[ Marko.J.1989 @ 29.02.2012. 18:05 ] @
Imam problem, kada zelim da iskombinujem 2 pesme, ubacim deo prve pesme i pustim da je preslusam, uvek mi izbaci prozor da ce kada pustim biti sporije i tako se desi. Da li mi neko moze reci u cemu je problem???
[ Kovacevic Vladimir @ 01.03.2012. 07:29 ] @
Ne razumem baš...

Jer, imaš ponuđenu ponuđenu mogućnost (po onom tekstu na slici) da to popraviš/podesiš.

Drugo, interesantan je krajnji produkt, znači u 2 mono kanala smestiš ili snimiš muziku i odrediš format file-a (recimo wav ili Mp3). Da li taj finalni produkt bude sporiji?

Pozdrav
[ Sceka @ 01.03.2012. 10:46 ] @
^^ Pa lepo ti pise da je fjal koji hoces da ubacis veceg sempl rejta nego destinacija na koju ubacujes. Sto znaci, na primer, da je pesma koju hoces da ubacis 48.000Hz a destinacija 44.100Hz sto neminovno dovodi do usporenja u slusanju jer se menja frekvencija a samim tim i pitch.

Znaci, pre nego sto pocnes da radis moras da proveris podatke i usaglasis osnovne parametre pesama koje hoces da kombinujes. Na primer, da sve (ako su dve ali i ako ih ima dvadeset, sve jedno!) budu 44.100Hz 16bit. Naravno, sve moraju biti ili stereo ili mono, to valjda znas jer se podrazumeva. Za one koje to nisu moraces da uradis risempl, "Process>Resample" pa u "Preset:" izaberes opciju "[Sys] Resample to 44.100Hz with anti-alias filter" pa klik na "Ok" i sacekas par trenutaka da se resemplovanje zavrsi. Onda mozes da kombinujes koliko hoces.

Naravno, kad pocnes da radis i kliknes na "File>New" u okviru "New Window" najbolje je da odaberes "44.100Hz" "16bit" "2(Stereo)" zato sto je to standard i 99% kucnih kompjutera, odnosno, audio kartiva u kucnim kompjuterima je po difoltu tako setovana a i standard, svetski, za CD je jos uvek takav pa to znaci da kad u startu tako setujes onda sve akcije, korekcije... na fajlu su vec u standardu CD-a i ne mora da se resempluje na kraju. Sve to pod uslovom da se radi o *.wav fajlovima... Ali isto je bez obzira na ekstenziju...

Ako nesto nije jasno, pitaj... :)


Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 01.03.2012. u 15:52 GMT+1]