[ webjunior @ 25.04.2012. 11:12 ] @
Nadam se da ne krsim pravila foruma jer nije u pitanju program nego besplatan kurs na dvd-ju.

Ako zelite da se temeljno posvetite web dizajnu + kodiranje stranica + widget dodaci za validaciju, interaktivni menu css, spry java script tehnologije i mnogo toga jos, dreamweaver cs5 vam nudi sve te mogucnosti. Inace dreamweaver nije besplatan, ali ako savladate ovaj kurs, mozete se odluciti i za kupovinu istog. Posto se tehnologije brzo menjaju, kada predjete ovaj kurs, bicete bukvalno u korak s vremenom. Ako ne znate engleski opet nije strasno jer je sve prikazano u vidu slike + mala objasnjenja. Dobro bi bilo da znate bar malo engleski. Ja sam ovaj kurs savladao za 4 dana. Zaista je obiman. A osim sto govori direktno o dreamweaveru, govori i o tehnologijama, html, css + nesto vise.

I ono sto mi se najvise svidelo to je sto postoji mogucnost da sve poslove oko web dizajna, programiranja i administracije sajta, mozete obaviti direktno iz dreamweavera. Ne treba vam ftp program niti neki drugi editor za kod. Potreban vam je photoshop, eventualno flash i to je to. A ako zelite da pravite dinamicke stranice (.php recimo), onda vam je potreban neki hosting, medjutim, jos bolja varijanta vam je program wamp, ako koristite windows i to je to. Mozete podesiti u dreamweaveru local/network i pravite dinamicke stranice direktno na vasem kompjuteru, ne treba vam internet. Svaka promena u kodu brzo je vidljiva u nekom od browsera. Dobro bi bilo da ih imate nekoliko, da bi proverili konzistentnost. To je to. I evo linka ovde

Srecno s ucenjem.

I jos bih mogao da dodam, da su web aplikacije poput joomle, drupal, wordpress dobre, jake i vrlo primenljive. Ali ako želite ili morate da uradite sajt tacno po zahtevu klijenta, bez izuzetka, onda je dreamweaver prava stvar, jer sve radite od pocetka. A kasnije, mozete koristiti dreamweaver template i svaki sledeci projekat ce biti brze odradjen.

Sto se tice widgeta i spry dodataka, to su uglavnom javascript komponente koje vrse klijent-side programiranje i njihovo izvrsavanje ne zavisi od servera vec samo od browsera korisnika i svi novi browseri ih podrzavaju. Mnogo je primera i dodataka, meni se svidja klijent-side validacija formi kao i slide show, vremenska prognoza, social ikonice, pokretni menu i mnogo toga jos. Pozz.