[ mikal @ 22.04.2012. 07:55 ] @
Par dana preko Lynge i ostalih cesljam sta je od kanala dostupno na bliskom istoku tj u juznom Jordanu(Aqaba) (N29,33; E35,1). Najprostije resenje je pozvati Indusa, ali ovde ih nema, tako da smo osudjeni na lokalne arapske majstore, koji su blago receno uzas. Imam 90cm antenu i puno dobre volje, ali nedostatak strucnjaka i kvalitetne opreme. Svaki savet dobrodosao. Hvala.
[ juann @ 22.04.2012. 11:37 ] @
Imali smo nešto slično o tome ovde: http://www.elitesecurity.org/t...iskom-Istoku-problem-Pomagajte
pa ako ti nešto pomogne....
[ jovovuk @ 22.04.2012. 20:27 ] @
Sta bi bilo da uzmes polarismedija.rs
bili oni mogli da rade tu kod tebe oni su na 39e
ja ne znam
[ mikal @ 23.04.2012. 10:33 ] @
Pa o tome je i rec, kako da neko ko nije previse iskusan, kome nisu dostupni strucnjaci moze sam da uz pomoc informacija dostupnih na ovom forumu ili drugim forumima, moze da protumaci dostupne informacije. Npr, vidim ja mapu pokrivenosti, ali sta znace oni borjevi 50, 42 dbW, kako da po tome odredim potrebnu antenu, kako da proverim da li su kanali dostupni (lako cu ja posle da nadjem nekog ko ce da plati pretplatu i posalje mi karticu).
[ jovovuk @ 23.04.2012. 21:06 ] @
Pa ima li iko dole tu da zivi od nasih ljudi da ga upitas sta kako i kolika antena ide
ima li kakva firma satelit da se inforimises kod njih moze li se uhvatiti 39e

Ja znam da je covjek odnio antenu u Jordan i da mu tu Total tv radi
e sad nisam gledao gdje je jordan jeli blizu evrope il kako
[ mikal @ 24.04.2012. 08:36 ] @
Imam ja informacije iz jerusalima i drugih gradova u okolini i vodjen time pretpostavljam da cu i ja moci nesto da nahvatam, a od nasih za 5 meseci ne nadjoh nikog. Pratio sam informacije ostalih clanova sa bliskog istoka, mada je to veoma velika oblast. A lokalni prodavci su cudio jedno, sve radi u teoriji samo da kupis, a posle...
[ Zeusplus @ 24.04.2012. 18:04 ] @
Nema tu je jedino resenje okrenuti antenu na 39e i ako ima signal onda uzimaš polaris, i to je najsigurnije.
[ jovovuk @ 24.04.2012. 19:02 ] @
Ako imas recimo Android skini neku aps
https://play.google.com/store/search?q=sat+finder&c=apps
i pokreni ga pogledaj ako je recimo signal 39e u nisko trebace ti veca antena recimo 1,20m
i eto sam se uvjeri i pogledaj gdje ti je satelit

Sam progonjaj sat antenu uhvati signla Tv Sa iz Sarajeva na turksatu 42e
i eto ako uhvatis taj kanal posto je free, uhvatices odma do njega i 39 e i znaci moze polarismedija.rs

[ jovovuk @ 29.04.2012. 20:00 ] @
Pa vala Mikajlo bre mogao bi nesto i da nam odgovoris sta si uradio do sada.
[ zilenk @ 30.04.2012. 06:53 ] @
Citat:
jovovuk: Pa vala Mikajlo bre mogao bi nesto i da nam odgovoris sta si uradio do sada.

Čovek otiš'o pre nedelju dana, a vi mu i dalje rešavate problem. He,he,he...
[ jovovuk @ 30.04.2012. 14:35 ] @
Valjda ce nam se javiti i poslat inam neke slike Grada gde zivi.

Poz svima
[ mikal @ 01.05.2012. 15:06 ] @
Tu sam, samo sam morao malo da radim. Sve stvari ovde idu jako sporo. Grad se zove Aqaba, a slika je jako malo, ako ne racunamo podvodne. Nego da priupitam za taj polaris, moze li njegova kartica u drugi receiver ili je to nekako vezano i zakljucano? Pratim i dalje. Hvala.
[ jovovuk @ 01.05.2012. 16:39 ] @
Pa Miko odes fino na njihov sajt polarismedija.rs i fino ih pozoves i informises se
staceti drugi resiver kad imas sve njihovo jer u slucaju da ti se nesto pokvari zamenice ti oni
posto uzmes opremu na iznajmljivanje
drugo 500 din osnovni paket
stvarno su povoljni

jedina moja zamerka je sto nemaju Studio B
Al cuo sam se sa njima i rekli su da nije do njih vec do studio b on koci.
[ commando @ 01.05.2012. 17:06 ] @
Prvo ti prijatelju usmeri antenu na 39e i otvori fta kanale na tim satelitu. Kada to odradis uzimas opremu i ostalo. Jel dzaba ti da li moze karta u drugi risiver ako ne mozes da hvatas kanale isto vazi i za ove sto pitase za total sa tog podrucja.
[ Chieftec @ 01.05.2012. 17:30 ] @
Citat:
jovovuk:
e sad nisam gledao gdje je jordan jeli blizu evrope il kako


hahaha. jeste, tu je odmah pored madjarske.

16 istok ti tamo ima signala. mozda treba malo veca antena, ali evo vidi:

http://www.flysat.com/e16a-beam.php
[ inobradovic @ 01.05.2012. 19:21 ] @
gledaj tv preko interneta i nemoj da se zezas sa antenom, kupi neki smart tv i net vec imas i to je to .
[ mikal @ 02.05.2012. 07:36 ] @
Gledao ja preko neta u komsiluku (Izrael), al ovde tesko, net nekako radi preko dana, a uvece nikako, a i nemaju unlimited pakete. Vi kukate na internet u Srbiji, ovo treba da vidite! Elem, pokrecem antenu na 39 i 16 pa da vidim sta se vidi. A opcija da transportujem celu opremu vamo, malo teze.
[ mgrobar @ 04.05.2012. 11:54 ] @
da ne pokrecem novu temu...brat mi ide na maldive.nasao sam mu neko resenje preko drugara i risivera i domacih kanala,valjda ce raditi...ako neko ima neki info,sta bi mogao sa satelitskom da uradi,kolko vidim najbliza je sri lanka,indija...znam da indija ima jake pakete i kanale...