedeni model 5 godina obezbedjuje servisnu podrsku
i rezerne delove, ne menja stvar to sto si ti kupio i dekodirao telefon
posto baterija ne spada u garanciju. Ti bateriju mozes i moras kupiti u
slobodnoj prodaji, a vip moze i mora da ti proda bateriju u koliko je
poseduje tj u koliko je on uvoznik i u koliko pruza post prodajnu i servisnu
podrsku!


Hvala ti jos jednom. Planirao sam danas zvati Vipov korisnicki servis, ali rekoh- Praznici su, sigurno im ne rade te tehnicke sluzbe. Planirao sam i da im se javim mailom, ali jednom sam njihov odgovor cekao duze od mesec dana. HVALA TI...


Citat:
miki069: Originalna baterija ima oznaku: cab30p0000c1 i kapaciteta je 850mAh
Identična je za modele: OT-800, OT-808 OT-802 i OT801

Nikako neka slična. Slična može da uništi (spali) telefon.
Postoji i kopija, ali je samo 650mAh i slabije traje.

Ima je evo ovde i cena joj nije mnogo visoka: http://www.amazon.com/ALCATEL-...ERY-OT-800-TRIBE/dp/B00551JQC2

Traži je po servisima, nikako po prodavnicama telefona.
Servisi imaju pristupe cenovnicima veleprodavaca rezervnih delova.
Ako je servis trenutno nema, možda može da je naruči.

Ako je oznaka: cab30p0000c1, to je original i kupi je slobodno.


Hvala i tebi. Samo narucivanje putem Amazona zna biti dosta komplikovano, ali u krajnjoj liniji imacu tvoj odgovor u vidu. Danas sam bas gledao svoju bateriju i ista ima oznaku koju si ti naveo :-)

Hvala i tebi, puno...
[ Bonafides @ 05.03.2012. 20:31 ] @
Ja sam se, ipak, odlucio da ih kontaktiram e-mailom. Tako sam im poslao email pre 2 nedelje. Posto odgovora nije bilo, ja sam danas pozvao njihov Korisnicki servis i izneo celokupan problem. Onda sam cekao operaterku nekih 9-10 minuta da bi mi ona na kraju dala broj telefona nekog servisa Mobis u Kralja Aleksandra. Kaze ona meni da oni imaju sve baterije i da su najveci uvoznici. Ja nju pitam da mi da broj telefona uvoznika od koga su oni kupili ove telefone. Ona kaze da nema taj podatak i da pozovem taj Mobis, kad tamo posluje neka druga firma pod drugim imenom, koja se takodje bavi mobilnim telefonima. I naravno, nemaju bateriju za moj telefon. Kasnije sam zvao VIP, samo ovaj put na njhov fiksni telefon, ali dzaba- ta linija me ponovo usmerava na operatere njihovog korisnickog.

Pola sata kasnije stize meni emal od VIP-a (meni nije slucajno sto mi posle razgovora sa operaterkom, kojoj sam rekao da sam im uputio i email, stize njihov mail) sledece sadrzine:

Poštovani,

Zahvaljujemo Vam se na odabiru Vip mreže i poverenju koje ste nam ukazali.

Ovu priliku želimo da iskoristimo kako bismo Vas informisali da svakako možete iskoristiti mogućnost servisiranja ukoliko je aparat i dalje u garantnom roku.

Vip mobile d.o.o. kao kompanija koja želi da ispuni i da prevaziđe očekivanja svojih korisnika, i onih koji to žele da postanu, izuzetno ceni mogućnost direktne komunikacije sa svojim korisnicima.

Za sve dodatne informacije uvek nas možete kontaktirati putem elektronske pošte na adresu [email protected], pozivom našeg Korisničkog servisa na 060/1234 ili nas možete posetiti na svim Vip prodajnim mestima.

Srdačan pozdrav

Korisnički servis

Vip | member of Telekom Austria Group
+381 60 1234
e-mail: [email protected]

Vip usluge d.o.o. | Omladinskih brigada 21 | 11070 Novi Beograd | Srbija



Kao sto vidite, sve su mi rekli osim gde i kako mogu naci baterije. Ja sam umesto odgovora dobio neke bajke. Zato sada razmisljam da se obratim ili Ratelu ili Trzisnoj. Kao prvo, ja ne trazim ono servisiranje koje potpada pod garanciju, jer batrerija nije pod dvogodisnjom garancijom. Dalje, imam njihov racun i garantni list u kome stoji da su duzni da mi 5 godina rade Servis na zahtev (koji bih, normalno, nakon isteka garantnog roka, ja platio). Sta mi predlazete, kome da se dalje obratim. Ukoliko odlucim da se obratim Ratelu da li da to ucinim na njihovom e-salteru? A ukoliko kontaktiram inspekciju da li se da se obratim Beogradskoj ili lokalnoj inspekciji gde je telefon kupljen (posto je to za racun za VIP-a, ja mislim da bih trebao da se obratim Beogradskoj)? Ostavicu im rok od 2 dana da se snadju za bateriju, a nakon toga cu definitivno ppreduzeti pomenute korake.

Eto, toliko o tome...

Pozdrav svima i hvala unapred...
[ miki069 @ 05.03.2012. 23:15 ] @
MOBIS je ovlašćeni servis za Nokia telefone.
http://www.mesc.rs/ContentDeta.../gcg/14/lang/SR/KONTAKT.wshtml
Sad vidim da jeste i za Alcatel.
Guska iz KC ti nije dala dobar kontakt telefon.
Probaj kod njih, trebalo bi da imaju.
[ Bonafides @ 06.03.2012. 20:35 ] @
Ja sam im poslao jos jedan mail u kom sam im dao ultimativni rok da mi do sutra u ponoc dostave ime uvoznika i nacin na koji mogu kupiti bateriju (naravno, u Srbiji).

Miki, tebi hvala na ovom linku, probacu da nazovem sutra taj pravi Mobis, na sajtu pise da zastupaju Alcatel u Srbiji. A ako i njih nema, VIP-u ne gine trzisna od mene...
[ Bonafides @ 07.03.2012. 20:15 ] @
Hej, @Miki069 hvala ti na ovoj internet stranici, danas sam ih pozvao i rekli su da prodaju baterije za moj telefon i da ce stici krajem sledece nedelje. Cena baterije je 1200 dinara, a da stvar bude jos bolja salju predracun, pa ce mi nakon uplate bateriju poslati postom. Ja cu jos jednom, u subotu proveriti u VIP centru imaju li ove baterije. Vip mi jos ne odgovara na moj drugi mail, ne shvataju me ozbiljno...
[ miki069 @ 07.03.2012. 23:56 ] @
1.200 dinara nije ni malo, ali nije ni mnogo za originalnu bateriju.
Ako kupuješ u Mobis-u ne moraš razmišljati o originalnosti.
99.99% je da prodaju samo originalnu opremu.
Tako da mislim da cena nije ni jaka, jer za Nokia originalne baterije je preko 2.000 dinara.

Misteriju oko "uvoznika", može da reši neko od vlasnika Alcatela OT-800 (VIP 626).
Samo da pročita šta mu piše na garantnom listu.
Ako je VIP nosilac garancije, a 99% da jeste, stvarno im treba dovesti jedno 3-4 inspekcije.
Tu ima i tržišnih prekršaja, a najverovatnije i carinskih.
Suma sumarum, pukli bi nekoliko miliona dinara za kazne.

U svemu, što kažeš ti, najviše nervira to njihovo ignorisanje korisnika.
Da su ti lepo dali odgovor:
- mi smo uvezli telefone,
- sad nas sad nešta Alcatel ne hebe ni 2%
- izvinite korisniče, ne možemo da vam obezbedimo bateriju, ali
- evo imate firmu Mobis i oni sarađuju sa Alcatelom, kupite bateriju kod njih
- izvinite još jednom

Pa onda čovek i da ih ne dira.
Lično ti nećeš dobiti ništa osim gubljenja vremena, ali treba biti nemilosrdnan prema nekulturnim prevarantima.

Ja samo čekam da mi u šake padne neki Sagem, prodat kao VIP neki broj, sa VIP garantnim listom.
Odmah ću uništiti ekran ili bateriju i tražiti od VIP-a da mi obezbedi rezervni deo.
Sigurnije mi je ekran. Bateriju mogu i da ospore da nije obavezan rezervni deo.
Sagem nema nikakvog predstavnika u Srbiji.
To ima da ih košta par milona.

Alcatel mi nije sigurica.
Mobis, je uz svo uvažavanje priofesionalnosti i originalnosti, ipah hrvatska firma.
VIP je austrijsko-hrvatsko-izraelsko-nemačko...-srpska firma.
Ako ih neke inspekcije ozbiljno načepe, mogu u zadnji čas da sklope neki ugovor sa Mobisom o poslovno-tehničkoj saradnji i izvuku se.
Sagem je sigurica.


"Mene, ako se sete na dan bezbednosti, sete se. Ako se ne sete, nikom ništa. To je bila moja duznost....."

Pozdrav i neka ti baterija stigne pre roka.

[Ovu poruku je menjao miki069 dana 08.03.2012. u 01:28 GMT+1]
[ Bonafides @ 09.03.2012. 11:32 ] @
Hvala ti na jos jednom konstruktivnom postu. Slazem se u potpunosti sa tobom. Da su bar bili iskreni pa da mi lepo kazu, nisam ja neko sa kim se ne moze dogovoriti. A onaj mail sto su mi poslali... Oni su tek samo odgvoorili, imam utisak da moj mail nisu ni citali. Da ne zaboravim- VIP mi je dao garantni list, sto ce reci da su oni uvoznici.

Najverovatnije cu kupiti bateriju u tom Mobisu, a budem li imao vremena pozabavicu se i VIP-om.

Kontaktiracu ponovo Mobis i reci prave karakteristike koje sam dobio na ovom forumu, tj. da trazim onu 850 mAh, a ne onu od 650 mAh koja postoji kao kopija.

Hvala ti jos jednom na svemu i sve najbolje u zivotu ti zelim...
[ Bonafides @ 10.03.2012. 20:32 ] @
Dok ne dodjem do baterije, imao bih jedno pitanje u vezi ovog telefona. Moze li se on update-ovati. Nervira me na primer to sto nikako ne mogu da izbrisem VIP mobile sajt na jednom mestu, te broj njihove govorne poste. Nervira me i to sto mi Java podrzava samo 512 karaktera i sto ne mogu uporedo slusati player i koristiti Javu. Poruka da je prazna baterija ne javlja mi se jedino na vibrirajucem profilu... Zna li neko nesto u vezi svega ovoga... Hvala unapred...

PS Zanima me i tehnika updateovanja i koliko bi mi trebalo megabajta za to. Kako updateovati telefon ako na istu USB rupicu ulazi i kabl telefona i modem koji mi sluzi za net? Da li se telefon direktno updatuje na netu ili mogu skinuti neki program i potom povezati telefon sa kompjuterom?
[ doktor91 @ 14.03.2012. 13:46 ] @
a jel mozes da stavis link ili da mi posaljes na pp link foruma preko koga si dekodirao ot800?
[ Bonafides @ 15.03.2012. 11:16 ] @
Uh, bilo je to pre dve godine. Moracu da pogledam u svojoj arhivi da li sam sacuvao adresu tog forum-sajta preko koga sam dekodirao ovaj telefon. Mislim da se zvao gsm-forum ili tako nesto slicno. Fora je da u tome da moras imati srece da ti neko odgovori na post ili da budes jako uporan u ostavljanju postova. Ukoliko nadjem, javljam ti.
[ Bonafides @ 15.03.2012. 11:23 ] @
Inace, samo da kazem da sam vec uplatio 950 dinara i narucio bateriju od MESC-a. Sada cekam da im legne uplata, pa da mi kurirskom sluzbom posalju bateriju. Izgleda da se baterija ne mora ono formirati i puniti...

Nego, zna li neko mogu li se update-ovati ovi telefoni iz jednog od moji prethodnih postova.
[ Bonafides @ 16.03.2012. 20:48 ] @
Hej, @doktor91 nasao sam adresu ovog sajta na kome se mogu ostavljati postovi za otkljucavanje telefona. Videces o cemu je vec, mislim da se prethodno moras registrovati. Adresa je:

http://forum.gsmhosting.com

Puno srece i da dekodiras svoj telefon...
[ Bonafides @ 21.03.2012. 21:01 ] @
Hej, drustvo, evo novosti u vezi cele zafrkanicije oko baterije. Mobisu sam jos prosle nedelje uplatio iznos za bateriju, platio uplatnicom u Posti, ali izgleda da uplata jos nije proknjizena. Nisu me kontaktirali, a rekli su da ce mi nakon elektronskog knjizenja uplate poslati bateriju po kurirskoj sluzbi.

No, iznenadjenjima nikad kraja. Nakon dve nedelje dobih drugi odgvor iz VIP-a koji me je iznenadio

Poštovani,

Zahvaljujemo Vam se na upućenom dopisu.

Ovom prilikom bismo Vas zamolili da nam dostavite Vaš kontakt telefon, kako bismo bili u mogućnosti da Vas kontaktiramo povodom upita koji ste nam prosledili putem E – maila.

Vip mobile d.o.o. kao kompanija koja želi da ispuni i da prevaziđe očekivanja svojih korisnika, i onih koji to žele da postanu, izuzetno ceni mogućnost direktne komunikacije sa svojim korisnicima.

Kako bismo mogli da Vam pružimo najviše, veoma nam je bitno Vaše mišljenje, stoga želimo da Vas ohrabrimo da kada imate komentar, primedbu ili sugestiju slobodno iskoristite mogućnost da nas o tome obavestite.

Ukoliko su Vam potrebne dodatne informacije o našim uslugama, stojimo Vam uvek na raspolaganju putem elektronske pošte na adresi [email protected], pozivom broja telefona 060/1234 ili možete posetiti neko od naših prodajnih mesta.

Srdačan pozdrav,

Korisnički servis

Vip član Telekom Austria Grupe
+381 60 1234
e-mail: [email protected]

Vip Mobile d.o.o. | Omladinskih brigada 21 | 11070 Novi Beograd | Srbija

Sve dodatne informacije možete dobiti pozivanjem broja našeg korisničkog servisa 060/1234 ili u bilo kom Vip centru, kao i na web stranici
http://www.vipmobile.rs
Informacije o lokacijama i radnom vremenu Vip centara, kao i informacije o lokacijama svih Vip partnera i Vip prodajnih mesta dostupne su na sledećoj web stranici http://www.vipmobile.rs/cm/offer/pos/centri/index.php


Da li su malo zakasnili ili sam ja pozurio da narucim kod Mobisa. Tek, nisam se nadao da ce mi uopste odgvoriti. Prijatno sam iznenadjen, ali kako rekoh- bojim se da su malo zakasnili...



[Ovu poruku je menjao Bonafides dana 23.03.2012. u 11:17 GMT+1]
[ Bonafides @ 22.03.2012. 20:23 ] @
Hej, ljudi, mene je bas poterao neki maler sa ovom baterijom. Danas nazovem Mobis (MESC) da ih upitam sta je bilo sa mojom uplatom, a oni se posle kratke provere videli da je uplata legla i da su mi jos prosle nedelje po kurirskoj sluzbi poslali bateriju i da im je cudno sto mi nije stigla. Posle krace provere javili su mi da me kurir nije uspeo naci (zato sto nije imao moj kontakt telefon), te ce mi bateriju uruciti najverovatnije sutra.


[Ovu poruku je menjao Bonafides dana 23.03.2012. u 11:14 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Bonafides dana 23.03.2012. u 11:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Bonafides dana 23.03.2012. u 11:21 GMT+1]
[ Bonafides @ 24.03.2012. 12:06 ] @
Pozdrav! Pre 15 minuta sam napokon dobio bateriju :-) Cekam da dobijem instrukcije oko formiranja i punjenja baterije. Koliko znam, ovakva baterija se ne bi trebalo da se formira, ali cisto da proverim nacin formiranja i kako se baterija puni... Dalje, juce sam ponovo dobio mail od Vip-a u kom m pobedonosno javljaju da je zastupnik Alcatela za Srbiju MESC... Mislim, dobro jutro Kolumbo ;-) Hvala puno svima na savetima...
[ Bonafides @ 31.03.2012. 20:50 ] @
Nakon silnih peripetija napokon koristim bateriju. Hvala svima koji su ucestvovali u ovoj diskusiji. Pozdrav i HVALA