[ grga21 @ 06.02.2012. 16:26 ] @
Naime, problem je sledeci: na jednom racunaru preko Sql Devolpera trebam se povezati na bazu koja se nalazi na drugom racunaru, posto ta dva racunara nisu u lokalnoj mrezi, ideja je bila da preko VPN povezem ta dva racunara (preko TeamViewera).
Kada sam povezao, proverio ping, u SqlDevolperu sam napravio konekciju (upisao SID, port 1521, host racunara, i korisnika kao SYSTEM i sifru), medjutim kada pokusa da se konektuje izbacuje gresku Failure -Test failed: IO Error: The Network Adapter could not establish the connection.
Pretpostavljam da verovatno treba podesiti jos nesto na ORACLE serveru, ali ne znam sta, pa bih zamolio ako neko zna da mi objasni u cemu gresim ili postoji neka druga metoda da se konektujem na bazu na drugom racunaru.
Hvala
[ dragancesu @ 06.02.2012. 18:34 ] @
Ideja ti je dobra, ali ne i realizacija. Preko VPN ces dobiti IP adresu racunara, TeamViewer radi drugacije.
Mozda me neko demantuje, ali za to ce ti trebati neki drugi program
[ goranvuc @ 06.02.2012. 20:00 ] @
Team Viewer ima svoj VPN, racunari koji se povezuju imaju adresu iz opsega 7.x.x.x tako da je sve OK.

@grga21: proveri da ti nije ukljucen firewall na TV virtuelnom network adapteru, tj. pusti neophodne portove (ne znam koje koristi Oracle).
[ bantu @ 07.02.2012. 08:39 ] @
Postoji, ako se na toj mašini gdje baza vrti sshd onda možeš lako sa putty paketom tačnije plink programom da digneš tunel.

Code:
plink -L 1521:localhost:1521 username@[hostname ili ip]


Nakon što uradiš ovo imaćeš ssh tunel između svoje mašine i servera i sve što stigne na port 1521 tvoje mašine proljeđivađe se na port 1521 localhost masine sa kojom si digao tunel.

Nakon toga jdeveloperu kažeš da je baza na tvojoj mašini i to bi trebalo da radi.
[ dragancesu @ 08.02.2012. 09:21 ] @
@goranvuc ovo me je zaintrigiralo jer mi je nekad zatrebalo ali nisam nasao to o cemu si pisao, ako nije tesko napisi gde se moze videti ip adresa koju daje teamviewer

Gledao sam sa ipconfig /all i koliko vidim na oba su adrese koje daje provajder, adsl je u pitanju
[ brzak @ 08.02.2012. 09:44 ] @
Ja ovo koristim za remote desktop connection
[ goranvuc @ 08.02.2012. 10:12 ] @
Citat:
dragancesu: @goranvuc ovo me je zaintrigiralo jer mi je nekad zatrebalo ali nisam nasao to o cemu si pisao, ako nije tesko napisi gde se moze videti ip adresa koju daje teamviewer

Gledao sam sa ipconfig /all i koliko vidim na oba su adrese koje daje provajder, adsl je u pitanju


Pa moras prethodno u Advanced delu instalirati VPN, pa onda dobijas opciju uspostavljanja VPN konekcije. Instalacijom njegovog VPN-a dobijas jos jedan virtuelni network adapter na listi adaptera.
[ dragancesu @ 08.02.2012. 14:50 ] @
Hvala na odgovoru
[ goranvuc @ 08.02.2012. 15:03 ] @
@draganescu: Ako ti je potrebna stalna VPN konekcija koja ce se "podizati" automatski sa podizanjem sistema, preporucujem ti LogMeIn Hamachi, free je za mrezu od 8 racunara (po novom, pre je bilo 16), ja ga koristim vec godinama u raznoraznim scenarijima i jedino sto je nekoliko puta "padao" sam njihov server za sve ove godine. Na jednom racunaru kreiras network (das naziv i definises password), a onda se ostali racunari samo ukljucuju u mrezu, uvek vidis koji je racunar aktivan, ja sam ga koristio i kad bi mi zatrebala spoljna IP adresa od nekog racunara (u detaljima konekcije imas i tu informaciju) - sve u svemu, za VPN je najbolji.
[ bantu @ 10.02.2012. 07:15 ] @
Koliko su sigurne mreže tog tipa kad se povezuješ preko Hamachi-ja i ko zna kojekavih provajdera. Ja im svoju bazu nebi dao to je zasigurno.
[ goranvuc @ 10.02.2012. 07:42 ] @
Ma u pravu si!
[ grga21 @ 10.02.2012. 12:23 ] @
Nakon dva dana pokusavanja, odustao sam, previse sam izgubio dragocenog vremena . Hvala svima na odgovorima!