[ Azzrael @ 23.04.2012. 18:56 ] @
Pozdrav,
Čudan problem se pojavio, a kako nisam uspeo pronaći sličan opis morao sam otvoriti novu temu.
U pitanju je Outlook 2003, Telekom Open ADSL, 3 računara. Jedan desktop PC (na kome je problem) povezan je UTP-om na ADSL modem direktno, drugi PC preko AP-a, a treći je laptop koji je povezan putem integrisanog wlana. Koristimo 3 mailboxa (kod Euneta), stim što su na svakom računaru konfigurisana po neka dva. Dakle do pre 3 dana sva 3 outlooka su radila OK, onda je nastao problem bez ikakve promene u podešavanjima. Kada pošaljem mail sa bilo kog accounta na bilo koju mail adresu dobijem povratnu poruku od System Administratora sa sledećim tekstom:

Your message did not reach some or all of the intended recipients.

Subject: SUBJECT
Sent: DATUM

The folowing recipient(s) could not be reached:
'ADRESA RECIPIENTA' on DATUM SLANJA
554 5.7.1. Service unavailable; Client host [109.93.105.107] blocked using cbl.abuseat.org; Blocked - see http://cbl.abuseat.org/lookup.cgi?ip=109.93.105.107

Kada pogledam na abuseat, zaista vidim da je adresa na blacklisti (ovo je telekom dynamic IP), mada kroz istu adresu ostala dva računara neometano rade, i odlazni i dolazni mailovi. Takođe sam resetovao modem kako bih dobio drugi IP, ništa se ne menja u pogledu problema. U kontaktu sa TP Euneta dobio sam odgovor da u njihovom log fajlu nema podataka da sam slao mail, ni da sam dobio bounce od Sys Admin. Sličan odgovor i od Telekoma, tako da imam razlog da sumnjam da mailovi ne napuštaju računar, već da ih "nešto" presreće i vraća generički mail sa validnom IP adresom u navodu...

Bio bih zahvalan na bilo kakvoj pomoći

Cheers!

[ Dashkes @ 24.04.2012. 08:51 ] @
Pozdrav Dejane!
Možete li mi reći koji antivirusni softver koristite?
Takođe, preuzmite OSAM: Autorun Manager v5.0 i prikačite ovde html stranicu sa rezultatima.
[ Azzrael @ 25.04.2012. 10:05 ] @
Pozdrav i hvala na interesovanju za ovaj problem.
AV je Avast home, a log je u prilogu.
[ Dashkes @ 25.04.2012. 11:57 ] @
Kao što vidite, računar je veoma čist(i što se tiče programa i što se tiče virusa :)).
Pokušajte da uključite opciju "SMTP Authentication" u e-mail klijentu. Da li to rešava problem?
P.S. A i ne bi škodilo da skenirate računare Dr.Web CureIt!-om za svaki slučaj.