[ optimizator @ 28.02.2012. 11:15 ] @
Zdravo, kupio sam web kameru Intex IT-305WC i prilikom pokušaja instaliranja drajvera sa pratećeg cd-a, sistem protektor je detektovao ovo!!?
Ajde da mu verujem,pomislim i kliknem na exit,međutim on mi je ponudio restart da bi iz ,,safe moda" uklonio dotični spajver,jer se kao učitao odmah po samopokretanju cd-a? Napominjem da nisam kliknuo na ,,instal driver" !
Ima li neko slično iskustvo,dal je u pitanju lažna detekcija,mada čisto sumnjam,ili su stvarno zarazili cd?

[ Aleksandar Maletic @ 28.02.2012. 11:18 ] @
Proveri fajl koji System Protector detektuje. Pošalji ga na Virustotal.
Moguće je da je lažna uzbuna.
[ valjan @ 28.02.2012. 13:49 ] @
Nadam se da je u pitanju System Protector u sastavu Advanced System Optimizer, a ne lažni AV program koji koristi naziv System Protector. Iskreno, prvi put čujem za ovaj softver, sad sam malo Googlao da vidim o čemu se radi, i mogu samo da ti kažem da su meni još pre mnogo godina rekli da bežim od majstora koji popravlja i televizore i belu tehniku, jer taj uglavnom nije dobar ni u čemu. Vidim da i ovaj ASO "pere, pegla i čuva malu decu", odnosno radi i defragmentaciju, i čisti diskove i registry, i pazi na spyware. Retko koji softver je baš uspešan na svim tim poljima istovremeno, tako da ti je moj savet da ugasiš ovaj modul, vidim da imaš i Avasta u system tray-u, a dva rezidetntna skenera mogu samo dovesti do toga da jedan blokira drugog, ili i na kraju ceo sistem. Uzgred, ako su ovo sve informacije koje si dobio o procesu/fajlu koji on pokušava da blokira, onda još toplija preporuka da ga ugasiš što pre.
[ optimizator @ 28.02.2012. 16:30 ] @
Zdravo obojici,znao sam za Virustotal,ali prvo ovde da pitam.
A da ne bi čekao,krenuo sam sistemom eliminacije jedne po jedne datoteke sa cd-a, ( kopirao bi je na desktop) pa pokretao,i sve je u redu sem ove na slici obeležene strelicom ,,autorun" datoteke koju odmah blokira. Ona sama na ekranu sa izvađenim cd-om,i blokira je!
Drajver sam instalirao iz njegove fascikle gde je setup,( koju sam isto prekopirao samo nju) i sve je prošlo u redu,kamera radi,i sistem čist.
Jeste, u pitanju je System Protector u sastavu Advanced System Optimizera! http://www.systweak.com/aso/
Ne bi trebalo da ovakav program ima gafove,mada...kad ima toliko poslova...)


[ valjan @ 29.02.2012. 13:33 ] @
Citat:
optimizator
Ne bi trebalo da ovakav program ima gafove,mada...kad ima toliko poslova...)


S obzirom da košta USD40 ne bi trebalo, i ti bi trebao da im ovo prijaviš kao ozbiljan nedostatak. Ovaj njihov skener te uopšte ne obaveštava o tome gde je pronašao sumnjivi fajl, nego ti moraš da ga vijaš sam po disku, a to nijedan ozbiljan skener ne bi trebalo da dopusti - on je tu da tebi olakša rad, a ne da ti gledaš u kristalnu kuglu, pasulj, šolju ili šta već da bi znao ko to želi da ti uvali maliciozni fajl. Već sam rekao da nisam nikad čuo za ovaj utility, pa sam malo Googlao, i video sam da nije baš dobio neke ocene od korisnika, tako da ti je moj savet da ga batališ i ugasiš ovaj security modul, jer kao što vidiš imaš više štete od njega nego koristi...
[ Vodomar @ 29.02.2012. 15:40 ] @
Ja sam isključio tu komponentu u ASO3- svaki update 60mb plus lažno pozitivne uzbune.Batali to.Osim toga imaš instaliran avast na kompu tako da nema potrebe za ovim.Pre ili kasnije nastaće ili konflikt ili još lažnih uzbuna a to ti ne treba.
[ optimizator @ 29.02.2012. 21:05 ] @
Znači,ipak je bilo lažnih uzbuna.Hvala na preporukama za isključivanje tog aktivnog štita.
[ plus_minus @ 29.02.2012. 22:15 ] @
Svaki antivirus će ti dati takvu lažnu uzbunu povodom bilo kojeg autorun-a, čisto da znaš. To je inače, default opcija svih programa koji štite kompove u 99% slučajeva.
A što se tiče virusa ti tu imaš problem. Tvoj računar jeste zaražen.

Virus kojim ti je računar zaražen je upravo taj System protector utility koji te je obavestio.