[ Fiki035 @ 23.04.2012. 22:20 ] @
Radim jedan projekat i sada imam datu jednu jar arhivu koju treba da ukljucim u svoj projekat, i u njoj da pristupam metodama i poljima klasa, zanima me kako ovo da uradim, nikako da provalim. Kompajliranje radim iz komandne linije, ne mogu da koristim okruzenje
[ nemnesic @ 23.04.2012. 22:29 ] @
jel imas problem pri compile-iranju? ili...

Code:
javac -classpath tvojJar.jar tvojProg.java  

[ Fiki035 @ 23.04.2012. 22:35 ] @
Pa ne moj problem je u tome sto vec imam jedan jar fajl, naime koristim cup alat za parsiranje, e sada njega sam preveo bez problema, ali u ovom drugom jar fajlu imam strukture podataka koje treba da koristim u svom projektu, e sada nisam ni pokusao da ga kompajliram. Pretpostavljam da treba samo da ga ukljucim include direktivom u moj projekat i da ga prevedm ili...?
[ nemnesic @ 23.04.2012. 22:41 ] @
ja te ne razumem.
jel ti javlja neku gresku? u cemu je problem.

nn
[ borcha @ 23.04.2012. 23:24 ] @
U eclipse ja to radima sa :

Build Path/ Configure build path/Libararies/Add Jar

ako sam ja dobro razumeo, sta ti treba ?!
[ biske86 @ 23.04.2012. 23:41 ] @
Treba tu biblioteku da ubaciš u classpath kao što je rekao nemnesic
Citat:
nemnesic
Code:
javac -classpath tvojJar.jar tvojProg.java  


Prethodno u samom programu uradiš import klase koja ti treba. Npr. ako koristiš JUnit biblioteku za testiranje i hoćeš da koristiš klasu Assert onda u tvom fajlu na početku napišeš:
Code (java):
import org.junit.Assert;


Nakon toga pokreneš u konzoli komandu koju ti je napisao @nemnesic i to je to.



Inače ovaj problem sa classpath je prava noćna mora za početnike. Sećam se tih dana. Moje mišljenje je da treba odmah preći na neko razvojno okruženje ne treba biti mazohista
[ Fiki035 @ 24.04.2012. 08:35 ] @
Hvala. Ma problem je u tome sto je ovo projekat za fax, konstrukcija kompajlera za mikro javu i insistiraju na koriscenje komandne linije za kompajliranje i pokretanje programa. Nisam ranije imao mnogo iskustva sa koriscenjem komandne linije, tako da mi je bas bolno kada izgubim par sati oko ovakvih stvari. Hvala jos jednom