[ srle69 @ 28.03.2012. 08:28 ] @
Ubih se tražeći po netu ali ne nađoh. Evo šta me konkretno interesuje:

Kako da sa nekog FTP servera dobijam automatski na moj mail sve što pristigne na taj FTP server? Znači, treba mi klasično prosleđivanje fajlova sa FTP na moj posojeći mail bez mog logovanja na FTP.

Molim vas i za predlog koji free FTP server ima ovu opciju i ukratko malo pojašnjenje oko podešavanja ove opcije.

Hvala unapred...
[ djricky @ 28.03.2012. 08:37 ] @
klasicno prosledjivanje fajlova sa FTP servera na mail?

za ove 2 decenije bavljenja s kompjuteri, za ovo jos nisam cuo... verovatno moze da se napravi...

[ calexx @ 28.03.2012. 08:47 ] @
Postoje programi koji rade nešto slično, ubaciš im link fajla i oni ga otuda šalju tebi na mail. Verovatno bi moglo da se nešto odradi na ftp serveru, možda i ti programi imaju opciju da proveravaju sadržaj, sve pod uslovom da fajlovi ne pređu veličinu koju podržava mail server.
[ srle69 @ 28.03.2012. 11:29 ] @
Mislio sam na FORWARD pristiglih fajlova sa FTP servera na neku mail adresu.
Da budem jasniji, hoću da dobijam od FTP servera na jedan mail sve što pristigne na taj moj FTP server, da se ne bih morao konektovati na taj FTP preko nekog klient programa, već sve imati na mailu. U pitanju su mali fajlovi u HTML formatu reda do max. 1 MB.
Znači praktično:
Jedan računar mi periodično i automatski šalje fajlove na moj FTP server, a ja hoću da sve to što je poslato i smešteno na FTP server bude i prosleđeno na mail koji otvaram sa drugog računara koji se nalazi na udaljenoj lokaciji.




PC1 -----------FTP---------> FTP SERVER -----WEB MAIL-----> MOBILNI TELEFON (pošto nema FTP)


[Ovu poruku je menjao srle69 dana 28.03.2012. u 12:40 GMT+1]
[ Jbyn4e @ 28.03.2012. 17:44 ] @
I to klasicno ne postoji bez dodatnih programa. Nikad nisam cuo za ftp server koji forvarduje nesto negde... pogotovu na mail
[ srle69 @ 29.03.2012. 12:06 ] @
Dobro, onda mi recite kako da vidim na svom mobilnom telefonu (imam net na njemu) fajlove koji su uploadovani sa drugog računara na moj FTP server ?
[ Jbyn4e @ 29.03.2012. 17:36 ] @
Recimo:
Napravi program na tom serveru koji svakih nekoliko minuta proverava sta ima novo na direktorijumima ftp servera i salje ih na mail kao attachment. Posto nista ne znamo o TVOM ftp serveru, tj. o serveru gde imas ftp server, moraces sam da dodjes do resenja.

Ili jednostavnije nadji ftp klijent za telefon ako postoji pa se kaci na ftp.

[ samo_da_pitam @ 29.03.2012. 17:39 ] @
Koji telefon?
Ukoliko je telefon sa Androidom:
AndFTP (your FTP client)
nullES File Explorer
Ukoliko je Symbian
SymFtp FTP server
[ srle69 @ 30.03.2012. 07:01 ] @
Nokia E 52
Symbian S60-3

Trenutno imam FTP nalog na 5GBfree.com

Vidim da je to muka posao, treba puno čačkanja, pošto nemam puno iskustva sa FTP-om, mislio sam da već postoje neki serveri ili programi za ovo što meni treba, ali očigledno da baš treba vremena posvetiti se ovome i namestiti to što hoću.
Hvala vam svima na pomoći...