[ toca1980 @ 12.03.2012. 20:37 ] @
Dakle naslov govori sve... busio rupe za slike i nakon 7-8 rupa isao busiti zadnju i paf. Svrdlo je 5mm i stvarno sam polagano isao. Zamjenio sam osigurac i sve radi. Par električara amatera sam pitao za savjet, pa kažu da to obavezno treba rastemati zid i izolirati sve, u protivnom moguc pozar itd... Koliko je uistinu opasno ostaviti tako i malo zagipsati rupu. Molim za savjet. Hvala.
[ JankoNIS @ 12.03.2012. 20:52 ] @
U svakom slucaju ne znas sta se desava sa vodom u zidu. Radi svoje bezbednosti ipak raskopaj zid ili zameni ceo provodnik do najblize razvodne kutije. Pozar je itekako moguc ako je provodniku smanjen presek zbog ostecenja.
[ toca1980 @ 12.03.2012. 21:10 ] @
Na uticnici koja je na toj zici su komp, tv, DVB-T i budilica... nisu neki potrosaci, ali eto... Trazio sam savjet, ako je tako nema mi druge nego raskopati. Razvodna kutija mi je 4m udaljena, pa cu raskopati samo oko te rupe i vidjeti sta je. Sumnjam da je ostecenje veliko jer lagano sam busio, ali makar cu izolirati zice. Nije da mi je ovaj dodatni posao bio potreban ali eto.
[ elbastb @ 12.03.2012. 21:13 ] @
Na provodniku gde ga je burgija dotakla je smanjen presek samog provodnika ,samim tim na tom mestu ce se stvarati veliki otpor sto moze dovesti do stvaranja velikih temeperatura na tom mjestu varnicenja i pucanja provodnika i dr. nezeljenih efekata.Obavezno kvalitetno prevezivanje il da ugradis razvodnu kutiju prilikom prevezivanja.
[ nusretmasin @ 31.03.2012. 19:19 ] @
ja bih na tom mjestu istemao i ugradio novu manju kutiju i rijesen problem a i miran san.