[ strampir @ 18.02.2012. 20:17 ] @
Priije nekoliko mjeseci uzeo sam polovan kontroler CME UF5
http://www.cme-pro.com/products-list/product-uf.html
Instalirao sam neke drajvere koji nisu oficijelni jer za win7 ne postoje koliko sam shvatio i sve je radilo ok ..
--------------------------------
Danas kada sam pokusao da ga ukljucim primjetio sam prvo da ga Cubase a zatim ni Fl studio, traktor, korg sintovi(standalone) uopste ne vide tj ne nude kao midi in opciju.
S obzirom da ga windows prepozunaje kada ga ukljucim na USB port a i u device manageru ga vidim i pise da radi (working propertly) da li je moguce da je neka greska sa windowsom ili ovakav problem mora biti do kontrolera.
----------------------------------
Ukoliko je od pomoci imam trenutno 2 muzicke karte: creative audigy2 i nedavno kupljenu M AUDIO 2496 (radio je kontroler kada sam ubacio drugu kartu)
ono sto sam primjetio da mi takodje ne radi creative ASIO tj analajzeri na programima pokazuju kao da ima zvuka ali ga ne cujem dok direkt od audigy radi..
Takodje u FL studiju kad skeniram midi devices prikazije mi samo M AUDIO delta ASIO I Creative adigy zs MIDI IO kao "midi in"
takodje i korg legacy standalone sintovi pokazuju samo M AUDIO delta I Creative adigy zs MIDI IO.

ukoliko neko ima bilo sta od pomoci bio bih zahvalan
[ vaskogodfather @ 20.02.2012. 11:07 ] @
hmm, moguce ili da su ti se zbudzili drajveri ili da nesto nisi dobro podesio.

Vidim da si rekao da si menjao kartice i da ih koristis vise, moguce je da kada si zamenio karticu nisi podesio u cubaseu da je koristi, da koristi njene drajvere a takodje moras da podesis i ulaze i izlaze za karticu koju ces koristiti. Probaj da disable-ujes u device manageru jednu karticu, a zatim u cubase-u da podesis da koristi recimo m-audio. i da podesis na koje izlaze salje signal da bude tacno onaj koji ti ide u zvucnike. Vidim da si napisao da ti pokazuje kao da ima zvuka a da nista ne izlazi pa mi to pada na pamet kao najverovatnije.

Idi u cubase-u u device/device setup proveri koje drajvere i karticu koristi cubase a zatim u devices/vst connections i proveri kako su ti podeseni ulazi i izlazi jer ako cubase konta da jos uvek treba da koristi staru zvucnu a tebi zvucnici prikaceni na novu onda zvuk neces dobijati.

Ako nista ne pomogne probaj da reinstaliras sve drajvere i od zvucnih i od klavijature.
[ strampir @ 20.02.2012. 20:11 ] @
Izabrao sam ja u cubase-u M-audio asio i nije frka ja prebacim sa jedne na drugu kartu i sve radi izuzev sto ne vidim kontroler
Pokusao sam vec da disable-ujem i jednu i drugu i da reinstaliram drajvere od kontrolera i nema promjena sada mi ostaje samo dok "uhvatim" vremena da sve drajvere od obe muzicke reinstaliram a mozda i windows jer vec stoji oko 2 godine i inace je malo bug-ovit u poslednje vrijeme

Fora je sto ranije u cubaseu nisam nista podesavao, automatski mi je prepoznao kontroler traktor i ableton isto a sad nemam uopste opciju da ga izaberem.
[ Sceka @ 23.02.2012. 15:45 ] @
^ Pametno si procenio i sam da bi trebalo da reinstaliras Windows. Inace ne vidim razlog za koriscenje 2 audio kartice u isto vreme, narocito znajuci da Audigy2 nikako nije u rangu kvaliteta M AUDIO 2496. Iako su obe kartice slicnih mogucnosti M AUDIO 2496 je kvalitetnija i "brza", to jest, manje opterecuje procesor samog kompjutera a i ADDA konvertori su malo bolji/kvalitetniji.

U svakom slucaju, ne mozes da koristis dve razlicite audio kartice u isto vreme zbog mnogo razloga koji su sada nebitni.

Reinstalaciju Windows-a uradi tako sto ces prvo izvaditi obe audio kartice, reinstaliras Windows, setujes i instaliras sve sto ti je potrebno za rad a nije vezano za audio. Nakon toga ugasis kompjuter, ubacis M AUDIO 2496 karticu pa instaliras drajvere tako da ih Windows vidi. Tek tada instaliras glavni audio program, recimo Cubase (vidim da njega koristis). Nemoj nista drugo da instaliras u ovom momentu! Kad si instalirao Cubase, setuj ga kako ga inace setujes, ukljuci klavijaturu i probaj smimanje, midi i audio, u svim raspolozivim varijantama. Jos jednom da napomenem, ne instaliraj nista vise dok ovo dovde ne zavrsis i proveris da li sve radi besprekorno! Ako je sve u redu onda mozes da instaliras ostale audio programe, Plug In-ove, VST instrumente, efekte... Znaci tek ako sve radi kako treba, ukljucujuci i rad sa klavijaturama, a da je samo Cubase instaliran - instaliras sve ostalo sto inace upotrebljavas.

Ako nesto ne radi kako treba a instaliran je samo Cubase - nema potrebe da instaliras bilo sta drugo jer osnova nije ok!

Javi sta si uradio.


Pozdrav!
[ jerryrain @ 23.02.2012. 15:59 ] @
Citat:
Sceka: ^ Pametno si procenio i sam da bi trebalo da reinstaliras Windows. Inace ne vidim razlog za koriscenje 2 audio kartice u isto vreme, narocito znajuci da Audigy2 nikako nije u rangu kvaliteta M AUDIO 2496. Iako su obe kartice slicnih mogucnosti M AUDIO 2496 je kvalitetnija i "brza", to jest, manje opterecuje procesor samog kompjutera a i ADDA konvertori su malo bolji/kvalitetniji.

U svakom slucaju, ne mozes da koristis dve razlicite audio kartice u isto vreme zbog mnogo razloga koji su sada nebitni.

Reinstalaciju Windows-a uradi tako sto ces prvo izvaditi obe audio kartice, reinstaliras Windows, setujes i instaliras sve sto ti je potrebno za rad a nije vezano za audio. Nakon toga ugasis kompjuter, ubacis M AUDIO 2496 karticu pa instaliras drajvere tako da ih Windows vidi. Tek tada instaliras glavni audio program, recimo Cubase (vidim da njega koristis). Nemoj nista drugo da instaliras u ovom momentu! Kad si instalirao Cubase, setuj ga kako ga inace setujes, ukljuci klavijaturu i probaj smimanje, midi i audio, u svim raspolozivim varijantama. Jos jednom da napomenem, ne instaliraj nista vise dok ovo dovde ne zavrsis i proveris da li sve radi besprekorno! Ako je sve u redu onda mozes da instaliras ostale audio programe, Plug In-ove, VST instrumente, efekte... Znaci tek ako sve radi kako treba, ukljucujuci i rad sa klavijaturama, a da je samo Cubase instaliran - instaliras sve ostalo sto inace upotrebljavas.

Ako nesto ne radi kako treba a instaliran je samo Cubase - nema potrebe da instaliras bilo sta drugo jer osnova nije ok!

Javi sta si uradio.


Pozdrav!


Naravno da moze. U studiju vec godinama koristimo Maudio project mix kao kontroler a FF800 za snimanje i playback, u isto vreme naravno (pa cak i trecu integrisanu za windows zvukove, sve u isto vreme). Cak postoje asio drajveri koji omogucavaju da se koriste 2 razlicite kartice u isto vreme i za istu svrhu (radi povecanja input/output kanala) ali tu je podesavanje malo teze...

Kada otvoris Device manager u Cubase-u, odmah u gornjem levom uglu imja jedan '+' probaj tu da dodas svoj uredjaj... mada ukoliko ga ne vide ni ostali programi onda moze biti da je neki zaglup u sistemu u pitanju...
[ Sceka @ 23.02.2012. 16:37 ] @
Citat:
jerryrain: Naravno da moze. U studiju vec godinama koristimo Maudio project mix kao kontroler a FF800 za snimanje i playback, u isto vreme naravno (pa cak i trecu integrisanu za windows zvukove, sve u isto vreme). Cak postoje asio drajveri koji omogucavaju da se koriste 2 razlicite kartice u isto vreme i za istu svrhu (radi povecanja input/output kanala) ali tu je podesavanje malo teze...

Kada otvoris Device manager u Cubase-u, odmah u gornjem levom uglu imja jedan '+' probaj tu da dodas svoj uredjaj... mada ukoliko ga ne vide ni ostali programi onda moze biti da je neki zaglup u sistemu u pitanju...

Porediti to sto koristis u studiju i njegov problem/potrebu je nepotrebno jer covek ima to sto ima i bolje je da koristi jednu, koja je bolja, karticu nego dve kartice koje nisu kompatibilne po raznim pitanjima koja nisu bitna za ovu pricu a spadaju u domen tehnickih zavrzlama (interni klokovi, razlicita brzina rada konvertora, razlicitost analognog dela pocev od kontakata...). Uvek je bolja opcija koristiti jednu karticu, narocito kad su obe istog/slicnog "kvaliteta" kao sto jesu.

Reinstalacija celog sistema je uvek najbolja varijanta, narocito kad se nova (nova, polovna - nebitno) kartica ubacuje u kompjuter. Tako se u osnovi eliminisu svi problemi ili su svi problemi lako uocljivi i lako se otklanjaju. U svakom slucaju se ne diraju "projekti" - znaci, nista se ne gubi a dobija se mnogo.




Pozdrav
[ strampir @ 26.02.2012. 15:55 ] @
Prvo, hvala na pomoci, uradicu to kad budem imao vremena, imam trenutno puno programa koje koristim na racunaru i da sve to ponovo vratim i instaliram treba mi u najmanju ruku slobodan dan samo za to ali sta se mora mora se..
E sad. zasto imam 2 kartice? Znam da audigy ima losiji zvuk ali je koristim samo za fimove zbog 5.1 (osjetno je bolja od integrisane) i samo sam vlc podesio na nju a M-audio mi je primarna, jedino sto mi je ostala kompletna instalacija sa creative asio i svim dodacima od ranije dok mi je to bila primarna karta pa se iskreno nadam da je to napravilo neke probleme
U principu svaka opcija mi je ok samo da nije problem sa klavijaturom :))
[ Sceka @ 27.02.2012. 13:08 ] @
Citat:
strampir:...E sad. zasto imam 2 kartice? Znam da audigy ima losiji zvuk ali je koristim samo za fimove zbog 5.1 (osjetno je bolja od integrisane) i samo sam vlc podesio na nju a M-audio mi je primarna, jedino sto mi je ostala kompletna instalacija sa creative asio i svim dodacima od ranije dok mi je to bila primarna karta pa se iskreno nadam da je to napravilo neke probleme
U principu svaka opcija mi je ok samo da nije problem sa klavijaturom :))

Zar to isto ne radi i M-Audio. Mislim da ta tvoja kartica moze da radi do 7.1 varijantom. Mozda gresim ali me mrzi sad da trazim. Raspitaj se malo...


Pozdrav!
[ strampir @ 28.02.2012. 20:54 ] @
Nisam to znao, ali koliko vidim ona to podrzava preko digitalnog izlaza sto znaci da mi treba DTS reciver, tj . znaci li ???
Posto sam ja imao "Teac PowerMax 1800 5.1" mali sistem (koji usput ne bi preporucio nikom jer su sateliti ocajni i kvalitet izrade jos gori, cak i za nisku cijenu je uzasan) pa sam ga postepeno mijenjao .
trenutno koristim 3 odvojena pojacala jedno sa mojim hi-fi zvucnici kako frontove, jedno za 2 manja hi-fi rear zvucnika na 2 pojacalu i koristin jedan hi-fi zvucnik kao centralni :))))
.....
zasto nisam kupio surround sistem, pa zbog para jer kod nas na pijaci ljudi donose za smjesne pare neke starije zvucnike, pa se nadju za 20-30 eura a nekad i manje (prijatelj kupio woofer kao stalak za tv :)) neki (najcesce njemacki) zvucnici iz 70-tih i 80-tih koji bolje zvuce nego pola novih ..
[ Sceka @ 29.02.2012. 11:21 ] @
Citat:
strampir: Nisam to znao, ali koliko vidim ona to podrzava preko digitalnog izlaza sto znaci da mi treba DTS reciver, tj . znaci li ???
...
trenutno koristim 3 odvojena pojacala jedno sa mojim hi-fi zvucnici kako frontove, jedno za 2 manja hi-fi rear zvucnika na 2 pojacalu i koristin jedan hi-fi zvucnik kao centralni :))))...

Pa raspitaj se malo , gugl je "majka Jana" za vecinu nedoumica! :)

Ovo ostalo sto pises je opet velika greska. U 5.1 sistemu imas razne zvucnike i razna pojacala! To tek nikako ne ide. Jesi li pravilno povezao zadnje zvucnike, ako nisi oni su u kontra fazi u odnosu na prednje a to nikako ne valja, nikako.

Znam da se nema para ali je bolje resenje strpiti se pa skupiti novce i kupiti odgovarajuce nego krpiti varijantu sa bilo cim... To je lose kako za rad na takvim uredjajima tako i za organizam, recimo kontra faza utice na psihu, neurovegetativni sistem coveka... prilicno, narocito ako se dugo koristi tako namesten sistem, nesto slicno jako niskim frekvencijama koje cak i razaraju tkivo... Mislim, to su neki drasticni primeri ali nikako nemoguci!


Pozdrav!
[ strampir @ 29.02.2012. 13:34 ] @
Pa meni zadnji stoje na prednjima kad slusam muziku, mada najcesce koristim samo 2 ali ponekad i sve 4 kad mi treba vise snage i tada su povezani tako da prvo pojacalo (na kome su frontovi) salje preko "rec out" signal na drugo i sad koliko sam shvatio zavisi od pojacala. Ako je to obrtanje faze ono sto ja mislim, tipa kod nekih pojacala kad ih vezem moram da obrnem polaritet da bi mi zvuk bio ok, u suprotnom ponistavaju se basovi, barem je to ono sto se najlakse uocava a i zvuk je nekako napet..
E sad kada koristim 5.1 tada samo na pojacalu od "zadnjih" samo prebacim sa aux na cd i tada dobija signal sar ear out audigy karte umjessto rec out prvog pojacala a zvucnike prebacim nazad
isti sistem je i za centralni zvucnik
Jedino sto sam to podesio kao sistem od 6 (3x2) stereo zvucnika i kao takvi rade u fazi (nadam se), sad ne znam da li tako podesena faza funkcionise i za 5.1
tu sad ima i woofer :))) ali on na sebi ima obrtac faze barem mislim da je to, ima switch na kom pise 0 i 180 stepeni.
E sad to sam jas podesio po sluhu jer nekako bas ispada kad ga obrnem mada sam ga koristio u raznim kombinacijama i u nekim bolje radi kad je na 180
............
znam da je bolje imati sistem samo za to ali ostatak zvucnika nisam kupovao sa namjerom za surround vec za slusanje muzike jer su mi vremenom nekako upadali povoljno :))) pa kad mi se neki svide kako zvuce ja ih uzmem a ostale prodam, ostavim za zurke ili u poslednje vrijeme i za 5.1 (ovako podeseni rade 300 puda bolje od teac-a, hi fi zvucnici su neuporedivo bolji od njegovih satelita a i woofer je canton sa desetkom,aktivan tako da teac-ov mali woofer zvuci smijesno pored cantona )
Druga stvar 5.1 sistemi mi imaju ocajan zvuk za slusanje muzike osim ako se ne uzme neka skuplja kombinacija gdje su frontovi samostalni zvucnici ali to sve dodje bas puno para.

A ne isplati mi se da prodajem ove opreme koju imam pa da je zamijenim za neki 5.1 koji ce imati losiji zvuk za muziku, koja mi je bitnija od filmova tako da sam bas zakomplikovao ali odoh ja od teme :))))

jos jednom hvala puno na pomoci, nadam se da cu za vikend reinstalirati windows pa cu javiti sta sam napravio

pozdrav !!!
[ strampir @ 09.06.2012. 19:50 ] @
Citat:
Pametno si procenio i sam da bi trebalo da reinstaliras Windows. Inace ne vidim razlog za koriscenje 2 audio kartice u isto vreme, narocito znajuci da Audigy2 nikako nije u rangu kvaliteta M AUDIO 2496. Iako su obe kartice slicnih mogucnosti M AUDIO 2496 je kvalitetnija i "brza", to jest, manje opterecuje procesor samog kompjutera a i ADDA konvertori su malo bolji/kvalitetniji.

U svakom slucaju, ne mozes da koristis dve razlicite audio kartice u isto vreme zbog mnogo razloga koji su sada nebitni.

Reinstalaciju Windows-a uradi tako sto ces prvo izvaditi obe audio kartice, reinstaliras Windows, setujes i instaliras sve sto ti je potrebno za rad a nije vezano za audio. Nakon toga ugasis kompjuter, ubacis M AUDIO 2496 karticu pa instaliras drajvere tako da ih Windows vidi. Tek tada instaliras glavni audio program, recimo Cubase (vidim da njega koristis). Nemoj nista drugo da instaliras u ovom momentu! Kad si instalirao Cubase, setuj ga kako ga inace setujes, ukljuci klavijaturu i probaj smimanje, midi i audio, u svim raspolozivim varijantama. Jos jednom da napomenem, ne instaliraj nista vise dok ovo dovde ne zavrsis i proveris da li sve radi besprekorno! Ako je sve u redu onda mozes da instaliras ostale audio programe, Plug In-ove, VST instrumente, efekte... Znaci tek ako sve radi kako treba, ukljucujuci i rad sa klavijaturama, a da je samo Cubase instaliran - instaliras sve ostalo sto inace upotrebljavas.

Ako nesto ne radi kako treba a instaliran je samo Cubase - nema potrebe da instaliras bilo sta drugo jer osnova nije ok!

Javi sta si uradio.


Pozdrav!


Zbog obaveza proteklih mjeseci nisam mogao ranije da uhvatim vremena da obrisem stari sistem i podignem novi, konacno sam to uradio i poslusao uputstva pa samo da javim da kontroler radi sve je ok !
hvala puno jos jednom..