[ okraz @ 10.02.2012. 08:48 ] @
Koristim CD bruner XP za narezivanje ali ima jedan problem koji me muci!
Naime, pripremim film za narezivanje...izaberem font ali kada narezem Cd ili Dvd font je drugaciji.
Pitanje : Moze li se podesiti da CD bruner XP zapamti pripremljeni font prevoda????
Hvala
[ calexx @ 10.02.2012. 09:00 ] @
Ako je u pitanju divx ili sličan format, tu se ne podešava, titl je samo tekst a font podešavaš u plejeru (na kompu) ili zavisi od fonta koji je u nekom kućnom plejeru. Ako je u pitanju normalan DVD, onda možda i može ali to baš i nisam probao pa ne znam. Gde podesiš taj font?
Eventualno da nalepiš titl sa fontom po želji i onda neće da omane.
[ okraz @ 10.02.2012. 11:14 ] @
Hvala na pomoci!
Nisam velik poznavalac ove materije a radim ovako:
—skinem film i titl
—otvorim ga u BSP plejeru i tu podesim veličinu i boju fonta
Grijesim!???
Ima li gdje tuorijal kako ovo treba odraditi da bi font ,odnosno titl poslije narezivanja ostao isti ili originalan??
Hvala
[ calexx @ 10.02.2012. 12:03 ] @
Tako ne može. Titl je čist tekst a sam plejer podešava veličinu, font, boju i ostalo. Jedino da podesiš da taj plejer uvek koristi neki font po izboru ali kad ga staviš u drugi komp, imaće njegova podešavanja.
Ostaje varijanta da podesiš titl pa ga nalepiš preko filma, onda on postane deo slike i ništa više ne može da ga promeni. Ni skine.
[ okraz @ 10.02.2012. 12:45 ] @
Vidim da je sustina u tome ....ima li gdje uputstvo, tutorijal kako to uraditi.Hvala