[ donbozone @ 25.03.2012. 22:11 ] @
Kako je moguce da kada god mi se telefon prebaci na 3G, odnosno UMTS, nemam nikakav protok? Na Edge-u i HSDPA radi normalno, tj na Edge-u ide onako koliko moze, ali ide, a na HSDPA ide oko 1,5 Mb/s....kako predje na 3G sav saobraćaj staje. I to se dešava na svakom predajniku, znači kada je 3G obavezno mi piše da proverim konekciju.

Jel ima neko neki ansrr?
[ misaj @ 26.03.2012. 15:22 ] @
Ja imam isti takav problem u Nišu.... Apsolutno!
[ Slobodan Milivojevic @ 26.03.2012. 17:09 ] @
Na symbian nokia-i postoji problem da u trenutku kad predje sa GSM na 3G dolazi do pauze u saobracaju u trajanju od 10-15 sekundi. Na Androidu 4.03 mi nikad ni ne pise H (valjda je tako normalo), uvek pise 3G, ali nisam primetio da postoje te pauze prilikom prelaska na 3G sa GSM-a.

Inace, cest je slucaj da telefon uopste ne predje u HSPA rezim prenosa podataka sto rezultuje time da su i download i upload do 384kbps, i da je ping oko 300ms, a onda bez ikakvog pravila u nekom trenutku predje na HSPA i download (na MixNet paketu) dodje do 2Mbit/s (na tolko je iseceno ocigledno), a upload je obicno 700-1100kbps na mts mrezi (kad je u HSPA rezimu).

Ovo primetim najcesce prilikom gledanja video sadrzaja, a za probleme prilikom prelaska 2G - 3G, njih sam primetio prilikom slusanja 32-64kbps AAC+ radio strimova (slusam ih cesto). I na Androidu (Nexus S) nisam primetio da se desava buffering u trenutku prelaska 2G-3G, dok je to na Nokiji cest slucaj.
[ donbozone @ 01.04.2012. 23:46 ] @
cudi me da o ovome jos nije pisano ali je definitivno anomalija..ili u telefonu ili kod operatera. Kod mene je lg p500 sa 2.2 androidom. Bas me zanima sta bi rekli u telekomu.