[ dalek @ 09.02.2012. 15:50 ] @
Redovno sam vec godinama kupovao neke sitnice na ebay.com, ono sto salju u Srbiju. Medjutim od decembra 2011. god skoro da mi nista ne stize na adresu. Kupio sam barem deset predmeta, uglavnom sitnice deci za poklone, i nista mi nije stiglo!!!? Novac mi je naravno refundiran, ali ne mogu da shvatim u cemu je problem, kad do sada je sve bilo u redu, retko kada se zagubi neka posiljka. Moguce je mali zastoj zbog praznika oko nove godine ali sad je vec vreme kad je sve trebalo da stigne. Predmeti su naruceni od razlicitih prodavaca tako da i to nije problem. Je imao neko slicnih problema? Sta da se radi u ovom slucaju?
[ mima_cool @ 11.02.2012. 11:59 ] @
Meni nije stiglo 8 paketa (nije u pitanju Ebay): cetiri napustila Hong Kong 29.12. i druga cetiri 12.01. Paketi poslati nakon toga uredno su stigli.
[ dalek @ 12.02.2012. 09:07 ] @
Znam da nije problem na ebay i paypal jer je sve uredno proslo i paket je poslat. Cak za dva paketa imam i tracking number, ali dzaba. Negde je zaglavilo.
[ bakara @ 12.02.2012. 10:27 ] @
Pa sta kaze tracking number?
[ mima_cool @ 12.02.2012. 11:28 ] @
Na sajtu njihove poste vidim da su svi napustili Hong Kong odavno, medjutim dalje od toga ne postoji mogucnost da pratim. U Srbiju navodno nisu usli, jer se ne pojavljuju na linku za pracenje posiljki.
[ bakara @ 12.02.2012. 11:44 ] @
Tamo se i ne pojavljuje za srbiju, njega pratis ovde:
http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp
[ mima_cool @ 12.02.2012. 11:47 ] @
Da, i mislila sam na sajt nase poste.
[ dalek @ 12.02.2012. 15:20 ] @
Nije u tom formatu tracking number.
[ andreja85 @ 16.02.2012. 14:47 ] @
Ljudi kako kupujete na e-bayu?

Poludecu jer nemam Pay Pal!!!

Kako placate?Pozdrav svima!
[ tdjokic @ 16.02.2012. 15:00 ] @
Ja koristim posrednike. Ranije sam koristio jednog iz Beograda, ali su oni slali robu preko aerodroma i to je skuplje pa sam trazio nekoga da salje postom i tu sam nasao jednog Amerikanca a od skoro se ovde izreklamirao i jedan novi kome mozes ovde placati dinarima, odavde je.

Postupak sa posrednicima je koristan iz jos jednog razloga, sto mozes kupovati i od onih koji ne salju robu direktno ovamo, cak i da imas PP.

Provizija je 9,9 dolara po jednom sajtu sa koga kupujes, bez obzira koliko artikala. Ako kupujes sa vise sajtova znaci broj sajtova puta 9,9 dolara. Za taj novac ti posrednik tamo kupi, spakuje i preda posti. Postarinu placas posebno.

O tome ima reci u nekoliko tema, detaljno opisano. Amerikancu saljes pare recimo preko Google checkout ili uobicajenom karticom pa se on tamo petlja sa PP.
[ andreja85 @ 16.02.2012. 15:10 ] @
Kako preko posrednika?Kako sam siguran u to?Mozes li mi preciznije reci?

Pozdrav hvala!
[ tdjokic @ 16.02.2012. 16:42 ] @
Citat:
andreja85: Kako preko posrednika?Kako sam siguran u to?Mozes li mi preciznije reci?

Pozdrav hvala!
Pazi, on moze da te prevari za recimo 30 dolara. I sta ima od toga? Siguran si, jednostavno, ljudi rade da zarade, ne da ukradu. Ima sajt, firmu, nece sve to da pravi da bi tebe nesto prevario za sitne pare. A takvih posrednika ima na desetine tamo, to je uobicajena praksa, nista narocito.

Evo ti jedna tema o ovom nasem http://www.elitesecurity.org/p2999787, tamo je prilicno dobro objasnjeno i jos smo se nesto raspricali. A onaj drugi, Amerikanac je ovaj www.forwardit.us. Pises mu na engleskom, mejl na adresu "[email protected]" <[email protected]> napises sta ti treba - sajt, naziv, kolicinu, vrstu, sto detaljnije, on proveri satnje na sajtu i salje ti ponudu - cena robe + njegova provizija. Uplacujes unapred, kao kod bilo kog prodavca. Kad mu stigne uplata, opet ti se javlja, potvrdjuje prijem i porucuje robu. Nakon odredjenog vremena - nekad par dana, nekad nesto duze, roba mu stize i on ti salje obavestenje i ponudu za transport na vise nacina, kod raznih prevoznika, razne cene itd. Ti izaberes - najjeftinije je preko poste USPS - i to mu javis, on ti ponovo salje zahtev da platis transport i kad mu pare stignu salje ti robu. Istovremeno dobijes i broj za pracenje (zavisi koji tip prevoza izaberes).

Ako si izabrao preko poste, oni ti donesu na kucnu adresu, i tom prilikom placas carinu, PDV i jos nesto sitno. Moze da se desi da te oslobode, moze da se desi da ti uzmu vise para nego sto te je kostala roba tamo. Uglavnom, to je to.

Ja sa ovim radim 2 godine i nema nikakvih problema.
[ dalek @ 17.02.2012. 15:17 ] @
Ma kakvi posrednici, ja vec godinama koristim paypal, neke kartice koje se ovde izdaju prolaze na paypal, doduse sve ih je manje, ali bilo je vec puno reci o tome. Nisam imao problema sa posiljakama, uglavnom se isplati kupiti neke sitnice od kineza za decu, nesto od po par dolara, sve drugo sto je brendovano uglavnom se ne isplati jer te stvari nisu nigde jeftine, a i mnogi prodavci ne salju u Srbiju. Takodje isplativo bi bilo kupiti po neku polovnu stvar narocito od amera ali i oni uglavnom ne salju u Srbiju ili ako salju onda je postarina skupa.
I kao sto rekoh uglavnom nisam imao problema sa posiljkama, retko kada se izgubi do ovog poslednjeg decembra i januara kad mi nekoliko posiljki nije stiglo. Ne znam zasto uglavnom pare su mi vracene.
[ tdjokic @ 17.02.2012. 16:55 ] @
Citat:
dalek: Ma kakvi posrednici
Covek je pitao, ja sam odgovorio. Jeste off topic, ali jeste i on pitao kako da kupuje bez PayPala. To je sve. Izvinjavam se sto sam ubacio posrednike u diskusiju, bilo je slucajno.
[ dalek @ 17.02.2012. 21:23 ] @
Niko se ne ljuti, nema problema. Nego samo kazem da nema potrebe za posrednicima za kupovinu na ebay.
[ dalek @ 23.02.2012. 18:20 ] @
I kakvo je stanje? Jel stizu normalno sada paketi, meni nije stiglo nista u Beogradu.
[ mima_cool @ 23.02.2012. 22:10 ] @
Napokon stigla juce 4 paketa od 12.01. Ovi raniji nisu jos.
[ dalek @ 12.03.2012. 16:55 ] @
Jos uvek nista, nisam ni jednu posiljku dobio!
[ marijana123456 @ 26.03.2012. 15:01 ] @
Citat:
dalek: Ma kakvi posrednici, ja vec godinama koristim paypal, neke kartice koje se ovde izdaju prolaze na paypal, doduse sve ih je manje, ali bilo je vec puno reci o tome.


Koje kartice prolaze? Trebaju mi najsvezija iskustva jer otvaram karticu samo za PayPal.
Meni je Visa Srpske banke prosla 2009. ali sada ne prolazi.
[ bakara @ 26.03.2012. 15:39 ] @
Koliko ja znam ne prolazi ni jedna nasa kartica, odmah ih odbije.
[ mr. ako @ 27.03.2012. 14:25 ] @
Citat:
marijana123456: Koje kartice prolaze? Trebaju mi najsvezija iskustva jer otvaram karticu samo za PayPal.
Meni je Visa Srpske banke prosla 2009. ali sada ne prolazi.

Mozda ce proci AmericanExpress (Inteza), ne garantujem da jos uvek to radi. Nije najsvezije iskustvo nazalost, ali ako ne budes imao nista drugo...
Inace, probaj mozda i sa Payoneer. Otvaras je preko nekog od freelance sajtova tipa oDesk, Elance i sl.
[ dalek @ 28.12.2012. 20:02 ] @
Dobio sam upozorenje sa ebay.com zbog velikog broja refundiranih placanja, za 2012 negde skoro 50% posiljaka nisam dobio i trazio sam pare natrag. Da li je jos neko dobio slicno upozorenje makar da znamo da je u nasoj posti i carini problem?

To keep eBay a fair and safe marketplace for all members, we routinely review buying and selling activity. In reviewing your account, we found:

-- An unusually high number of refunds received that are outside the sellers' return policy.


Because of this behavior, we've removed from related seller profiles any neutral or negative Feedback, and any low detailed seller ratings left by you within the past year. Please be aware that if this activity continues, you may be subject to a range of other actions, including limitations on your buying and selling privileges, and suspension of your account.

If you have a problem with a transaction, we encourage you to contact the seller first to work out a solution. For more information about contacting your seller, go to:
http://pages.ebay.com/help/buy/contact.html

For information on rules for buyers, go to:
http://pages.ebay.com/help/policies/buying-practices.html

We appreciate your cooperation and understanding.

Thanks,

eBay

Please don't reply to this message. It was sent from an address that doesn't accept incoming email.
[ bakara @ 28.12.2012. 20:18 ] @
Da nije malo mnogo 50%?

Nisu ni oni veverice...
[ dalek @ 29.12.2012. 16:12 ] @
Mnogo jeste, slazem se, ali nije do mene, jednostavno posiljke ne stignu. 2011 sam samo jednu refundaciju imao, a onda 2012 katastrofa. Tako da nema potrebe da se lazemo, ili da ja vas lazem, posiljke nisu stizale, a zasto ne znam. Zato i pitam jel ima neko da je u slicnoj situaciji. Ja sam imao nesto preko 40 porudzbina tokom 2012. godine.

Komentar ti nije na mestu, ne razumem sta si hteo da kazes posto ni jedna korisna iformacija se ne sadrzi u tvom komentaru? Hteo si valjda da kazes nisu ni oni veverice pa da veruju da je Srbija normalna drzava, u kojoj se ne kradu neregistrovane posiljke ili sta vec?
[ bakara @ 29.12.2012. 16:21 ] @
Pitao si za misljenje...

Ja sam ove godine imao oko 50tak posiljaka i sve su stigle, tako da mi to tvoje deluje neverovatno.
[ dalek @ 29.12.2012. 20:52 ] @
OK to je vec neki konkretan podatak koji nesto znaci, ako si stvarno ima 50 posiljaka i sve su stigle onda je neko mene "uzeo na zub" sto prost narod kaze ;-) Ona glupa konstatacija o vevericama je za neku osrednju emisiju o zivotinjama a nikako za ozbiljan forum.
[ optix @ 29.12.2012. 22:50 ] @
Sta i odakle kupujes? Meni je od 2006 na ovamo stiglo preko 100 posiljki.. apsolutno nijedna se nije zagubila.
[ dalek @ 01.01.2013. 15:50 ] @
Kupim po neku sitnicu na ebay, uglavnom ne registrovane posiljke, one koje su registrovane sve su stigle naravno.
[ dekius @ 04.01.2013. 21:00 ] @
Neregistrovane su problem, a podozrevam da dalje od poste ne morate gledati.
Moje lose iskustvo je da nikada nije stigla pretposlednja stvar koju sam narucio (gle slucajnosti - neregistrovana posiljka) a kod prethodne isporuke (registrovana posiljka) se postar prilicno upadljivo interesovao odakle dolazi i sta je unutra. Refund sam dobio bez problema, vrednost ionako nije bila velika.
Inace narucujem povremeno stvari samo za sebe, nikakve preprodaje i slicno.
[ dalek @ 06.04.2013. 22:11 ] @
Novosti...
otkad sam promenio adresu prispeca posiljaka, sve dolaze bez problema... odnosi se na obicne, neregistrovane... sve je jasno, ne treba komentar.