[ stojan @ 10.12.2001. 00:18 ] @
Interesuje me par stvari vezano za povezivanje web kamere sa netom.
Koji je najbolji nacin da se to uradi?
Npr, ako bi se povezao sa provajderom jednim 64kbps kanalom, da li je pametnije da opsluzujem slike sa svog servera ili da ih postavljam na neki host pa da se odatle preuzimaju?
Imate li u vidu neki poseban softverski alat za tu svrhu i da li je za ovo bolje koristiti NT ili Linux?

Ovo manje vise i pretpostavljam koji ce biti odgovor.
Medjutim, interesuje me jos jedna stvar, a to je live video streaming.
Posto je 64kbps sporo, tj. dovoljno samo za 1-2 klijenta istovremeno, da li je moguce da se povezem sa nekim drugim hostom koji nudi te usluge, pa video sadrzaj webkamere tamo prosledjujem, a on kasnije sa manjim periodom kasnjenja to reemituje?
Ako je ovo moguce izvesti, mozete li mi preporuciti neki konkretan servis i softver kojim bi se ovo resavalo i koja bi bila cena (red velicine)?

Hvala!
[ torbica @ 10.12.2001. 09:45 ] @
Hmm za kvalitetan upstream ti treba 128 KBit/s na broadcast server i dalje sa njega distribucija.... a konkretno koji.. ne bih znao
[ stojan @ 30.12.2001. 21:56 ] @
Ok.

Sto se tice web kamere, ako nekoga interesuje, na unoradio.rs.ba ili unoradio.da.ru sutra ce biti prijenos Nove godine (banjalucki Trg Krajine), ujutru(djecije) i standardno ono sto ide navece.

Neke stvari su malo improvizovane, ali bolje je i to nego izdvojiti 6000 dm koliko trazi provajder (grohotom se nasmijati) za slabiji servis.