[ sergejus3 @ 24.03.2012. 11:06 ] @
Radim u servisu i odredjeni protokoli dijagnoze za vozila se snimaju u xml fajlovima uz koje dođu i još 2 datoteke i sve to mi je funkcionisalo na starom računaru sa Xp-om.
Prije neki dan sam dobio novi raunar sa win 7 x64 i sad više ne mogu da otvorim te protokole ispravno (složene i pregledne).
Šta da radim i kako da otklonim grešku koju mi javlja IE9 "Stylesheet verzija datoteke ne odgovara ovoj verziji datoteke"???

U prilogu sve 3 datoteke.
[ Shadowed @ 24.03.2012. 11:29 ] @
xml zahteva da ti se xsl fajl zove report.xsl i nalazi u istom direktorijumu.
Kada sam promenio nazaiv, radilo mi je u IE8 (nemam 9) i 32bit i 64bit. OS je Win7 64bit.
U FF-u je prijavio gresku "Error loading stylesheet: Parsing an XSLT stylesheet failed".
[ sergejus3 @ 24.03.2012. 13:23 ] @
Citat:
Shadowed: xml zahteva da ti se xsl fajl zove report.xsl i nalazi u istom direktorijumu.
Kada sam promenio nazaiv, radilo mi je u IE8 (nemam 9) i 32bit i 64bit. OS je Win7 64bit.
U FF-u je prijavio gresku "Error loading stylesheet: Parsing an XSLT stylesheet failed".


Taj fajl se i zove report.xls inače, nego sam ja (slučajno) promijenio nazive zbog toga što se ne mogu uploadovati fajlovi koji imaju naziv duži od 30 slova (valjda?) a prvi fajl se zove DiaP_WVWZZZ3CZBP325448_24032012_104157.xml inače , dok se treći zove partner.txt . (slučajno sam preimenovao sva 3 odjednom, pa sam i ostavio ih tako :-))
I da, sva 3 fajla budu u jednom folderu i snimaju se zajedno.
[ sergejus3 @ 24.03.2012. 13:28 ] @
Probao sam i ja i Firefox (javlja grešku "Greška pru učitavanju stila: Rastavljanje XSLT stila nije uspelo.") i Chrome (uopste neće ni da otvori), probao i sa 32bit i 64bit IE9 takođe.....
[ sergejus3 @ 26.03.2012. 14:56 ] @
Ništa, a?
[ mmix @ 26.03.2012. 15:37 ] @
Pa shadowed ti je rekao.

Ako si promenio ime fajla onda moras da promenis i referencu u XMLu.

<?xml-stylesheet type="text/xsl" href="report.xsl" version="1.0"?>

ovo govori IEu da mu je transformacija iz xmla u prezentacioni format (html?) definisana u report.xsl fajlu.
[ mmix @ 26.03.2012. 15:59 ] @
Ok, nasao sam problem, xslt ti nije xlst compliant, koristi draft verziju specifikacije koju IE9 vise ne podrzava

http://webref.info/?ID=3650
[ sergejus3 @ 26.03.2012. 18:32 ] @
Citat:
mmix: Ok, nasao sam problem, xslt ti nije xlst compliant, koristi draft verziju specifikacije koju IE9 vise ne podrzava

http://webref.info/?ID=3650


pa šta mi je činiti?
[ Shadowed @ 26.03.2012. 19:58 ] @
Da li uvek koristis isti xsl fajl ili dobijas drugi sa svakim xml fajlom? Ako je ovo drugo, proveri usput i da nisu zapravo uvek isti samo sa drugim imenom.
[ sergejus3 @ 27.03.2012. 07:27 ] @
Citat:
Shadowed: Da li uvek koristis isti xsl fajl ili dobijas drugi sa svakim xml fajlom? Ako je ovo drugo, proveri usput i da nisu zapravo uvek isti samo sa drugim imenom.


Isti fajl se može koristiti sa bilo kojim protokolom dijagnoze... Postoji li mogućnost da se na neki način izmijeni taj fajl kako bi bio kompatibilan sa IE9?
[ Shadowed @ 27.03.2012. 08:22 ] @
Zato sam i pitao. Javim se veceras.
[ Shadowed @ 27.03.2012. 20:53 ] @
Vidi da li ovaj prikacen fajl radi. Trebalo bi da je ispravan ali mi u IE8 ne radi a u FF-u radi. U Visual Studio kad sam pokrenuo debug skucao mi je masinu na 10ak minuta i nista nije uradio osim sto mi je pojeo sav RAM
[ sergejus3 @ 28.03.2012. 10:06 ] @
Citat:
Shadowed: Vidi da li ovaj prikacen fajl radi. Trebalo bi da je ispravan ali mi u IE8 ne radi a u FF-u radi. U Visual Studio kad sam pokrenuo debug skucao mi je masinu na 10ak minuta i nista nije uradio osim sto mi je pojeo sav RAM :)


U pravu si - ne radi :)

Evo ti u prilogu kako izgleda na mom računaru (win 7 x64 IE9) , a kako na drugom računaru ispravno sa tvojim report fajlom (win 2003 server IE8).

Naravno moraju se datoteke preimenovati na prvobitne nazive

Citat:
sergejus3: Taj fajl se i zove report.xls inače, nego sam ja (slučajno) promijenio nazive zbog toga što se ne mogu uploadovati fajlovi koji imaju naziv duži od 30 slova (valjda?) a prvi fajl se zove DiaP_WVWZZZ3CZBP325448_24032012_104157.xml inače , dok se treći zove partner.txt . (slučajno sam preimenovao sva 3 odjednom, pa sam i ostavio ih tako :-))
I da, sva 3 fajla budu u jednom folderu i snimaju se zajedno.
[ mmix @ 28.03.2012. 10:40 ] @
mislim da nije dovoljno samo promeniti namespace, sam format xlsta je obsolete i mora da se prepravi. Za pocetak xls:when testovi koriste obsoelte xpath sintakus, treb nopr da bude

<xsl:when test="diagnosis/charset = 'ISO-8859-1'">
itd


ima ovde posla.
[ Shadowed @ 28.03.2012. 10:49 ] @
Nisam samo promenio namespace, bilo je jos nekih gresaka koje je VS prijavljivao pa sam to ispravio. Sve su bile istog tipa pa je radio find and replace. E sad, moguce da je ispravka koju sam napravio bila sintaksno ispravna ali da nije davala onaj rezultat koji je ocekivan. Ili da ima nekih drugih stvari.
U svakom slucaju, posto nije uspela jednostavna izmena, onda stvarno ima posla, treba sve to pregledati ili (mozda na kraju i brze) praviti od nule i koristiti stari fajl samo kao referencu sta bi trebalo da se uradi.
[ sergejus3 @ 29.03.2012. 14:19 ] @
Evo našao sam rješenje, u IE9 pritisnem F12 i izaberem režim pregledača IE7 i sve radi!

Momci hvala na trudu ipak!

Pozdrav!