[ halisuretan8 @ 10.03.2012. 21:00 ] @
Sta mislite o Myrad kolekciji?

Naime u fazi sam pisanja knjige (udzbenik) pa se nosim mislju da koristim iskljucivo Myriad kao vrstu fonta.
[ koska @ 10.03.2012. 21:10 ] @
Meni omiljen "obican" font, plus sto poseduje sve varijacije (bold, semi-bold, condensed itd). Deluje moderno i lako citljivo.
E sad, opet, kazu ljudi da su serifni fontovi laksi za citanje kad su u pitanju duzi tekstovi, tako da bi, posto je u pitanju udzbenik, trebalo da razmislis i o toj varijanti..
[ skemamen @ 11.03.2012. 02:51 ] @
Myriad mi je krajnje neozbiljan font za knigu, on je za kataloge i slicne stvari... Serifni fontovi jesu laksi za citanje jer ljudsko oko mnogo jasnije i brze kapira slova sa kukicama...
[ stic @ 11.03.2012. 06:59 ] @
Meni jedan od lepših fontova.

Ja sam ga koristio na memorandumima, za brošure i sl.

Kao što skemamen kaže mislim da nije rešenje za knjigu, možda naslovna strana i slično ali ne i sadržaj.

Uzmi moje mišljenje kao krajnjeg amatera.
[ halisuretan8 @ 11.03.2012. 13:12 ] @
hmmm interesantni odgovori.

Ja sam odstampao par strana cisto da vidim kako izgleda. ima u tome nesto da je previse "plain".
Medjutim, Apple ga koristi u svojim manualima, konkretno imam manual za Logic Studio i tu je negde oko 1000 strana sve u Myriadu. Mada sam primetio da koriste Light verziju za cisti tekst.

Drugi font koji je eventualno u igri je Minion.

Treba mi nesto jednostavno i harmonicno bez da zauzima previse mesta (kao Garamond) a i da nije TNR i da nije previse upadljiv, tj da daje mesta sadrzaju.

Ako imete neki drugi predlog javite.