[ Stijak @ 22.03.2012. 19:56 ] @
Radim trenutno na vježbi Lab5 Calpoly univerziteta i zapeo sam na predposlednjem koraku...

Naime - nakon što sam snimio neku mapu kojom sam se kretao - potrebno je da tu mapu snimim u file... Pri tom koristim ove dve klase iz naslova.

Code:
        FileOutputStream pathPointsStream = null;
        PrintWriter pointsPrintWriter = null;
        try
        {
            deleteFile(getString(R.string.geoPathFileName));
            pathPointsStream = this.openFileOutput(getString(R.string.geoPathFileName), Context.MODE_PRIVATE);
            pointsPrintWriter = new PrintWriter (pathPointsStream);
            pointsPrintWriter.print(pathString); // može i write - rezultat ispadne isti
            Toast.makeText(this, R.string.saveSuccess, Toast.LENGTH_SHORT).show();
        } catch (Exception e)
        {
            Toast.makeText(this, R.string.saveFailed, Toast.LENGTH_SHORT).show();
        }
        finally//...

String pathString je string koji sadrži kordinate koje treba da snimim u određenom formatu - u mom slučaju npr. "35296018,-120657031;35296106,-120656661;35297438,-120658463;35296948,-120659751;" i to sam debugovao i sa tim je sve u redu. E sad problem je što mi kreira file sa imenom definisanim u ovoj string referenci (R.string.geoPathFileName) - walkabout.dat - ali je file prazan tj. veličine 0 byte. E sad - takodje - try sekcija se izvrši do kraja - tj. izađe mi ovaj toast da je file uspješno snimljen.

Čitam dokumentaciju već nekoliko dana i zapeo sam totalno - nikako ne mogu da prokljuvim u čemu je greška. Probao sam čak i sa komandama flash na FileOutputStreamu poslije snimanja - iako je to implementirano samo kod buferovanih streamova i ovdje nije - i svašta još nešto - ali ništa ne pomaže... Sa obzirom da printwriter ne prijavljuje IO error - pokušao sam i sa čekiranjem flaga za tu grešku sa metodom checkError - ali i to prijavljuje false...

U čemu je problem?

P.S. Kao i prošli put - našao sam rešenje - ovaj put na StockOwerflow - naime izgleda da printwriter piše tek prilikom zatvaranja a u finally bloku sam zatvarao samo outputstream, ne i printwriter... Sada kada sam dodao close() metod sve je u redu...

[Ovu poruku je menjao Stijak dana 22.03.2012. u 21:25 GMT+1]
[ loto17 @ 26.03.2012. 15:45 ] @
Super link!!!
Bravo majstore!!!
Da li imas jos nesto slicno gde se moze nauciti ovoliko stvari?


[ Stijak @ 10.04.2012. 19:27 ] @
Izvini - nisam pratio temu - pa tek sad odgovaram. Imaš toga koliko hoćeš po netu. Ovo sam našao na google code (http://code.google.com/) koji su preimenovali u google dewelopers - pa tamo ima za android - ali se ne mogu snaći i naći tačno gdje sam ga našao - pa su možda i sklonili - http://developer.android.com/index.html . A i sem calpoly-ja od tih stvari koje su sklonili i nije bilo ništa ovoliko korisno.

Calpoly predavaja koja obuhvataju slide-ove, assigmente i ove labove-vježbe se mogu naći na https://sites.google.com/site/androidcoursearchive/ i po meni su veoma korisna za početnika jer se brzo napreduje i dosta te tjera da sam radiš - kopaš po APIjima, ali dosta ti i pomaže štojekakvim hintovima i time što je postavljen kostur-stub, pa ne moraš sav dizajn podjele po activitima i podjele po pomoćnim funkcijama osmišljati iz početka - a i na taj način - mogu da testiraju tvoj kod pomoću ugrađenih test skripti...

A idu čak i dotle da npr. kostur za lab4 koji je proširenje lab-a 3 i u kome imaš source onog što trebaš da iskodiraš u labu 3 ne nude direktno na sajtu kao download već moraš pisati mail profesoru. (kad završiš sa labom 3 - mogu ti i ja poslati - da ne cimaš nekog profesora iz Kalifornije ;) )

P.S. Za one koji prate vježbe - lab3 je malo bagovit tj. bar na emulatoru taj neki dio gdje na listview primjenjuješ Checkable iterface malo štuca sa ispravnim iscrtavajem po ekranu i dosta sam vremena izgubio tražeći bug i pokušavajući da to ispravim - da bi na kraju prosto isključio tu single opciju kod tog iterface-a jer nije neophodna za funkcionalnost aplikacije.

Kasnije kada sam dobio lab4 na mail vidio sam da isti problem postoji i u njihovoj implementaciji i procjenio da nije problem do mene.