[ Zwonko @ 02.02.2012. 17:47 ] @
Evo vec drugi put pokusavam da dodjem do informacije ali ako to ne mogu na ovom forumu onda stvarno ne znam gde bih. Naime sada cu za promenu navesti da cena moze ici i do 100 eura ali dvd plejer mora imati opciju podesavanja velicine divx titlova kao i naravno da cita sve divx, xvid itd formate. Obavezan je i usb 2.0 koji je stvarno 2.0 znaci sa dobrim protokom koji nece seckati i usporavati reprodukciju dvix sa fleske. Da li je moguce da podesavanje titlova ima nekakav elite model od 2000 dinara u Tehnomaniji a da ni jedan pionir, panasonic itd to nema. Uzgred rado bih uzeo ovaj elite od 2000 din ali on ima usb 1.0 sto je mali protok koji dovodi do cestog seckanja i usporavanja. Znam da je najbolje licno otici u prodavnicu i sa fleskom probati sve opcije ali ne zivimo svi u Beogradu. Nadam se da ce neko ko ima informaciju biti dovoljno human. Evo ja obecavam da cu kad resim svoj problem prvo obavestiti elitesecurity jer znam da to mnoge interesuje. Pozdrav Zvonko
[ kale @ 03.02.2012. 14:23 ] @
Pogledaj ovu stranicu:
http://hdforall.freehostia.com/index.php
Kupi neki od ovih modela Philips palayera ako ih nadjes.
Ja imam ovaj:
http://hdforall.freehostia.com/dvp3260_12.php
i mogu ti reci da ima sve to sto tebi treba i jos mnogo vise.
[ Zwonko @ 03.02.2012. 16:19 ] @
Hvala na pomoci. Po specifikacijama dvd je odlican. Jedino nisam nasao da podrzava xvid format pa me interesuje da li si uspeo i ovaj format da otvoris posto je vrlo cest. Jos me interesuje da li se podesavanje velicine i pozicije titlova dobija nadogradnjom softvera ili je to moguce u startu. I jos kad bi mi pomogao gde mogu kupiti tvoj model bio bi drug za desetku. Pozdrav Zvonko
[ kale @ 04.02.2012. 08:51 ] @
Naravno da podrzava Xvid.
Podesavanje titlova dobijas ubacivanjem novog sw, fabricki sw je bezveze.
Mislim da dvp3260 vise nije u prodaji i da se ne moze naci.
Jedino negde polovan. Ja sam moj kupio u Eltimu ali je firma zatvorena.
Tehnomanija nudi Philips dvd playere takodje.
[ Zwonko @ 04.02.2012. 10:24 ] @
Pozdrav za Kala i jos jednom hvala na pomoci. Vec sam u postupku nabavke jednog od philipsovih modela i nadam se da ce sve biti ok. Javicu moje utiske
[ Zwonko @ 17.02.2012. 16:56 ] @
Kao sto sam i obecao dacu svoje utiske u vezi philipsovog dvd plejera Dvp 3520. Jednom recju odusevljen sam. Usb je 2.0 hi speed ultra rapide. Svaki od ovih naziva mu stvarno i pripada jer bez problema cita cak i video fajlove preko 1 gigabajta sto mnogi dvd ne mogu ni preko diska. Naziv titla ne mora da bude isti kao naziv divixa i cita sve sto sam mu ubacio bar do sada. Istina nisam ga probao sa mkv formatom jer ga trenutno i nemam ali najcesce se susrecem sa divx i tu nema problema. E sad nesto sto ce mozda zvucati sokantno ali razlog sto kasnim sa mojim utiscima je to sto sam cekao da mi posalju drugi primerak dvd-a jer sam prvi vratio kao reklamaciju. Problem nije bio do dvd-a vec do moje nepaznje. I na forumu sam negde procitao da treba biti pazljiv kada se vrsi upgrade firmwera jer moze da padne sistem. To mi se upravo desilo i to nehoticno jer prilikom probanja fleske preko usb-a dvd je prepoznao upgrade fajl koji mi se nalazio na flesci i ja sam mislivsi da pokrecem film pokrenuo upgrade. Sta se desilo ne znam ali posle minut samo je nestala slika i dvd vise nije bio u funkciji. Ovi iz tehnomanije su bili stvarno fer i uvazili moje objasnjenje i poslali su mi drugi. E sad kad bi mi neko rekao sta se desilo jer sta da sam stvarno hteo da uradim upgrade isto bi mi se desilo. Ja pretpostavljam da je problem bio sto mi je upgrade fajl bio u rar formatu i nisam ga otvorio ili je mozda stvar u necem drugom ali neophodno je uraditi upgrade zbog mogucnosti promene velicine fonta titla koji je fabricki ipak positan. Eto mozda je malo preopsirno ali mozda ce nekome koristiti. Zahvaljujem svima koji su mi pomogli da dodjem do ovog sjajnog uredjaja. Pozdrav Zvonko
[ kale @ 18.02.2012. 09:23 ] @
Firmware mora naravno biti raspakovan, ne u rar ili zip formatu.
Kad se pokrene update, mora se sacekati da se odradi do kraja.
Ako nestane struje, ode player u vecna lovista.
Ako se prekine, takodje.
Upustvo je jasno samo treba pazljivo procitati.
[ Zwonko @ 18.02.2012. 12:23 ] @
Da li je uputstvo o nadogradnji firmwera koje se nalazi u knjizici koja dodje uz dvd plejer isto sto i uputstvo koje se pominje da ide uz fajl za nadogradnju koji se skine sa sajta onog Rumuna. Ja sam probao da otvorim onaj rumunski bin fajl nebi li tamo dosao do uputstva ali to je za mene bilo prekomplikovano, nekakvi virtualni drajvovi itd. Da li je dovoljno otvoriti rar fajl i dobijeni bin fajl prebaciti na flesku, ubaciti u dvd i koliko se secam dvd je sam prepoznao fajl za nadogradnju i pitao me ako zelim da nastavim da pritisnem plej. I kao sto sam vec opisao greskom sam zapoceo nadogradnju. Verovatno sam zeleci da zaustavim pritisnuo jos neko dugme sto je izazvalo havariju. Ali da li je u stvari to nacin nadogradnje. Ima li jos nesto sto treba da vodim racuna osim da ne diram nista na daljinskom i ne prekidam struju u toku nadogradnje, jer ne verujem da bi mi vise priznali reklamaciju. Ako znas da negde ima tekstualno uputstvo detaljno, javi. Pozdrav Zvonko
[ kale @ 18.02.2012. 15:23 ] @
Ne znam sta pise u knjizici ali uradi sve po ovom uputstvu sa sajta Rumuna:

Upgrading the firmware of your DVD Player (USB)

Important: Remove any discs from the tray before USB device is inserted.
1. Extract the firmware upgrade files from the RAR archive
2. Unzip the files and place the files on a USB flash storage device (at least 64Mb in size).
3. Turn the DVD Player on and when it is running, insert the USB flash storage device.
4. Press 'USB' on the remote control
5. A dialogue will now appear - follow the instructions to update the software of your DVD Player.
6. When player open tray, wait 2 or 3 second and remove stick from USB but DO NOT CLOSE TRAY.
Note: Please make sure you delete the upgrade file from the USB device before using it on the player again. This will prevent the player from performing the upgrade again.

Wait until player close tray and display new logo.
Enter "Setup" and from "Preference Page" perform a “Default reset”.

Samo .bin fajl prebacis na flesku i sve po ovom gore uputstvu.
[ Zwonko @ 18.02.2012. 15:33 ] @
Nista bez Kala. Probacu da odradim po ovom uputstvu. Pozdrav Zvonko
[ dexx021 @ 02.03.2012. 18:16 ] @
Zwonko, jesi uspeo da odradis upgrade firmware? Jel mozes da mi posaljes link?

Danas sam kupio taj plejer na vasu preporuku, pa ne bih da zeznem nesto :)
[ ljubira @ 16.04.2012. 21:26 ] @
I mene interesuje da li je Zvonko zadovoljan ovim plejerom.
[ ljubira @ 13.05.2013. 12:24 ] @
Ja sam kupio ovaj philips i nisam zadovoljan. Neće da čita sve formate fil ova i titl mora biti istog imena kao i film. Pre njega sam imao techwood sa buvljaka i bez problema je radio 7 godina.