[ deycha7 @ 07.03.2012. 13:49 ] @
Pozdrav, probacu jasno da objasnim na primeru ono sto me zanima kako ide:

1) Strana firma treba da mi uplati npr. 50 000 evra (ovo znaci da 'moja' firma verovatno mora da bude DOO, a ne u pausalnom sistemu?)
2) Da li je dovoljno da DOO firma ima samo vlasnika tj. jednog zaposlenog?
3) Npr ja sebi stavim platu da bude propisani minimalac. Na firminom racunu sada imam tih 50ak hiljada eura. Da li ja mogu legalno da odem u banku i podignem sa tog racuna kes? Pretpostavljam da se i tu neki porezi dodaju, koliko bih izgubio? Npr ako podignem 10 000 sa racuna, koliko bi mi se jos "skinulo" sa tog racuna?
4) Da li postoje neke poreske olaksice, ili nesto sto moze da se uradi kako bi se porezi iz koraka 3) pri podizanju smanjili?

Hvala!
[ Dexic @ 07.03.2012. 14:06 ] @
Otvoris 2 pausalne firme, prebacis po 25.000, podignes ih kao materijalne i eto smanjen porez :)

Za doo, legalno gledano, najmanje je ~19% na podizanje dividendi. (pa jos dodaj kursnu razliku, sto dodajes na bilo koji vid podizanja)


Ako vec imas tu sumu za jednokratnu uplatu, a verovatno je IT u pitanju, porazmisli o offshore firmi ozbiljno.
[ deycha7 @ 07.03.2012. 14:12 ] @
Hvala na odgovoru, dobra ideja za dve pausalne firme :)

Da, IT je u pitanju, jos nemam tu sumu, ali se nadam da hocu :) I da razmisljam i o offshore varijatnama, ali me zanima i ovo kako to sve ide u Srbiji. Pomenuo si da je najmajnje 19%. Od cega zavisi koliko se to moze povecati?