[ erminmo @ 28.02.2012. 13:24 ] @
Sve sam zavrsio ali imam jedan veliki problem, naime imam bazu u mssql-u sa koje se kacim sa vise lokacija i desi mi se problem kada sa dvije lkacije u isto vrijeme zelim da unesem podatke pobrka mi se ID i ugasi mi clent...

ZNACI IMAM DVA CLIENTA I ZELIM DA POHRANIM PODATKE U SQL KADA U ISTO VRIJEME KLIKNEM ENTER, tad se stvori problem jer npr. oba clienta posalju na ID 100 umjesto da jedan posalje na 100 drugi na 101.... itd...

to mi se desava samo kad u istoj sekundi oba posaljem....
Molim vas za pomoc....
Hvala unaprijed...
[ Dusan Kondic @ 28.02.2012. 13:42 ] @
Na koji način generišeš novi Id koji želiš da upišeš?
Možeš li da postaviš da ti Id kolona u tabeli bude IDENTITY?
Ako unapred moraš da imaš generisan Id, možeš li da izmeniš da ti tip podatka Id kolone bude UNIQUEIDENTIFIER?
[ erminmo @ 28.02.2012. 14:01 ] @
automatski prilikom slanja podataka sa clienta se generise autonumber id i unosi podatke, te ako u isto vrijeme pritisnem enter on ne generise slijedeci nego oba salju zahtjev i jedan na drugi ako me razumijes i pukne mi client...
[ Dusan Kondic @ 28.02.2012. 17:13 ] @
Postoji li poseban razlog zbog kojeg generišeš Id na klijentskoj strani? Zbog čega ne dozvoliš SQL Serveru da generiše Id za tebe a ako ti je potreban, možeš istom procedurom da ga vratiš nazad pomoću npr. output parametra?
[ erminmo @ 28.02.2012. 17:17 ] @
ne generisem uopste id u clientu nego saljem podatke na server na sql bazu i baza generise novi id ali u istoj sekundi kada pritisnem enter ide isti podatak na server sa dvije lokacije i pravi dva ista id-a ne stigne da jedan napravi npr. 100 drugi 101...
[ Dusan Kondic @ 28.02.2012. 17:35 ] @
Da ne upadaš u neko zaključavanje tabela? Da li je to samo jedan INSERT ili u okviru njega vršiš neki grupni unos podataka? Koliko indeksa je podignuto nad tom tabelom (ili tim tabelama)?
SQL Profiler bi mogao tačno da prikaže šta se dešava.