[ recumbent @ 22.02.2012. 17:41 ] @
Pozdrav ljudi,

Imam malo neobičnu situaciju. Uglavnom, električno brojilo koje meri potrošnju na srednjem naponu. Meri naravno Aktivnu i reaktivnu energiju, ali i maksigraf. Maksigraf se uvek kretao do maksimalno 0.34, a šta je to, nemam pojma. Svakog meseca stigne račun, gde elektrodistribucija na računu samo napiše vrednost očitanu sa maksigrafa, npr 0.32 i u drugoj koloni 310 kW. Kapiram ja da je u jednom 15 minutnom ciklusu bilo najviše angažovano 310 kw, ali kako oni to utvrde na osnovu brojke kao navedene u primeru 0.32 ( ako ima neki odnos među ove dve cifre, kao što i ima moram da naglasim da u primeru su te dve cifre navedene iz glave )

Takođe me buni i konstanta na računu. Npr na računu postoji konstanta od 1200, sa kojom se sve potrošene energije množe i dobija se vrednost potrošene el energije. Radi se o srednjem naponu, trafo je snage 630 kW + rezerva od takođe 630 kW.

Unapred hvala na pomoći.
[ marko0309 @ 22.02.2012. 19:49 ] @
kod nas u trafo stanici od 630kva brojilo je povezano na strujne merne transformatore i vidim po racunima da racunaju neku konstantu od 200 sad nevidim koji su odnosi strujnih mernih transformatora ali pretpostavljam da su 1000/5 A i da potrosnju sa brojila mnoze sa tim brojem 200 (1000/5) da bih dobili stvarnu potrosnju.
nisam bas siguran tako da i mene interesuje posto nevidim nigde da negde pise odnos mernih transformatora.

greska bas sam sad bio u trafo stanici vidim ispod ampermetara pise *200 tako je i neko upisao hemiskom na ormaru od brojila Co 200
ali gledao sam racun tamo pise konstanta 400 a ne 200 kako sam napisao sad i mene malo to buni mada imamo jos jednu trafo stanicu u krugu koju upisuju na isti racun
pozdrav


[Ovu poruku je menjao marko0309 dana 24.02.2012. u 07:35 GMT+1]