[ M@aniJ@k @ 10.12.2001. 20:17 ] @
Mnogo dobar forum i ja sam nov pa vas htedoh pitati par pitanjaca:
Ovako:
1) Imam S.u.S.E. 7.2 instaliram program i nema ga nigde gde da ga nadjem i pokrenem?
2) Imam nvidiu vantu a kde mi radi sporo da zla boga kako da ga ubrzam ako je do drajvera imam ih samo kako se menja xf86config fajl sta se sve menja neki nv u nvidia i to?
3) Kako se iskljucuju servisi ali ako moze graficki posto sam nov i ne razumem konzolu bas najbolje?

Unapred zahvalan svima
[ Dejan Lozanovic @ 10.12.2001. 20:57 ] @
Citat:
M@aniJ@k:
Mnogo dobar forum i ja sam nov pa vas htedoh pitati par pitanjaca:

Ovako:

1) Imam S.u.S.E. 7.2 instaliram program i nema ga nigde gde da ga nadjem i pokrenem?

2) Imam nvidiu vantu a kde mi radi sporo da zla boga kako da ga ubrzam ako je do drajvera imam ih samo kako se menja xf86config fajl sta se sve menja neki nv u nvidia i to?

3) Kako se iskljucuju servisi ali ako moze graficki posto sam nov i ne razumem konzolu bas najbolje?



Unapred zahvalan svima


1) Probaj da potrazis program sa whereis <imeprograma> ili ako to ne upali drasticnija varijanta find / -name <imeprograma>

2) ne znam za tu kartu ali iz licnog iskustva znam da rezolucija ume da bude problem, zato kazem smanji dozivljaj ako si koristio nesto sa 4 miliona boja i da spustis to na 65 hiljada, i neku normalnu rezoluciju i trebalo bi lepo da radi
[ B o j a n @ 11.12.2001. 12:08 ] @
Vanta super radi sa NVDIA drajverima za linux ...
instaliraj drajvere; kernel i GLX ... zameni linicju Driver "nv" sa Driver "nvidia" u
/etc/X11/XF86Config ... dodaj jos i Load "glx" i Load "dga" (opcijono) u isti fajl ... resetuj X ...i
bole te dupe L;)

A sto se tice servisa ... za newbie nivo sigurno postoji neki point and click alat za administraciju u
SuSe-u ... inace to se radi editovanjem odgovarajucih fajlova u /etc ...

SuSe nikad nisam koristio ........tako da ne znam ni KOJIH L;))))