[ totovic @ 22.04.2012. 20:11 ] @
NAV 7 je dobio zvanični naziv "NAV 2013". Beta verzija ovog rešenja izlazi u maju, a zvanična verzija u septembru/oktobru ove godine (bez obzira na naziv "2013", ipak će izaći u 2012.). Trenutno je aktuelna radna verzija CTP4.
Ova verzija NAV-a donosi zaista puno novina, kako na polju funkcionalnosti, tako i na tehnološkom polju.
[ High Spirit @ 25.06.2012. 14:41 ] @
Malo da oživimo podforum.

Nav 2013 Outperforms All Previous Versions
[ colke77 @ 27.06.2012. 11:06 ] @
Dobar test, dobre vesti...
Nadamo se da će u praksi biti tako.
[ High Spirit @ 03.07.2012. 15:31 ] @
Ako je stvarno toliko poboljsanje u odzivnosti RTC-a, nadam se da ce i tehnicki upgrade 2009->2013 biti jednostavan kao i na classic clientu do sada.
[ colke77 @ 03.07.2012. 20:39 ] @
... tako bar kaže MS
[ totovic @ 04.07.2012. 07:11 ] @
Nije stvar samo u odzivnosti klijenta, već i zbog drugačijih procesa knjiženja i sl.
[ High Spirit @ 04.07.2012. 10:13 ] @
Ima i toga, ali gledam Vjekov test :

Creating, releasing, shipping and invoicing a sales order, 100 times in a row (the original Per Mogensen’s test)
Iterating through all customers, vendors, and items, 500 times in a row
Iterating through a filtered list of customers, vendors, and items, with an inefficient filter over a text field, 500 times in a row
Iterating through a unique list of G/L accounts from the G/L Entry table, 500 times in a row.
Manually summing flow fields of all customers, vendors, and items, by calling CALCFIELDS on each row, 500 times in a row.

Ovde je samo jedan deo testa vezan za knjiženje, sve ostalo bi trebalo da je posledica promene komunikacije klijent-sql ili već nekih drugih tehničko/tehnoloških promena
[ totovic @ 08.10.2012. 12:40 ] @
NAV 2013 se konačno pojavio od 1.oktobra. Ima zaista puno novih i to jako dobrih funkcionalnosti.
Tu je i novi sistem licenciranja, koji je sada značajno jednostavniji, a primenjuje se samo od verzije 2013. Za stare verzije (2009 i starije) je ostao "stari" način licenciranja uz neke korekcije.
[ totovic @ 30.04.2013. 22:13 ] @
Dugo nije bilo komentara na ovu temu. U međuvremenu, NAV2013 je i zvanično lokalizovan za naše tržište. Poptuno je dostupan na srpskom jeziku i svim našim specifičnostima.
Ima puno benefita i možda je prava prilika za korisnike starijih verzija na urade upgrade, jer nudi puno novih dobrih stvari i po pitanju tehnologije i po pitanju funkcionalnsoti.
[ S A J A @ 01.05.2013. 07:43 ] @
Citat:
totovic: Dugo nije bilo komentara na ovu temu. U međuvremenu, NAV2013 je i zvanično lokalizovan za naše tržište. Poptuno je dostupan na srpskom jeziku i svim našim specifičnostima.
Ima puno benefita i možda je prava prilika za korisnike starijih verzija na urade upgrade, jer nudi puno novih dobrih stvari i po pitanju tehnologije i po pitanju funkcionalnsoti.


Jel ima negde da se skine demo verzija i proba? Ali anonimno, jer ako se ostavljaju neki podaci obavezno posle počnu da te dave nametljivi prodavci što mi se nikako ne sviđa.

[ totovic @ 01.05.2013. 13:03 ] @
Citat:
S A J A: Jel ima negde da se skine demo verzija i proba? Ali anonimno, jer ako se ostavljaju neki podaci obavezno posle počnu da te dave nametljivi prodavci što mi se nikako ne sviđa.

Koliko ja znam, ne može se skinuti bez prijave kod Microsofta. A nije ga baš jednostavno ni podesiti za rad bez dokumentacije.
[ totovic @ 06.05.2013. 19:02 ] @
http://www.partnerpowerinterna...nternational-release-ever.html
[ S A J A @ 07.05.2013. 20:06 ] @
Instalirao sam NAV 2013 sa demo bazom, sve radi super samo me sad zanima gde mogu da nađem "modul" ili "dodatak" koji će da mi stavi srpski jezik i mogućnosti po srpskim propisima? Koliko sam razumeo, lokalizaciju rade partneri a ne mircrosoft, jel to znači onda da svaki partner ima svoju verziju "srpskih propisa"?
[ High Spirit @ 08.05.2013. 09:07 ] @
Da, lokalizaciju rade partneri, a onda MS proveri dokumentaciju, da li kod radi ono što treba i ako je sve OK za to se dobije sertifikat. E sad, teoretski je moguće da će svaki partner (mada, ne verujem da će biti više od 2 lokalizacije) imati "svoje" propise u smislu da je rešenje izvedeno na drugačiji način, ali na kraju sva ta rešenja moraju dati isti rezultat.


[ S A J A @ 08.05.2013. 11:55 ] @
Znači ako ima 10 partnera, teoretski može da bude 10 lokalizacija Međutim, u praksi budu 1-2 lokalizacije i to onda znači da ti partneri koji su uradili lokalizaciju daju/prodaju taj svoj rad ovim drugim partnerima? Posle kad se nešto menja u propisima, menjaju samo ovi koji su uradili lokalizaciju ili mogu da menjaju i ovi što su od njih preuzeli lokalizaciju? Baš me zanima kako sve to funkcioniše.

I gde mogu da nabavim tu lokalizaciju da probam? Već sam instalirao NAV2013, samo mi treba taj dodatak da vidim te naše specifične stvari: našu pdv prijavu, kepu, nivelacije prodajne cene itd...
[ High Spirit @ 08.05.2013. 12:30 ] @
Koliko znam, nemaju svi partneri pravo da naprave lokalizaciju. Mozda mogu nesto na svoju ruku na osnovu W1 verzije, ali to nece biti zvanicna lokalizacija.
U svakom slučaju, manji partneri kupuju neku od lokalizacija prisutnih u ponudi. Stvarno ne znam kako izgleda iz tog ugla, ali pretpostavljam da za tog partnera koji kupuje lokalizaciju nije nikakva razlika da li je tu lokalizaciju napravio lokalni partner ili MS. Prilikom izmene propisa, i krajnji partner će , kao i do sada, moći da uradi izmene u okviru prava koje ima. Klijent uvek može da dokupi objekte koje će njegov Nav partner da iskoristi da razvije neke dorade/poboljšanja i slično. Takođe, i NAV partner i dalje može da ima svoj add-on u koji će staviti neke svoje dorade (mada je i ovaj deo promenjen u odnosu na ranije verzije, tj. sada je dosta rigoroznija provera registorvanja add-ona) .
[ totovic @ 11.05.2013. 18:29 ] @
Postoji ograničen broj partnera koji je potpisao ugovor sa MS-om da naprave lokalizaciju i brinu da uvek bude up-to-date. Lokalizacije su registrovane kao lokalizacioni moduli.
Ostali partneri kupuju lokalizaciju od lokalizacionih partnera sa sve izmenama koje se objavljuju. Što se tiče funkcionalnosti, postoji definisano šta je minimum potrebno pokriti (to je u principu ono što je bilo obuhvaćeno lokalizacijom na NAV2009), a partneri mogu dodati i više od toga. Kada se nešto promeni, lokalizacioni partneri to obezbeđuju pertnerima koji su od njih kupili lokalizaciju. To se sve definiše ugovorima između lokazacionih partnera i manjih partnera.
Što se tiče probe neke od tih lokalizacija, nisam baš siguran da je to moguće tako jednostavno. Lokalizaciju dobijaju partneri koji imaju potpisane ugovore sa lokalizacionim partnerima. U izradu lokalizacije se puno ulaže i nisam baš siguran da će je partneri tek tako davati na uvid. Možeš je dobiti jedino od lokalizacionih partnera, a način za to ćeš sam morati da pronađeš.