[ Paramecijum @ 26.02.2004. 10:58 ] @
Imam bizaran problem, presnimavao sam Windows ME sa XP kompjuterom i dok sam proveravao da li je presnimak u redu, ME mi je prijavio da u sistemu postoji non-DOS particija, ja sam izabrao da se nista ne radi i izasao iz svega toga, restartovavsi masinu, medjutim, ispostavilo se da mi je dotadasnja C particija postala E i naravno XP ne moze da se podigne.
Pokusao sam da premestim Hard disk na drugi XP kompjuter i da popravim stvar, ali naprosto nisam uspeo. Taj drugi XP vidi dve postojece particije obrnutim redosledom, tj D je i dalje D, ali C je E i nista mu ne mogu.
Ima li negde neka fora sa aktiviranjem particiji ili sta je vec nesrecni ME mogao u nanosekundi da mi napravi na disku???
[ filo @ 26.02.2004. 15:52 ] @
computer management, pa disk management pa desni klik pa change drive letter and path
a sve to pise u helpu
[ Paramecijum @ 26.02.2004. 19:56 ] @
Nista od toga nije moglo da pomogne jer XP nece da se podigne posto ne nalazi sam sebe... on se trazi na C disku, a sve je na E...

No, resio sam stvar, uspeo sam da sa drugog XP-a da pretvorim tu particiju u C, ali svejedno XP nije hteo da se podigne, pa sam ga reinstalirao. Nije pomogla ni reparacija, nista.

Uopste mi nije jasno sta je instalacioni ME disk uspeo da uradi u tome sto je pokusao da pristupi particiji i izvestio me da je u pitanju non-DOS particija i to u trenutku dok je bio aktivan XP na toj particiji.
Svejedno, malo relaksirajuceg reinstaliranja nije jos nikog ubilo...
[ filo @ 27.02.2004. 14:59 ] @
pa onda definitivno nisi lepo pitao
pravi odgovor je bio
"edituj boot.ini" ;)
[ Paramecijum @ 27.02.2004. 20:32 ] @
U principu, sada je kasno, ali generalno, zanima me, kako je moguce da instalacioni cd WIN ME napravi takvo s***** kada, po definiciji, ME ne vidi uopste NTFS particiju.
Potpuno mi je nelogicno da je moglo na takav nacin da dodje do promene u boot.ini.
[ filo @ 28.02.2004. 21:51 ] @
ma instalacioni disk je verovatno syebao mbr ili je proglasio drugu particiju butabilnom ili tako nesto zanimljivo
[ Paramecijum @ 29.02.2004. 03:14 ] @
Konacno sam uspeo da sredim stvar, ali uz dodatne muke.
Naime, juce sam preinstalirao sve i uopste nisam obratio paznju da je XP umesto C butabilni disk nazvao F !!?
Sve normalno funkcionise, sem sto mi ide na zivce, pa sam ponovo sve instalirao i ovoga puta je ukacio da treba da bude C.
Uopste mi nije jasno kako se pojavilo to F u prethodnoj instalaciji.
Uopste mi nije jasno kako aktivnom XP-u promeniti slovo, iz samog XP-a nemoguce jer ne dopusta prckanje po startup disku, a iz drugog XP-a opet nemoguce jer tamo vec postoji C particija i nikako nije moguce ovu premenovati u C.
Bilo kako bilo, uzasno mnogo gnjavaze sam preziveo u ovih nekoliko dana, a da mi ni samom nije jasno ni kako ni zasto.
Cela ova prica je cisto kao upozorenje sta sve moze da se desi kada se dva razlicita OS samo ovlašno dodirnu.