[ SirPsycho @ 04.03.2012. 08:36 ] @
Može li mi neko preporučiti neki dobar kurs za Joomlu?

Dakle, nešto što je provereno...


Molim i iskusnije Joomla programere da mi daju savet , odakle i kako početi... Odnosno, kakvo je predznanje neophodno pre nego što startujem sa Joomlom...
[ peromalosutra @ 04.03.2012. 13:58 ] @
Zavisi na koji nivo koriscenja / poznavanja Joomle ciljas.

Sto se programiranja tice, za pocetak potrebno je znati PHP, MySQL, OOP dizajn. Joomla ekstenzije koriste MVC, pa je dobro procitati nesto i od toga. Nakon toga najbolje je otvoriti neku od gotovih komponenti, uroniti u kod i vidjeti kako stvari rade.

Nazalost, nisam siguran da mogu dati neku preporuku sto se tice literature. Mastering Joomla 1.5 Extension and Framework development je vjerovatno ok za pocetak, ali treba imati u vidu da je sada aktuelna Joomla 2.5.
[ Airport taxi @ 03.04.2012. 00:17 ] @
Pozdrav
Imam i ja jedan mali problem sa joomlom (xexexe),potreban mi je jedan modul,a posto vidim da ima i programera ovde... Bilo bi lepo ako ima zainteresovanih da mi to odrade
[ ribarac1 @ 09.05.2012. 00:25 ] @
Posalji mi u pm nesto vise o potrebnom modulu....
[ Nebojsa Marinkov @ 10.08.2013. 10:15 ] @
Evo jos jedne knjige koja se čini korisnom ovde.

Upravo pravim manju custom komponentu za joomlu, a planirao sam i da uradim i nešto ozbiljnije kasnije, ali kada sam video kako je to sve zbrkano i kako je dokumentacija loša i ima toliko načina da se nešto odradi, malo sam pometen, pa kontam da je neka knjiga najbolji način.
Ako ima nekoga ko je ozboljno ušao u Joomla programiranje može li da mi kaže, kako je to uradio?