[ Rona @ 07.03.2012. 10:16 ] @
Šef mi ne dozvoljava da koristim nelegalan software na laptopu jer se boji inspekcije (pošto su već neke podavili). Nije humano tražiti da se odreknem Counter-a, Photoshopa, Dreamweavera i još par dizajnerskih programčića...

Ima li neko ideju kako da instaliram 2 Operativna sistema na istom kompjuteru od kojih bi jedan bio vidljiv a drugi bi sakrio i koristio po potrebi u kućnoj režiji. Counter bih sakrio npr. :)))) Inspekcija mi može banuti pa me interesuje kako da im sakrijem particiju na kojoj je nalazi moje blago...
[ calexx @ 07.03.2012. 10:21 ] @
Sve zavisi od inspekcije, ako se ne razumeju onda ima mnogo načina. Ako se razumeju, onda neki eksterni hard koji ćeš da kriješ gde ne mogu da ga nađu. ;)
[ Rona @ 07.03.2012. 10:25 ] @
Ima li neka varijanta da se sakrije particija nelegalnom kopijom Windowsa?
[ igor.vitorac @ 07.03.2012. 11:22 ] @
Citat:
Rona: Šef mi ne dozvoljava da koristim nelegalan software na laptopu jer se boji inspekcije (pošto su već neke podavili). Nije humano tražiti da se odreknem Counter-a, Photoshopa, Dreamweavera i još par dizajnerskih programčića...

Ima li neko ideju kako da instaliram 2 Operativna sistema na istom kompjuteru od kojih bi jedan bio vidljiv a drugi bi sakrio i koristio po potrebi u kućnoj režiji. Counter bih sakrio npr. :)))) Inspekcija mi može banuti pa me interesuje kako da im sakrijem particiju na kojoj je nalazi moje blago...


Nista ti nije sigurno ako imas instalirano na racunaru.

Kljucna rec za tebe je "portable" e.g
"portable photoshop"
"portable Dreamweaver"
"portable ..."

i onda ih pokreces sa USB stika. Ako dodje inspekcija, zatvoris aplikacije i izvuces stik.
[ Rona @ 07.03.2012. 11:39 ] @
Nisam siguran da ja to sve mogu naći portable... Treba mi bar 20 ozbiljnih aplikacija AutoCAD, 3DMax... Hvala ti na trudu!

Ima li još neko neki tehnički predlog (idealno bi bilo da nađem neki način kako da sakrijem particiju na kojoj imam piratski windows)

[Ovu poruku je menjao Rona dana 07.03.2012. u 13:17 GMT+1]
[ SlobaBgd @ 07.03.2012. 12:45 ] @
Instaliraj Windows preko neke virtualne mašne na USB i u njemu instaliraj potrebne programe. Zatim isključi USB kad moraš.
[ Rona @ 07.03.2012. 14:10 ] @
Citat:
SlobaBgd: Instaliraj Windows preko neke virtualne mašne na USB i u njemu instaliraj potrebne programe. Zatim isključi USB kad moraš.


Hmmm... Bojim se da mi mašina ne može toliko podnijeti sa 2 GB rama (a ne isplati se ulagati u tuđi računar). Za sad mi je to možda jedina opcija. Da li bi to radilo usporeno obzirom da ne čita aplikaciju sa diska već sa USB-a? Ionako mi nekad uspori Photoshop.
[ SlobaBgd @ 07.03.2012. 14:17 ] @
Radilo bi dosta sporije, a i mašina koju imaš jeste slaba...
Ne znam za bolje rešenje, a da zadovoljava sve uslove (performanse, bezbednost, lako rukovanje...).
[ calexx @ 07.03.2012. 15:00 ] @
Šta kaže šef na takvu ideju? Inspekciju možeš da primetiš pa nekako sakriješ ali šta ako šef iznenada pogleda? Da li taj latop koristiš samo na poslu ili ga nosiš i kući? Možda neki eksterni hard pomogne.
A da tražiš od šefa da kupi te programe, ako ih već koristiš onda neka plati?

Što se inspekcije tiče, tu može da bude svakako. Od toga da ne razlikuju miša od tastature do toga da znaju bolje od svih vas u firmi. A ako se neko razume, ništa ne možeš da sakriješ.
[ monkeyjob @ 10.03.2012. 10:15 ] @
koliko sam video ceo post, ti bi sa malo para mnogo muzike.
Veruj mi najbolje ti je vezi konja gde ti gazda kaze. Odvoji (u glavi) sta je za posao, a sta privatno. Posto nemas jak notebook, virtualne masine ne dolaze u obzir. Nemoj misliti da su inspektori toliko glupi. Lako ih je po nekad prevariti, ali nisu ni oni sisli sa drveta. Ili virtuelno, ili vezi konja gde ti gazda kaze.
[ Brodoplovac @ 10.03.2012. 12:45 ] @
Instaliraj te programe kući pa koristi Remote Desktop.
[ MarkoBalkan @ 11.03.2012. 15:23 ] @
vrlo jednostavno.
ako je laptop službeni, tada nemaš što instalirati ilegalno na svoju ruku.
ako hočeš koristiti navedeni sw, onda plati licence.
ja se ne bi igrao.
[ agvozden @ 12.03.2012. 10:32 ] @
mislim da u prirodi ES-a nije preporucivanje upotrebe nelegalnog softvera.

I samo podizanje još jedne win mašine u virtual modu zahteva upotrebu win licence.

Lično mislim da je Dreamveawer preskup, a nije neophodan - osim ukoliko crtaš forme. OD vodećih CSS kodera nio ne koristi DW.

Fotošop jeste standard, ali ukoliko ti je preskup imaš dosta alternativa. Mene lično nervira interfejs gimpa (raspored float bokseva), ali je veoma upotrebljiv.