[ walshie @ 19.03.2012. 14:36 ] @
Pozdrav svima,

Nisam zadovoljan sa 2 monitora koje sam probao za dizajn sajtova u Photoshop-u pa me zanima dali je neko radio kalibraciju monitora za web dizajn? Monitori koje sam probao su prosecni Samsung monitori Samsung SyncMaster SA300 i Samsung SyncMaster B2230 - ja nikako ne uspevam da napravim neku dobru srednju vrednost za kontrast, boje itd pa mi treba pomoc profesionalca. Ili je isprana boja pa lose prikazuje svetle tonove (svetli oker narocito) ili se osvetljenje jako menja u zavisnosti u koji deo monitora gledam pa nemogu da sagledam dizajn normalno vec je na dnu presvetlo a na vrhu pretamno...

Takodje ima li neko kontakte proverenih ljudi koji to rade i oje su cene?

Znam da je naravno opcija da puknem pare za fensi monitor ali je ovo nije za mene vec za firmu u kojoj radim i u kojoj imam samo ova dva monitora na raspolaganju.

Hvala unapred
[ HeYoo @ 19.03.2012. 14:55 ] @
Pa ako radis web onda nema mnogo smisla kalibrisati jer krajnji korisnici imaju razne monitore sa raznim podesavanjima.
To sa razlicitim osvetljenjem na raznim delovima monitora je zbog same tehnologije pozadinskog osvetljenja. Nema tu neke pomoci.
Ne moras da puknes pare na fensi monitor.. uzmi neki odbaceni crt.
Radi u RGB posto CMYK svaki pregledac malo drukcije prikazuje mada to verovatno vec znas.
[ SStudio @ 19.03.2012. 16:48 ] @
Kao sto covek rece uzaludno jeste da se kalibrise, skoro sam imao jednu "musteriju" koja je gledala svoj sajt na 753s kome je sve zivo dotrajalo pa je slika tamna ko u tunelu, i bunila se da joj osvetlim slike :/
Ali opet zbog sebe je dobro da kalibrises monitor koliko toliko, nebitno od kvaliteta, cisto iz predostroznosti i da bi odmah mogao da opravdas njihov monitor "vrhunskog kvaliteta" i objasnis zbog cega kod njih to tako izgleda.

Ako imas win7 onda je njegova latka za kalibrisanje sasvim zadovoljavajuca, i vrsi posao. Ne moras da bacas pare na nikog, samo odvoji malo vremena i nacices postavku u kojoj tvoj monitor moze da da svoj maksimum.
U krajnjem slucaju izguglaj softver za kalibraciju ukoliko je u pitanju xp
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.11.2012. 19:19 ] @
Prava kalibracija se vrši uz pomoć i softvera i hardvera, tako da bilo kakav softver bez odgovarajućeg uređaja ipak nije ono pravo.
Sećam se svoje prve "odokativne" kalibracije... rezultat je bio dobar, medjutim, kasnije kad sam kalibraciju uradio uz pomoć kalibratora, ipak se videla razlika.