[ kopex @ 03.03.2012. 17:43 ] @
Da li mi neko može reći da li postoje rešenja za seoska područja gdje su slabi signali,svih mreža?
Čuo sam neke priče za neke antene.....za neke telefone koje su koristili ljudi za rad pod zemljom.....ima li išta da znate????
I još jedno pitanje.Možda je glupo da ovo pitam.....
Pošto trenutno ima signala samo na jednom mijestu blizu kuće,nekih 10 m od kuće i trenutno samo tu stoji telefon.
Da li postoji mogućnos da kada zazvoni mobilni telefon da se nekako od tog mijesta pošalje neki zvučni signal u kuću,kako bi ukućani znali da ih neko zove?
[ Matarese @ 04.03.2012. 20:48 ] @
>
Imaš mnoštvo telefona koji imaju utičnicu za externu antenu. Nabaviš
telefon i antenu u paru, a u nekom servisu ti naprave kabl odgovarajuće
dužine pa antenu staviš tamo gde ima signal a telefon lepo uneseš u kuću.
[ kopex @ 04.03.2012. 22:30 ] @
daj predlog .....
koji telefon,koja marka?
gdje ih ima???
je li to provjerena i dobitna kombinacija???
[ daywalkerzr @ 05.03.2012. 13:11 ] @
Mozda da uzmes ovako nesto http://www.dealextreme.com/p/g...l-amplifier-100v-240v-ac-15391 postavis antenu na krov i imas signal u kuci,i ne treba ti drugi telefon.
[ kopex @ 05.03.2012. 13:45 ] @
vrijedi li je postavljati na krovu kada tamo nema siglala???
ili da se postavi na mijesto gdje je malo bolji signal?
Kako se ovo čudo priključuje na mobilni telefon i na koji???
Koje marke imaju tu mogućnost,ne bih da napravim investiciju a da eksperiment ne uspije.
Ima li neko ko je ovo ili nešto slično već isprobao ???
[ kopex @ 05.03.2012. 13:47 ] @
možda sam loše razumio tvoj odgovor.....
da li je ovo samo pojačivač signala???
[ gilopile @ 05.03.2012. 14:08 ] @
Koji telefon koristis? Mozda da probas da nabavis one starije Motorole, imale su neverovatno dobar signal. Ja sam hvatao baznu stanicu na nekih 10Km sa njima. Onako dodju vise ovalnog oblika i bucmasti su. Probacu da se setim modela.
[ daywalkerzr @ 05.03.2012. 14:09 ] @
Postavis antenu na krov,uredjaj postavis negde u kuci,povezes antenu i uredjaj kablom,na uredaj montiras malu omni antenu koja salje signal po kuci.
pogledaj snimak slicnog uredjaja http://www.youtube.com/watch?v=fO5yN-vS7ys&feature=related
[ kopex @ 05.03.2012. 15:53 ] @
Telefon bi koristio koje se najbolje pokaže a da nije preskup....
[ dragancesu @ 06.03.2012. 07:30 ] @
Probaj starije modele motorola i nokia, kad je mobilna telefonija pocinjala antene su bile na 10 i vise kilometara pa su telefoni morali to da "dobace", nije dovoljno samo da uhvati signal nego i da ga posalje. Danas su antene mnogo blize pa i telefoni ne moraju da imaju veliku snagu, manja snaga je manje zracenje sto je prilog ekologiji...
[ Pajica Ristic @ 29.04.2012. 22:45 ] @
ima li negde u srbiji da se kupi ovaj 3g repeater? predpostavljam da nema...
[ Horvat I @ 30.04.2012. 09:49 ] @
Tebi je problem zasenčenost signala zbog prirodnih prepreka a to ti nikakvatehnika ne rešava.
Samo ako je dovoljno zainteresovanih da vam provajder postavi antenu na brdo koje svi vidite, ili satelitski mobilni.
[ Predrag Supurovic @ 30.04.2012. 10:17 ] @
Citat:
daywalkerzr: Postavis antenu na krov,uredjaj postavis negde u kuci,povezes antenu i uredjaj kablom,na uredaj montiras malu omni antenu koja salje signal po kuci.
pogledaj snimak slicnog uredjaja http://www.youtube.com/watch?v=fO5yN-vS7ys&feature=related


Zašto preporučuješ čoveku nešto što nije legalno?

kopex, tebi treba repetitor za mobilnu telefoniju a njega može da psotavi samo operater mobilne mreže koju želiš da koristiš. Obrati se njemu.