[ ALEN_H @ 26.02.2012. 04:40 ] @
Uskoro ću dobiti mikrofon BLUE YETI a mene zanima jedna stvar vezana za snimanje.
BLUE YETI je USB studijski mikrofon a gledao sam na youtube da većina snimaka budu takvi da jačina zvuka bude neujednačena.
Ne znam stručne izraze za to ali me zanima da li postoji mogućnost i koji program da koristim i kako da prilikom snimanja glas odnosno jačina glasa bude snimana tako da ne prelazi određenu jačinu i ako ja recimo nekada budem pevao jače a nekada tiše.
Znači zanima me program, i KAKO NA TOM PROGRAMU da podesim da prilikom snimanja na mikrofonu JAČINA MOG PEVANJA bude ujednačena.
Nadam se da ste me shvatil...

[ Sceka @ 26.02.2012. 11:30 ] @
Citat:
ALEN_H: Uskoro ću dobiti mikrofon BLUE YETI a mene zanima jedna stvar vezana za snimanje.
BLUE YETI je USB studijski mikrofon a gledao sam na youtube da većina snimaka budu takvi da jačina zvuka bude neujednačena.
Ne znam stručne izraze za to ali me zanima da li postoji mogućnost i koji program da koristim i kako da prilikom snimanja glas odnosno jačina glasa bude snimana tako da ne prelazi određenu jačinu i ako ja recimo nekada budem pevao jače a nekada tiše.
Znači zanima me program, i KAKO NA TOM PROGRAMU da podesim da prilikom snimanja na mikrofonu JAČINA MOG PEVANJA bude ujednačena.
Nadam se da ste me shvatil...

BLUE YETI nije studijski mikrofon, bez obzira sto tako pise.

U kucnoj varijanti upotrebe mikrofona je preskupo da se upotrebljava hardver koji pomaze "ujednacavanju" vokala pri usnimavanju. Bez tog hardvera moze da se upotrebi kompresor na insertu ulaznog kanala u programu za visekanalno snimanje. To podrazumeva jak procesor i dobru zvucnu karticu. Moze i bez toga ali da pevac sam regulise "glasnocu" dok se usnimava. A moze i da se snimi samo vodeci racuna da signal vokala nikada ne "ide u crveno" pa da se posle regulise "glasnoca" tokom mixanja pesme.

Bilo koji nacin je komplikovan za detaljno objasnjavanje. Najbolje resenje je probanje i ucenje na greskama.



Pozdrav!